Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958

Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2968

Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958
Yengeç Erkeği (detaylı analiz)
1 den 10´e kadar. Toplam 10 Sayfa bulundu

Konu: Yengeç Erkeği (detaylı analiz)

 1. #1

  Standart Yengeç Erkeği (detaylı analiz)  Yengeç Erkeği (detaylı analiz)

  O, dolambaçlı sözler söylemeyen, suskun bir insandır. Dağınık fikirli ve sürekli gevezelik eden bir insan değildir. Bu adamın sizinle ilk karşılaşmasında hemen için dökmesini beklemeyin. Yengeçler yabancılara güvenmezler; hattâ en yakın arkadaşlarının bile bilmedikleri bazı şeyleri vardır. O' nü gerçekten tanımak için uzun bir zamana ve büyük bir sabıra gerek vardır. O' na aksiliği tuttuğu zamanda rastlarsanız, yakından tanımayı pek istemeyebilirsiniz de. Ama bir kez daha deneyin. Bu kadar kolay vazgeçmeyin.

  O, flörtçü ve dönek olabilir, ama aynı zamanda hassas ve sadık da olabilir. Birdenbire, kaşlarının arasındaki o kırışıklığın yerini tatlı bir tebessüm alabilir. Yengeççe yakınmaları ve huysuz hali yavaş yavaş ısınarak müşfik bir tona dönüşür ve hemen arkasından ağzını kapatarak kıkır kıkır gülmeye veya yüksek sesle isterik kahkahalar atmaya başlar. Mahzun ve dalgın olduğu zaman kollarınızı boynuna dolayıp, O' nü o melankoliden kurtarmak istersiniz. Keskin zekâsını ve derin sezgilerini gösterdiği zaman, O' na huşu içinde bakar kalınınız, ihtiyatı sizi etkiler, karamsarlığı da üzer.

  Bazen öyle mültefit ve nazik olur ki, neredeyse sizi dansa davet edeceğini sanırsınız. O' nün romantik bir hayalci olduğundan hiç kuşku yoktur, gene de düşmanlarını çatlatacak kadar mâkul ve beceriklidir. Böyle bir adamla ne yaparsınız?

  O' nü anlamaya çalışın. Bunlar kişilik değişmesi değildir. Ay' m verdiği, gelip geçici, bugün olan- yarın olmayan huylandır. Bu değişik davranışlar arasında veya sırasında, Yengeç erkek neyse odur, içinden geldiği gibi hareket eder. Dış görünüşündeki ifade değişikliklerine karşın, esas karakterinden hiç sapmaz. Şunu hiç aklınızdan çıkarmamaya çalışın; bir Yengecin tavrı ne kadar sert ve ilgisiz olursa olsun, yüreği her zaman yumuşak ve sevgi doludur ve öyle hassastır ki, çoğunlukla çok çabuk kırılabilir. O zaman kabuğunun içine çekilir (bu kabuğu her zaman yanında taşır), böylece bir süre kendi duygularından korunmuş olur. O sırada O' nün gerçek bir Yengeç olduğunu düşünür ve küskün sessizliğine çekildiğinde üstüne varmaktan vazgeçersiniz. Ama, gün ışığını görmek için tekrar ihtiyatla kabuğundan çıkınca, siz de baştan çıkar ve gene O' na yaklaşmak istersiniz, Ne yazık ki, bir Yengeç erkeği arada sırada ıslak bir bulaşık bezine dönerek, herşeyi ve herkesi küçültüp, tepeden tırnağa tüm benliğinize kocaman mavi kasvet damlaları saçabilir. Sonra, başka zamanlarda, hıçkırıp duran bir orangutan kadar koroik olabilir. O' na sırtınızı mı döneceğinizi, yoksa O' nü sıcak bir şekilde kucaklayacağınızı mı bilemeyişinize şaşmamak gerekir. Bir Yengecin ısı değişiklikleri herkesi şaşırtabilir. Önce buz gibi bakışları altında tir tir titrersiniz, sonra üstünüze düşmesinden boğulacak hale gelirsiniz. Birşeyi kaybetmekten en çok korktuğu zaman, en kötü davranışları gösterir. Belki de kaybetmekten korktuğu şey sizsiniz. Tamamiyle O' nün olduğunuz konusunda binbir kez güvence verin. Aşk sözleri O' nün kulağına müzik gibi gelir.

  Kuşkusuz, bir gece dolunayın altında sevgi dolu bir sahnenin tam ortasında delice huylarından biri tutabilir. Siz tam o güzel rüyalar ülkesine doğru sürüklenirken, O size en çok sevdiği şiirini okumayı önerir, içinizi çekerek başınızı O' nün omuzuna dayar ve gözlerinizi kaparsınız. Derken O gıdaklar gibi bir sesle şöyle bir şeyler söyler, "Havva' nın yanındaki yalnız adam içmişti içkisini- Ay dansediyordu Monan deresinde- O burnunu sümkürdü ve parlattı pabuçlarını- ve Dağ içkisini içti bir dikişte!" Bu sözler sizi sarsarak o sihirli dünyanızdan çıkarabilir; gelin görün ki, Dolunay Yengecin duygularında böyle acaip etkiler yaratabilir.'Yani, demek istiyorum ki, Yengeç burcunda doğan bir erkek, bir milyon dolar kazanıp onu elinde tutacak kadar zekî bile olsa gene de böylesine şaşkınca davranabilir.

  Para konusu açtığımız iyi oldu. Bu sizin de hoşunuza gidecek. Kirayı tam zamanında ödemekten hoşlanan bir kızsanız, tam kendinize göre bir erkeğe âşıksınız demektir. Hemen hemen sizden hoşlandığı kadar, güvende olmaktan da hoşlanır. Parayı en tehlikeli rakibiniz olarak görebilirsiniz. Günlerinin çoğunu, bir çeşit sessiz, dinî bağlılıkla paranın peşinden koşmakla geçirecektir. ( Geceler, peşinden koşacağı başka şeyler getirebilir.) Bu, başınıza gelebilecek en kötü şey değildir. Para konusu,çocukluğundan beri O' nü kendine çekmiştir, ve para biriktirmek aslında O' nün için para harcamaktan daha çekicidir. Tam olarak cimri sayılmaz; ama diyelim ki, pahalı bir eğlence olarak piposunu dolarla yakmaz. Yengecin mizah anlayışında para yoktur. O' na göre para, gülünecek bir konu değildir. O herhalde alfabeden önce, kafasında sayılan toplamayı öğrenmiştir. Eğer ilk kumbarasının hâlâ açılmadığını görürseniz şaşırmayın. Gümüş paranın şıkırtısı ve kağıt paranın hışırtısı O' nün sinirlerini yatıştırır, ancak, borsadaki parasıyla ve hisse senetlerinin değeriyle övünmeyecektir. Yengeçler para biriktirmeyi toplum içinde daha fazla saygınlık kazanmak için istemezler. Parayı para olarak sevdikleri için biriktirirler. Aslında, Yengeç para konusundaki sihirbazlığını herhalde küçümseyecektir. O, "hayatını kazanmaya çalışan ve geçinmek için elinden geleni yapan zavallı bir çocuktur, işte." Hattâ O' na acıyıp bankadan borç para sağlamayı bile önerebilirsiniz. Sakın böyle birşey yapmayın. Herhalde o bankanın bir kısmının sahibi kendisidir.

  Yükselen burcu bir ateş burcuysa, bu O1 nü savurganlığa zorlayabilir, ama O hayran olunacak bir cesaretle buna karşı koyacaktır. Hattâ bazen karamsarlığından kurtulup neşelenmek için para harcayarak eğlenme hevesine kapılsa bile, bunu bir âdet haline getirmeyecektir. Dişlerinizin arasından mırıldanarak" cimri" diye söylenmeye başlamadan önce, Yengeç erkeğinin ekonomi konusunda ilginç fikirlere sahip olduğunu bilmeniz gerekir. O ikinci sınıf bir yerde fazla pişmiş kuzu pirzolası ve ilgisiz bir servisle yetineceğine, sizi en iyi lokantaya götürerek parasının karşılığını almayı yeğ tutar. Bir vizon kürk veya şinşila yıllarca dayanacakken, kumaş mantoya para harcamayı aptallık sayar. O' nün düşüncesine göre, daha köşeyi döner dönmez aşınacak olan ucuz bir araba almaktansa; iyi, dayanıklı bir Cadilac veya Bent-ley almak daha güvenilir bir yatınındır. Yengeç için kalite ve ekonomi eş anlamlıdır, îşte böyle, sanırım bu anlattıklarım gözlerinizi tekrar parlatacaktır!..

  Yaşamı müzik, resim ve diğer kültürel olaylar içinde geçen en şair ruhlu ve hayalci Yengeçler bile, paranın değerini çok iyi bilen bir anlayışa sahiptirler. Ay' m etkisindeki ressam bir tavan arasında çalışıyor olabilir, ama O' na yiyecek paketleri göndermenize hiç gerek yoktur. Herhalde tavan kirişleri arasında saklı yiyecek stoku ve bonoları vardır. Resimlerini de hiç kimseye bağışlamaz. Profesyonelse, onları oldukça iyi bir fiyata satacaktır. Ama, onlar da buna değecektir. Yengeç burcu insanı bir meslek sahibi olunca, o mesleğin en yüksek düzeyine erişecektir. O, sanat yeteneğiyle doludur. Yengeç erkeğinize yılbaşı kartları çizmesini ve boyamasını önerebilirsiniz. Bir amatör bile olsa, çizip boyadığı kartlar kuşkusuz çok güzel olacaktır.

  Erkeğiniz eğer gerçek bir Yengeç' se spor giysilere düşkün değildir. O1 nün giyim- kuşamında belirli bir ciddilik vardır. Milyarder de olsa, sadece birkaç bin lirası da olsa, geleneksel ve iyi bir terzi elinden çıkmış giysilerden hoşlanır. Çoğunlukla, eski tip yaka düğmeleri (evet, onları hâlâ satıyorlar- Yengeçler için), Fransız kol manşetleri, toptancıdan aldığı, genellikle monogramsız( monogram çok gösterişli oluyor; O fazla göze çarpmamayı tercih eder) pahalı gömlekler kullanır. Henüz ilk milyonunu biriktirmeye çalıştığı sırada, kısa bir süre için para sıkıntısı çekerken bile, ayakkabıları her zaman boyalı ve çorapları iyi cinsten olacaktır. Mâlî durumunun iyi olmadığı zamanda bile ( ki bu dönem geçicidir) bir Yengeç erkeği soylu bir zengin veya görmüş geçirmiş bir adam havasını taşır. Eğer henüz öyle değilse, öyle olacaktır. Birgün bu adama yüklü bir para gelecektir, veya büyük paralar kazanma fırsatını elde edecektir. Yengeç her zaman zengin olmaz, ama işsiz bir Yengeç, Sibirya' da bir ananas ağacı kadar az bulunur. O' nün gizli ilkesi şudur:" Hep oynayıp, hiç çalışmamak sıska bir cüzdandan başka birsey sağlamaz", ve Yengeç iyice tombul bir cüzdanı yeğ tutar.

  Umalım ki anasıyle özellikleriniz aynı olsun. Aslında öyle olması için dua edelim. Kuşkusuz O' nün konuşmalarında annesi sık sık boy gösterecektir, örneğin," Annem hiç bu kadar makyaj yapmaz, ve çok güzel bir kadındır. Göz farın biraz fazla değil mi, sevgilim?" Ya da," Dondurulmuş kekler ve hazır patates püresi kullanıyorsun. Ben çocukken annem kendi ekmeğini kendi pişirirdi." Bu erdem örnekleri hiç beklemediğiniz zamanda sık sık karşınıza çıkacaktır." Sevgilim, bu akşam tiyatrodaki randevumuzu iptal etmek zorundayım. Annemi birkaç gün için çiftliğe götürüyorum." Kısacası, Yengeç erkeği annesini tahtından indirip, yeni kraliçesi olarak size taç giydirmeye pek hevesli olmayabilir. Zaman zaman gezip dolaşmak heyecanına kapılsa bile, O son derece evcil bir Yengeçtir. Hele annesi evini sıcacık, rahat bir yuva haline sokmuşsa, O' nün orayı terketmeye hiç acelesi olmayacaktır. Yengeçler annelerine ya çok, çok yakındırlar, ya da onlardan tamamiyle soğumuşlardır. Onlarla hiçbir zaman sıradan bir ilişkileri olmaz. Annelerine çok büyük saygı ve sevgiyle bağlı olmayanlar ya evlat edinilenlerdir ya da babalarına karşı duyduğu sevgiyi kıskandıkları için annelerinden soğuyanlardır. O zaman annelerine karşı doğal olmayan bir soğukluk ve uzaklık duyarlar.

  Bununla birlikte, tipik bir Yengeçle ortaya çıkan asıl sorun, anneye yakınlıktan doğmaktadır. Hayatın gerçeklerini saklamanın hiçbir yaran yok. Annesine düşkün tipte bir Yengece âşıksanız, annesinin dostluğunu kazanmak zorundasınız. Annesine komplimanlar yağdırırken, aynı zamanda rakibi olacaksınız. Dostluk kazanmaya çalışırken, aynı zamanda rekabet etmek kolay değildir, ama sizin için gerekli olan strateji budur. Sakın onun yemek pişirme ve diğer ev işlerini ele almasına fırsat vermeyin. Bırakın, size limonlu pastanın nasıl yapılacağını öğretsin. Eşiniz bundan hoşlanacaktır- siz iki hanımın böyle güzel güzel geçinmenizden... Sonra dönüp, kendi hesabınıza nefis bir Stroganof pişirin. En az annesi kadar O1 nü şımartmaya dikkat edin, bu da bir hayli olabilir... Herhalde annesinin gözünün bebeği olarak büyümeye alışmıştır. Üstüne düşülmesi, düzenli olarak beslenmesi, her ihtiyacının sağlanması, hastalandığı zaman çevresinde pervane gibi dönülmesi, ve geceleyin şefkatle yatağına yatırılması O' nü son derece tatlı bir Yengeç yapabilir. Yengeç erkekleri bunu hiçbir zaman doğrulamazlar, ancak hanımlar tarafından bebek gibi sevilip okşanmaya bayılırlar.

  Gene de, ilişkinizde skoru eşitleyebilecek olan bazı hususlar vardır. Bir kere, Yengeciniz de oldukça iyi bir aşçıdır. Güzel yemek pişirme yeteneğiyle sizi şaşırtabilir. Bu adam sizi apartmanına akşam yemeğine çağırdığı zaman, genellikle oldukça ciddidir. Gravürlerine bakmanızı istese de, gizli bir niyeti olmayabilir. Tipik bir Yengeç erkeği, hayattaki güzel şeylere düşkündür. Kısacası, kültürlü bir adamdır. Gerçekten, çok değerli gravürleri, ya da en azından harika bir plâk kolleksiyonu olabilir. O' nun kaya mağarasına şaperonsuz gitmeyi göze aldığınız zaman, oldukça güvende sayılırsınız; çünkü tipik bir Ay erkeği kadınlara karşı son derece naziktir. Siz hanımefendilikten vazgeçmedikçe, o da genellikle bir beyefendidir. Büyükannesinin zamanında öyle davranırlardı, ve O' na göre, o günler güzel günlerdi...(O şöminenin üstündeki de herhalde anneannesinin fotoğrafıdır.) O' na aile ağacı konusunda sorular sorun. Size bildiklerini anlatmaya can atacaktır. Yengeçlerin çoğu geçmişlerinden ve atalarından söz etmekten çok hoşlanırlar. Yengeç, büyükannesinin kendisinden, ilk kez yun dışına gittiğinde satın aldığı on sekizinci yüzyıla ait antika masaya kadar, eskiye ait şeyleri çok sever.

  Resminizi çekmek isterse, hemen eşarbınızı kapatarak kaçmayın. Fotoğrafçılık, Ay etkisindeki insanların olağan hobisidir, ve hayatlarım en az bir fotoğraf makinesine sahip olmadan yaşayan Yengeçlerin sayısı yok denecek kadar azdır. Kuşkusuz, bu Yengecin Venüs' ü Akrep' te, veya bir Aslan Ay olabilir; bu yüzden, herhangi birşeyi kabul etmeden önce doğum haritasını incelemek daha akıllıca bir davranış olur. Her neyse siz şöyle söyleyin:" Çok isterdim, canım, ama önce astrologumla konuşmamın bir sakıncası var mı, acaba? Doğum gününü öğrenmem gerekiyor" Şaka yaptığınızı düşünürse, bunu hemen düzeltebilirsiniz. O' na deyin ki," J.P, Morgan, astrolog Evangeline Adams' la görüşmeden borsada parmağını bile oynatmazdı." Evangeline Adams, John Quincy Adams' in torunu ve John Adams' ın büyük torunuydu. Tarihle paranın bir araya gelmesi, Yengecin gözlerini ilgiyle faltaşı gibi açacaktır.

  Bir Yengeç erkeğinin her ne kadar bazı ufak tefek flörtleri olursa da, ciddi şekilde âşık olmadan önce birçok yıllar geçmesi gerekebilir, çünkü O1 nün, ilgisine değer bulacağı bir kadına rastlaması kolay değildir. Aradığı kadını bulduğu zaman, çok duygulanır, hassaslaşır ve onu armağanlara, hayranlık ve sevgiye boğar. Ama O' nün standartları yüksektir. Her genç kız bunları karşılayamaz. Yengeçlerin çoğu sebepsiz yere kendilerini yakmaktan korkarlar. Uygunsuz bir ilişki, sıradan bir erkeğin birkaç hafta üzülmesine neden olurken, Yengeç için bir felâket olabilir. Herhangi birşey çok yakınlaştığı birinden O' nü ayırırsa, Yengeç yıllarca matem tutabilir.

  Doğal olarak hemen ilişki kurmaktan çekinir, ama bir kez duygularından emin olunca, kolay kolay önüne geçilemez. Yengeçler romantik âşık rolünü ustalıkla oynarlar. Duygularını açtıktan ve sizi elde etme umuduna kapıldıktan sonra, çekingenliği bir gecede inançlılığa dönüşür ve kendinizi, yapmayı düşündüğü hiçbir teklife hayır cevabı almayacak kadar azimli ve dürüst bir erkeğin sevgisiyle sarılmış bulursunuz. Posta kutunuza el koyması (tabii, mecazî olarak), kapınızın Önündeki paspasa kamp kurması, telefonunuzu kendi tekeline alması işten bile değildir. Yengecin kıskacından kurtulmak zordur. Herhalde siz de kurtulmak istemeyeceksiniz, kuşkusuz. Pekçok genç kız, birinin kendilerini sımsıkı sarıp kapıdaki hain kurttan koruyacağı, Yengecinki gibi ay ışığıyla aydınlanmış bir dünyada rüya âlemine dalmak ister.

  Şimdi Yengeç erkeğinin, şapşalca giyinen ve parasını har vurup harman savuran biri olmadığını, rüya gibi yemek pişirebildiğini, mükemmel bir zevki olduğunu, sevgili babacığının evlendiği kız gibi geleneklere bağlı bir genç kız aradığını, kumrular gibi öten bir sevda kuşu olduğunu (huysuzluğu tutmadığı zaman), öğrenmiş bulunuyorsunuz. Başka öğrenmek istediğiniz birşey kaldı mı? Baba olarak nasıl biri olduğunu mu merak ediyorsunuz? işte, haberlerin en güzeli, bu. Yengeçlerin hepsi yürekten annedir. Erkekler bile...

  Asıl söylemek istediğim, Yengecin âşık olduğunuz o ilgili, nazik, sempatik, anlayışlı kişiliği nedeniyle çok iyi bir baba olacağıdır. Çocuklara karşı sonsuz bir sabrı olacak, onların ezilen başparmağı, kınlan oyuncağı ve diş ağrılarıyla teker teker içtenlikle ilgilenecektir. Onların doğum günü partilerinde kağıt şapkalar giyecek, tüm mahallenin çocuklarına eğlenceli bir oyun arkadaşı olacak, ve küçük insanları ağırlamak için sayısız saatlerini harcayacaktır. Yengeç babalar oğullarıyla gurur duyar, kızlarım hararetle korurlar. Çocuklar küçükken, Yengeçler düşünebildiğiniz en yüce, en mükemmel baba olurlar. Bununla birlikte, gençlik döneminde sular epeyce dalgalanabilir. O, sevdiklerinin sonsuza kadar kendisine dayanmalarını ister, çocuklar bağımsızlık belirtileri göstermeye başlayınca, tekrar bir dönem için aksi bir Yengeç olabilir ve onların dışardaki dünyaya açılma isteklerine karşı çıkabilir.

  Genç Henry arabayı alıp gece yarısından sonraya kadar dışarıda kalınca veya güzel Lucy dansa gidip izin aldığı saatte dönmeyince Yengeç baba bir aşağı bir yukarı dolaşmaktan halıyı aşındırabilir. Sayıların O' nü nasıl etkilediğini hatırlıyorsunuz, değil mi? Tutumunun yanlışlığını O' na göstermek için, düpedüz aritmetiğe başvurun." Bu şuna benzer şekerim" deyin, " Şimdi iki çocuğumuz var. Onlar evlendikleri zaman, tıpkı bankadaki paranın kâr hissesiyle çoğalması gibi, altı veya sekiz torunumuz olabilir. Altı veya sekiz, ikiden daha çok mutluluk demektir, öyle değil mi?" (işte O' nu yakaladınız.) " Benimle aynı fikirde olmana çok sevindim, sevgilim. Şimdi lütfen Lucy' nin gelinliğini nereye sakladığını bize söyler misin, ve Henry' nin evlenme cüzdanını alabilmesi için lütfen şu kelepçeleri bileğinden çıkartır mısın?" Bunu sakın dolunay zamanı denemeyin. Yanlış anlayabilir. Ayrıca, Ay' in titreşimleri bu kadar güçlüyken, hiçbir Yengeç doğru düşünemez. Başkalarının kontrolünü elinde tutmaktan vazgeçmek O' nün için zordur, ancak hâlâ sizin yanında olduğunuz ve hâlâ size yaslanabileceği kendisine hatırlatılınca, kıskaçları gevşeyecektir.

  Evet, bunların hepsi gelecekte olacak şeyler. Sizin şu andaki sorununuz, Yengecinizi dosdoğru evlenme teklif etmeye yönelmesi için baştan çıkarabilmek; akıllıca bir o yana, bir bu yana gidip gelerek asıl konuya yan çizmekten vazgeçirebilmek. Daha cesur mağara adamı tipli biri için kendisini terkedecekmiş gibi davranabilirsiniz.Genellikle Yengeç, elde etmek istediği obje- bu sizsiniz- kendisinden uzaklaşma belirtileri gösterince, geri geri gitmekten vazgeçer. Ancak, bu da; O' nü uykudan uyandıracak başka bir erkek bulmak için çevrede keşfe çıkmayı gerektirir. Sizi çok yakından gözlediği için, böyle bir işe kalkışmak gerçek bir sıkıntı yaratabilir.

  Sizi sımsıkı yakalamasını ve her gece zik zak oynamaktan vazgeçmesini sağlamanın en kolay yolu, O' nün duygularını etkilemektir, bu duygular da her zaman, hesap makinesine benzeyen aklının hemen altındadır. Müzik, şiir çiçekler, güzel giysiler, azar azar kullanılan pahalı bir parfüm, yumuşak sözler, tatlı okşayışlar, O' nün romantik bir ilişkiye karşı zaten zayıf olan dayanma gücünü büsbütün kırabilecek olan silâhlardır. O' nün kalbiyle midesi arasındaki direkt hattı sakın küçümsemeyin. Dergilerden bebek resimleri kesin, dikiş makinenizi tüm görkemiyle ortada bırakın, eteklerinizi iki - üç santim daha kısaltın ve O' nü bebekmiş gibi biraz şımartın. Yabancı paralardan yapılan şu bileziklerden birini takın. Bu, iki hassas tele birden vuracaktır uzak kıyılara seyahat ve para... Bir gece ansızın, heyecanla, annesiyle tanışmak isteyip istemediğinizi soruverir. Hemen ertesi sabah da rahatça ve güvenle düğün davetiyelerinizi ve çeyizinizi ısmarlayabilirsiniz. Böylece binbir gizli rüyayla dolu, biraz huysuz bir Ay erkeğinin kalbini çelmiş olacaksınız- ve de tabii gözdesinin onayını.. Ondan sonra," bir yıl bir gün süreyle denizlere açılacaksınız" ve " Ay ışığında dansedeceksiniz". iyi yolculuklar!. Sakın unutmayın- O' nün delik deşik eski şapkasını, paramparça tenis ayakkabılarını, pul kolleksiyonunu, ilkokul karnelerini hiçbir zaman atmayacaksınız. Bunlar O' nün en değerli servetidir. Şemsiyenizi yanınıza almayı ihmal etmeyin. Rutubetli geceler olacak. Çinçilânızın içinde çok güzel göründüğünüzü söyleyebilir miyim? Ama tabii.. Bir kadın sevildiği zaman güzeldir-ve siz seviliyorsunuz...

 2. #2

  Standart

  abi resmen beni anlatmışsın yaw emeğine sağlık

 3. #3

  Standart

  burdan çıkarılan tekşey yengeç kız ve erkek tamamen zıtlarr şahsen ben orta yazanın tam tersiyim en önemlisi sessiz sakin değilimm

 4. #4

  Standart

  çok güsel bir paylaşım olmuş. bir yengeç erkeği olarak teşekkür ediyorumm..

 5. #5

  Standart bravo

  ellerine sağlık bi yazı bu kadar güzel yazılır işte

 6. #6

  Standart

  bıraz abartılı olmus ama delı sacmasıda degıl az cok benzıyo

 7. #7
 8. #8
 9. #9
  MaXJoHNRoYaN
  Guest

  Standart

  Teşekkürler.

 10. #10

  Standart

  "bir Yengecin tavrı ne kadar sert ve ilgisiz olursa olsun, yüreği her zaman yumuşak ve sevgi doludur ve öyle hassastır ki, çoğunlukla çok çabuk kırılabilir" Bu konuda çok,çok haklısın da diğerlerini okumaya üşendim k.bakma ama bu yazdığın gerçektende öyle yani.

Benzer Konular

 1. Yengeç Kadını (detaylı analiz)
  By EXiR in forum Yengeç Falı
  Cevaplar: 0
  Bölüm Listesi: 08-09-2007, 12:49 AM
 2. yengeç erkeği ve aşk!
  By CallaouS in forum Burçlar ve Fal
  Cevaplar: 0
  Bölüm Listesi: 06-17-2007, 08:43 AM
 3. hz.muhammed'in hayatı(detaylı izleyin)
  By BoDyGuArD in forum Dini Programlar
  Cevaplar: 3
  Bölüm Listesi: 03-04-2007, 08:59 PM
 4. Detaylı Yağlama Sistemi
  By xCaLiBrEx in forum Makina & Otomotiv
  Cevaplar: 1
  Bölüm Listesi: 12-20-2006, 04:07 AM

Beğenilen Sayfayı İşaretleyin

Beğenilen Sayfayı İşaretleyin

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • Eklenti Ekleyemezsiniz
 • You may not edit your posts
 •  
[Gizlilik Politikası]-[UslanmaM Kuralları]-[UslanmaM İletişim/Contact]