Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958
Türkiye Atom Bombası Yapabilirmi ?
1 den 2´e kadar. Toplam 2 Sayfa bulundu

Konu: Türkiye Atom Bombası Yapabilirmi ?

 1. #1

  Standart Türkiye Atom Bombası Yapabilirmi ?  Nükleer silâhlar

  27 Ocak 2006 CumaGeçen hafta, Amerika Birleşik Devletleri’nin çok ciddi gazetesi Washington Post, nükleer silâhlar veya halk tabiriyle atom bombasının Orta Doğu’daki politik durumu hakkında önemli bir ilmî yazı yayınladı.
  İran’ın nükleer silâha erişmesi hâlinde Türkiye’nin de bunu izleyeceği iddiası, bilhassa dikkatimizi çekti.
  Biz İran’ın nükleer silâh sahibi olacağına inanmıyoruz. Ancak tarih, inanılmaz görünen gelişmelerin hikâyesidir. İran atom bombası yaptığı takdirde Türkiye’nin derhal nükleer silâh edinmek durumunda kalacağı açıktır. Türkiye’de nice zamandır atom bombası bulunmuştur ama, anahtarı bizim elimizde değildir.
  Bugün yalnız 5 devletin, kıt’alararası stratejik savaş yapacak nükleer silâhları var: ABD, Rusya, İngiltere, Fransa ve Çin. Bunların ilk ikisindeki birikim, akılları durduracak derecededir. Hindistan, Pakistan, İsrail de atom bombası sahibidirler. Pakistan, atom bombalı, tek Müslüman devlettir. Ukrayna, Kazakistan, Brezilya, Arjantin, Güney Kore’de ise nükleer silâh bulunduğu, fakat kullanım dışı tutulduğu biliniyor. Kuzey Kore’nin atom bombası yapmak için yarım asır aç kaldığı söyleniyor. Ayrıca Japonya ile Almanya, istedikleri takdirde, en kısa zaman içinde nükleer silâh yapacak teknolojiye ve paraya sahip bulunuyorlar.
  Nükleer ve biyolojik silâhlar, insan ırkının en menfur, en aşağılık, en iğrenç icatlarıdır. Ortadan kaldırılmaları için sonu gelmez müzakereler yapıldı. Ama insanlık, henüz bu akıl ve ahlâk çizgisine erişmedi.
  Nükleer enerjiye gelince, feragat etmek mümkün değildir. Türkiye inanılmaz derecede pas geçmiştir.
  21. asrın enerji savaşları yüzyılına dönüşmemesi için, daha radikal planlar gerekiyor.

 2. #2

Benzer Konular

 1. Sigara ve Atom Bombası
  By EXiR in forum Sağlık ve Yaşam
  Cevaplar: 0
  Bölüm Listesi: 07-28-2007, 02:18 AM

Beğenilen Sayfayı İşaretleyin

Beğenilen Sayfayı İşaretleyin

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • Eklenti Ekleyemezsiniz
 • You may not edit your posts
 •  
[Gizlilik Politikası]-[UslanmaM Kuralları]-[UslanmaM İletişim/Contact]