Bayan terlik modelleri 2018 yılında, gün geçtikçe değişime uğrayan moda akımları sonucunda artık sıradanlaşmanın dışına çıkarak kadınlar tarafından daha fazla ilgi görmeye ve hayran bırakmaya başlamıştır.


Ayakkabı, yüzyıllardır kadınların vazgeçemediği tamamlayıcı parçalardan en önem verilenidir. Son sezonda diğer yıllara göre bayan terlik modelleri 2018 yılındaki kadar dikkat çekmese de vitrinlerde yerini alıyordu. Kimi kadın rahatlığı düşünürken, bazıları şık olmak uğruna ayaklarının rahatsız olmasını göze almıştır bile. Hal böyle iken ortopedik ayakkabılar ve terlikler vitrinlerde yerini almaya başlamıştır. Fakat ne kadar ortopedik olursa olsun topuklu ayakkabının ayakta yarattığı sorunlar her zaman devam etmektedir. Kaçış yolunu terliklerde, düz tabanlı ayakkabılarda veya sandaletlerde bulan kadınlar, ayaklarının yere topuklu ayakkabıda olduğu kadar sağlam basmadığını görseler ve hissetseler bile rahatlıklarından ödün vermemişlerdir. Yeni moda çağı ile beraber sıkça gelişen yetenekli çok genç tasarımcıların yer aldığı sektör, gün geçtikçe daha göze çarpıcı tasarımlarla ilerlemeye devam ediyor.


Terlikler, rahat olmalarıyla dikkat çekerken şıklık genelde ikinci planda kalıyordu. Yeni dönem ile birlikte rahatlık ile şıklığı buluşturan tasarımcılar mükemmel alternatifleri göz önüne çıkarıyor. Yaz mevsiminin vazgeçilmezi olan terlikler, her zaman günün kurtarıcısı olmayı başararak gözde modellerden olmaya devam ediyor. Plajlarda, havuz partilerinde kısaca yaz etkinliklerinde her alanda kullanılabilen terlikler yeni sezonla beraber gördüğünüzde basit bir terlik diyemeyeceğiniz biçimde tasarlanarak yeni bir çağ yaratmaya başlamıştır.


Bayan terlik modelleri 2018 yılında yeni tasarımlarla beraber fiyat artışı yaşamıştır. Yapımında kullanılan deri ve benzeri malzemeler veya markaları, fiyatta belirleyici unsurlardan birkaç tanesidir. Yapımının dışında özel işlemeler ve kullanılan diğer küçük süs materyalleri de terliklere renk katarak alıcı ile buluşuyor.