Amerika'da, Polis Memurunun Resmini Çektiği UzaylıAlabama, Falkville'den Jofrey Greenshaw 17 Ekim 1973'te polis revirindeki yazı masasında oturuyordu. Bir bayan 22.15'e doğru büyük bir telâşla şunları haykırıyordu: «Çabuk gelin! Şehrin batısındaki otlağa bir uzay gemisi indi.»
Greenshaw UFO'larla ilgili bir çok yazılar okumuş, fakat bu konuya devamlı gülmüştü. Ne de olsa görev görevdir. Greenshaw derhal pölaroid kamerasını aldı ve devriye arabasına binerek, bildirilmiş olan bölgeye doğru yola çıktı. (Bkz: Res.4)
Hiçbir şey yoktu. Polis tarlaların arasından geçen yolların birinden diğerine dönüyordu. Tam dönmeyi düşünmeye başlamıştı ki farları, metalik parıldayan bir şekli gösterdi. Şekil yolun ortasındaydı ve otomobilin geliş yönünde hareket ediyordu.
Greenshaw derhal otomobilden indi, kamerasını ayarladı ve iki fotoğraf çekti. Polis daha sonra olayı şöyle anlatıyordu: «Yaratık otomobilin 3 m. uzağına geldiği sırada durdu. Hiç bir çıkar yol düşünemiyordum! Adeta bulunduğum yere çivilenmiş gibiydim! Silahımı çekebilir miyim diye düşündüm. Hayır buna gerek yoktu, şekil beni tehdit etmemişti. Arabaya bindim, mavi ışığı ve sireni açtım.» (Bkz: Res. 5)
Sirenin sesi yaratığı korkutmuş olmalıydı, çünkü polis bir kez daha baktığında, o kaçıyordu.
Greenshaw: «Vücudunun sol ve sağ yan kısımları çeşitli biçimlerde öne doğru hareket ediyordu. Ayakların altında yay olduğunu düşündüm, çünkü her adımda m. mesafe kat ediyordu.»
Polis şekli izlemek için arabasına bind' ve onu aramak üzere yeniden yola koyuldu. Arayıcı projektörü çeşidi yönlere tuttuğu halde, şekli bir daha hiç göremedi. Sanki yer yarılmış da içine girmişti. Yolların birçoğunu aradıktan sonra, polis revirine geri döndü.
Orada resimleri meslekdaşlarına, kardeşine ve bir gazete muhabirine gösterdi. Gece çekilmiş olan fotoğraflarda, parlayan bir şekil görülüyordu, fakat konturlar belirgin değildi. (Bkz: Res. 6, 7, 8, 9)
Greenshaw her taraftan alayların hücumuna uğradı. Uzaylıya ilişkin olay yaşamını oldukça etkiledi. Daha sonra polislikten istifa ederek marangozluk yapmaya başladı. Kendisi şöyle demektedir: «Herkes bir yalancı olduğuma inanıyor. Ayrıca dünya dışı uzay seyahatçilerinin gerçeklikleri çoktan kanıtlanmıştır.»

Greenshaw bu görüşünde yalnız değildir. Amerika'da uzun zamandan beri, eğer isterse, hükümetin, bu türlü varlıkların gerçekliklerini mükemmel bir şekilde açıklayabileceği söylenmektedir. (Ref: 7)