Trabzonspor Yönetimi, Burak Yılmaz ve Engin Baytar'ın satışından alması gereken parayı Galatasaray'dan henüz tahsil edemedi. Dosya 8 ay içerisinde birçok kez Ankara'ya gidip gelirken dava, 15 Nisan'a ertelendi.


Bordo-Mavili kulüp, Burak Yılmaz ve Engin Baytar'ı sattığı Galatasaraydan 2 milyon 481 bin TL''ik parasını bir türlü alamadı. Temmuz 2012 yılında gerçekleşen iki transferin ardından Karadeniz ekibi, Burak Yılmaz'dan 1 milyon 87 bin 200 Euro ve Engin Baytar'dan ötürü de 187 bin 200 Euro alacağı için önce 4. Noter'den ihtarname çekti. Ardından da Galatasaray Kulübü parayı ödemeyince, Asliye Ticaret Mahkemesine başvuru yapıldı. Açılan davanın ardından dosya iki kez Ankaraya bilirkişiye gitmesine rağmen hâlâ sonuçlanmadı.

Mahkeme erteledi

Kulübün başvurusu sonrasında mahkemenin spor hukuku bilirkişisine gönderdiği dosya Ankara'dan, Trabzon'da bilirkişi var gerekçesiyle geri döndü. Trabzonspor'un alacak dosyasının son 8 ay içerisinde en az iki kez Ankara'ya gidip geldiği ortaya çıkarken, geçen hafta yapılan son duruşmada bilirkişi raporunun gelmesinin beklenmesine karar verildi. Mahkeme duruşmayı 15 Nisan 2015 tarihine erteledi.