Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958

Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958
Özel mesaj nasıl gönderilir ve mesaj penceresi kullanımı.
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 19 Sayfa bulundu

Konu: Özel mesaj nasıl gönderilir ve mesaj penceresi kullanımı.

 1. #1

  Standart Özel mesaj nasıl gönderilir ve mesaj penceresi kullanımı.  Özel mesaj iki şekilde gönderilir, konu içinde kişiye özel mesaj veya kullanıcılar kısmından özel mesaj.

  1) Konu içinden kişiye Özel Mesaj:

  Bir konuyu okuyorsunuz, bu konu içerisinde kişiye özel mesaj atmak istiyorsunuz. Yapmanız gereken oldukca basit.
  Önce kullanıcının adına tıklayın konu içerisinde, açılan pencerede " Kullanıcıya Özel Mesaj Gönder " kısmına tıklayın, ardından açılan pencerede kullanıcıya özel mesajınızı iletebilirsiniz. Lütfen resmi inceleyin... Gelişmiş özel mesaj için ( Bkz. Bu konuda Madde 3 )
  2) Online listesinden veya profilden Kişiye özel mesaj:

  Forumun ana sayfasında bulunan online kullanıcı listesinden istediginiz kişinin üye adına tıklayarak açılan pencerede profil bilgilerini göreceksiniz. Burada Özel mesaj gönder seçenegine tıklayın ve kişiye özel mesajınızı iletin... Gelişmiş özel mesaj için ( Bkz. Bu konuda Madde 3 )

  3) Özel mesaj yazılan penceredeki butonların anlamı ve görevleri :

  Önce resmi inceleyin, burada gördügünüz butonların anlamları kendi numarası ile ayrıntılı resmin altında sıralanmış şekilde göreceksiniz.
  Yeni konu açtıgınızda veya cevap yaz butonuna bastıgınızda karşınıza çıkan butonların ve kodların anlamları nelerdir görelim.

  1) Bu alana gerekli konu başlıgını " içeriğini temsil edecek şekilde " yazıyorsunuz. Lütfen bu kısma konu açarken ayrıntılı şekilde başlıgı yazınız. Bu tür " Acilll, yardım edin, kimse yokmu yardım edecek vs " gibi başlıklar açmamaya özen gösterin, bu tür konu başlıklarının yönetim tarafından silindigini unutmayın.

  3) Smileyler konu veya cevap içinde kullanıcagınız hareketli ve hareketsiz ifadelerdir ( Tıpkı MSN de kullandıgınız gibi ) bu ifadeleri mesajlarınızın gerekli kısmına 3. kısmında gördügünüz gibi hazır simileylerden birinin üzerine tıklıyarak ifadenizi gerçekleştirirsiniz. Eğer bu ifadeler size az geliyorsa yapmanız gereken " DAHASI " kısmına tıklamak ve burada bulunan ifadelerden birinin üzerine tıklamak, dilerseniz manuel olarak karşısındaki kodu mesajınıza kendinizde ekleyebilirsiniz.

  4) Uslanmam.com gelişmiş bir forum oldugundan dolayı mesaj alanlarınıza tıpkı bir Microsoft OFFİCE görevi gibi sizlere sunulmuştur. Burada dilerseniz yazmanız gereken yazı karekter biçimini seçebilir veya yazdıgınız, kopyaladıgınız metninin istediginiz kısmının üzerinden mouse un sol tuşunu basarak üzerinden geçin ve yazı tipini listeden seçin.

  5) Bu kısımda bulunan hazır kodları kullanabilirsiniz, Örneğin yazı içinde bir yeri önemli oldugunu belirtmek için KALIN yazı tipi ile gösterebilirsiniz, B butonuna tıklarsanız kalın, I butonuna tıklarsanız İTALİK ( yanlamasına ) veya önemli kısımları altı çizgili şekilde belirtmek için U butonuna basabilirsiniz. Bunlara tıkladıgınızda açılan pencere içine istediginiz yazıyı ekleyebilirsiniz.
  Ayrıca butona tıkladıgınızda açılan pencerede bulunan kodlar size manuel kullanma imkanıda sunmaktadır.

  6) Bu kısımda gördügünüz butonların görevi ise, " SAĞA YASLA / ORTALA / SOLA YASLA " yazmış oldugunuz metni veya kopyala/ yapıştır yapmış oldugunuz yazıyı dilerseniz orta kısma alabilir veya sola,sağa yaslayabilirsiniz.
  Bunu nasıl yapıyoruz: Manuel olarak yapmak için yazının başına ve sonuna kodun başlangıcını ve sonlandırıcısını ekliyoruz.
  Örneğin yazıyı ortalamak için [center] [ /CENTER] aralıklarına yazıyı yerleştiriyoruz veya ekliyoruz. [/xxx] Olan taglar sonlandırıcıdır.
  Özellikle şiirler de görselik olarakda iyi bir sunum sağlamanıza yarıyan [center] [/ CENTER] tagını tavsiye ederiz.

  7) Bu seçenek ise sizin yazılarınızın boyutlarını büyütmeye veya küçültmeye yarıyan bir özellik.
  Örneğin: Merhaba Uslanmam bu yazı SIZE 4 seçenegi ile yazılmıştır..
  Boyutu seçin ve ardından açılan penreceye yazınızı yazın. Yapmanız gereken sadece bu.

  Mesajınıza kendiliginden açılan resimmi eklemek istiyorsunuz, işte bu buton tam size göre.
  İstediginiz resmin adresini " LINK " ni bu butona basarak içine yapıştırın, bunu ister yazı araların, isterseniz mesajın içine birden fazla eklemeniz mümkün, mesajın hızlı açılması için lütfen en fazla 10 açılan resim ekleyiniz.

  Peki bu işlemi nasıl gerçekleştiriyoruz, bir sitede çok güzel bir resim gördünüz ve bunu mesajınızın içinde kendiliğinden açılan resim olarak sunmak istiyorsunuz. Sitede bulunan resmin tam açılmış halini Explorer adres çubugundan copy ediyor ve bu butona basarak ekliyoruz.
  Eğer resim boyuıtu küçük ise sitede, resmin üzerinde mouse ile sağ tuş, ardından özelliklere girin ve URL kısmındaki adresi copyalayın.

  9) URL butonu, bu buton size açıklamalı adres yazmanızı sağlayan bir özellik. Bu butona tıklıyoruz açılan pencereye önce açıklamayı yazıyoruz / ENTER ı tıklayoruz, sonra yönlendirmesi istediginiz adresi yazıyorsunuz. Ardından tamamı tıklıyoruz.


  10) EMAIL Butonu, bu butonun çalışma şekli URL butonu ile aynıdır, açıklamalı mail adresinizi verebilirsiniz. Bu şekilde vereceginiz tüm mail adresleri Outlook Express üzerinden açılacaktır.
  Yapmanız gereken bu butona tıklamak ve açıklamayı yazmak / Enter 'a tıklayın, ardından gelecek olan boşluga mail adresinizi yazın.


  11) Pencere mesaj butonu, bu butonun görevi ise mesajınızın belirli kısımlarını pencere içine alarak sunabilirsiniz veya tüm mesajınızı. Özellikle dikkat çekmek veya size ait olmayan bir kısmı belirtmek için çok işinize yarıyacak.
  Örneğin:
  Kod:
  Merhaba Uslanmam.com üyeleri, ABYSS den sevgilerle..  12) Alıntı Butonu, bu butonun görevi ise bir kişinin mesajını veya bir başka siteden aldıgınız yazıyı alıntı olarak belirtmek için kullanılan özellik.
  Bu butona tıkladıgınızda açılan pencereye yazınızı yazıp tamam'ı tıklıyorsunuz, bu kod aralıgında bulunan yazı alıntı olarak iç pencerede yer alıyor.
  Örneğin:
  Alıntı:
  Merhaba Uslanmam Üyeleri..


  13) Renk kodlarının bulundugu bu pencerede, istediginiz yazıyı, istediginiz renk içinde ifade edebilirsiniz. Bu sayede dikkat çekmek istediginiz cümleyi sağlamış olacaksınız.
  Örneğin: merhaba uslanmam üyeleri hoşgeldiniz..

  14) Alt smileyler ise konu başlıgında veya mesaj başlıgında ifade eklemenize yarıyan özellik. Burada seçtiginiz ifade, yeni açtıgınız konun başlıgında veya cevap yazdıgınız mesajın başlıgında görülecek şekilde yer almaktadır. Konunuzun içeriginide bu şekilde ifade edebilirsiniz, kızdıgınız bir konuya kızgın ifadesi eklemeniz konuya ayrı bir bakış açısı katacaktır.

  15) Simge Koyma seçenegi ise, eğer bir ifade seçmişseniz bunun eklenmemesi için başlıga, bu seçenegi bir kere tıklamanız yeterli olacaktır. Bu sayade ifade kısmı sıfırlanıcaktır.

  16) Yazmış oldugunuz mesajın nasıl bir görünüm aldıgını merak ediyorsanız bu buton çok işinize yarıyacak, özellikle kodlar kullandıgınız mesajların hatalı olup olmadıgına buradan bakabilir, gerekli düzenlemeyi kimse görmeden gerçekleştirebilirsiniz.

 2. #2
 3. #3
  Scorpion_MW
  Guest

  Standart

  Teşekkürler

 4. #4
  Me
  Guest

  Standart

  Teşekkürler...

 5. #5
 6. #6
 7. #7

 8. #8
 9. #9

  Standart

  bilgi için teşekkür ederim Adminim

 10. #10

  Standart

  konu hortlamış... 2006 altıda açılmış 1,5 yıla aşkın konu..

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu

Beğenilen Sayfayı İşaretleyin

Beğenilen Sayfayı İşaretleyin

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • Eklenti Ekleyemezsiniz
 • You may not edit your posts
 •  
[Gizlilik Politikası]-[UslanmaM Kuralları]-[UslanmaM İletişim/Contact]