1 den 2´e kadar. Toplam 2 Sayfa bulundu

Konu: kendim hakkımda

cong kendim hakkımda

zaten kısa itiraflara önemli tepkiler gelmiyor ben de bari uzun yazayım kendimi anlatayım. belki gelecekten gelecek bir kaç arkadaşıma geçmişi hatırlatırım.

ilk başlarda ergenlikte kimlik kargaşası dedim ama çocukluğumdada hep insanlara farklı aileme farklı kendime farklı biri olduğuma dair hatıralar belirince bu kanımın yanlış olduğunun farkına vardım.
    benim sorunum şu belki size saçma gelecektir ama ben normal değilim beni anlatacak bir şey diyeyim -bana da bir arkadaşım benzetmişti- albert camus - yabancı buradaki elemana benziyorum.
    yani normal olamadım insanlarla sohbet edemiyorum ancak kendime bir maske takmalıyım ki iletişim kurayım yoksa çok garipçe buluyorlar davranışlarımı.

yaşım 16 belirteyim lise 3'e geçtim. ismim emre.

özendiğim şeyler sosyal medya kullananlar evet saçma gelecek ama şu facebookta gül resmi koyup atarlı giderli laf paylaşmak istiyorum eski ergenlerde yapıyormuş hep özenmişimdir çocukken.
    ve paylaşım yapanlara özeniyorum şu an çok garip geliyor bir insanın kendi fotoğrafını internet ortamında diğer insanlara göstermesi ne bileyim normal algılayamıyorum sanki çünkü bu insanları gördükçe hep bir ego tatmini aklıma geliyor.
    hala aklım almıyor bir insanın nerede ne yapmış olduğunu bilmek umrumda değil diğer insanların neden umurlarında. sanırsam bunun bana getireceği tek yarar hayatımda hiç dedikodu yapmayacak olmamdır.
    facebook kurdum ama mal gibi kaldım eklicek kimsem yok. yani bir kaç sözde arkadaşı ekledim. eski arkadaşlarımla -ortaokul- görüşmüyorum çünkü benle görüşmek isteseler zaten her şey açık. birazcık araştırmayla benim telefon numaramı bulurlar.-ne kadar da egoist biriyim değil mi?- -2yıl boyunca sadece 1 eski ortaokul arkadaşımla takıldım onu da o arayıp buldu beni. şu an etrafımda olan 3 arkadaşımdan biri.-

normalliğe özeniyorum size saçma geliyor ama bana saçma gelen şeyleri yapmak istiyorum ama aklım engel oluyor ama hep içimde bir ukte oluşuyor.
    bunun bana zararı ne biliyor musunuz? hayatı yaşayamıyorum.

okulda misal hiç bir zaman sınıf ruhuyla birleşemedim. kendimi sınıftan biri olarak görmedim sanki gelip geçiçi bir şey gibiydi. okulda beklerken kendimi durakta dolmuş bekleyen bir kişi olarak görüyorum.
    hani basit bir insan olmak istiyorum diyorum peki hiç denemedim mi ha iş burda kopuyor denedim denedim ancak elde ettiğim hiçlik yani hine alışamadım sınıf ruhuna.
    zaten okuldan sonrada ne mahalle arkadaşım var ne de yakında oturan -aslında var 4.5 defa birine buluşalım dedim ama hayır dedi -normalde aramam diyordum ama bu ortaokuldaki en sevdiğim 2-3 arkadaşımdan biriydi diye aradım.-
    hani onun dışında bir okul sosyal hayatım yok kendi arkadaş grubumuz vardı ismi ne tahmin edin embesiller namı diğer embesil crew -evet bir gün internette arattın mı eski arkadaşım bak ben o gruptaki emreyim gör bunları içimde neler döndüğünü anla.- yani düşünüyorumda eğlendik te bunlar hep çıkarcı çocuklardı. arkadaşlık nedir bilmezlerdi o yüzden fazla umursamadım zamanla. ama hinede bireysel olmak üzere eğlendim.

zamanla normal biri olma maskesini takmaktan bıktım çünkü insanların bana olan bakışları artık değişmişti ben umursamazdım normalde ama o aralar 2 yıl boyunca uğraş edindiğim bir alanda başarısızlıklar yaşamam beni çok kötü etkliyordu dene dene dene başarısız ol.- bu ikisi gelince ben iyice bokton bir depresyona girdim. şimdi o depresyondan çıkıyorum çıktım bile sayabilirim ama saymayada bilirim.

hani hiç bir becerisi olmayan insanların el üstünde tutulmasını anlayamıyorum sanırsam kötü bir insan olmak gerekiyor hayata karşı çünkü iyilikler zamanla değerini yitirirmiş onu anladım bu depresyondan çıkarken.
    kendimi bir çok alanda yetiştirmeyi denedim ve hepsinde başarısız oldum

sonuç olarak elde ettiğim hiç bir şey...
    ben insanları çabalarıyla doğru orantılı olarak değer verirdim insanlar kendilerine verilen ilgiyle ters orantılı olarak değer verirlermiş.

yaşayadım lise hayatımı lan 2 yılım geçti ne bir kız arkadaşım oldu -bakıştıklarım oldu lakin öteye gidemedim.- nede öyle sağlam bir arkadaşlığım hepsi süs çocuklarıydı -süs köpeklerine benzetme anladın?- hani okuldan sonra internet kafeye bir kaç kere gittik bir kaç kere kaçtık falan da öyle kaydadeğer bir şey olmadı 2 yıl boyunca evden okula okuldan eve
    evde yapabilecek bir şeyim yoktu arkadaş çevrem yok hiç burada.
    okulda ise sahte bir arkadaşlık yaşadım.

ben anlatacak bir şeylerim olsun istiyorum lise hayatıma dair. bu yüzden hep kendim bir çaba gösterdim.
    şunu yapalım bunu yapalım dedim grupça olanlara hayır diyorlar bende bireysel olarak anlatılacak şeyler yaşamaya baktım. ama insan etrafında eğleneceği insanlar olmadığında eğlenemiyormuş.
    bi maske takmıştım burnumda getirdi hayatım.

lise hayatım bok gibi geçti ne okulda kayda değer bir şey oldu ya kavga olsaydı keşke ama olmadı yani kimse bana fiziksel bir dokunuş yapmadı kavga anlamında. öyle bağrışma falanda olmadı. anlatacağım tek şey bir keko çocukla internet kafede tartıştım baya moralimi bozdu ama çocuktu 3-4 yaş vardı uğraşmadım allahından bulsun it çünkü ben onu orda dövsem eminim abileriyle gelip okul çıkışı beni keserler.-gerçekten keserler adanada okuyorum okul turgut özalda yani kaliteli bir okul ama o keko çocuk boktan bir mahalleden çıkmış gibi abilerini çağırır.- hani çocukla tartıştık derken küfür dahi etmedi bana abi çekecekti neredeyse yani bu şey size basit geliyor değil mi basit bir tartışma ama işte lise hayatımda anlatabileceğim tek kötü olay bu.

ulan sınıftakiler hep iyi insanlardı bir yanlışlıklarını görmedim ha arada bazı çocuklukları oldu.
    ordan biri komiklik -espiri işte- yapıyor sınıfın büyük kısmı gülüyor ben en arkada en köşede en uzak yerde duran ben etrafıma bakıp varlığımı sorguluyorum ben nasıl buradayım diyorum lan
    kendim çok komiklik yapabilen bir insanım zaten 3.5 sıfatı bir araya iyi getirmişimdir maske olarak ama özümde hiç biri yoktu.

hani sevdiğim biri olmadı hoşlandığım oldu ama öyle muhabbet bile etmeye hevesli değildim.
    zaten 3.5 sıfatı bir araya getirince sınıftaki kızlar benle ilgilendiler. neden okuldaki değil çünkü ben bizim sınıftan 4.5 kişi dışında kimseyle içlı dışlı olmadım. ama uzaktan belirlenmiş bir profilim vardır eminim insanların gözünde. bir çoğu sempatiyle bakıyorlardı davranışlarından anlıyordum.

lise hayatımda aksiyon yok hiç yok lan niye yok çıldıracağım.
    zaten sıkıntı şu bir çok insanın eğlenmek için yaptığı şeyleri ben ortaokuldayken yaptım. -okuldan kaçıp internete,havuza gitme.- okulda sınıfta çılgınlıklar yapma.- falan filan
    lise hayatımdan 2 beklentim vardı 1 uyuşturucuya başlamak 2 zina yapmak. bana hep dediler lisede uyuşturucu satıyorlar diye ben ayda 1 okulun etrafında dolanırdım yakındaki parklara giderdim yok hine yok amk.
    zina için kız lazımdı ben sevmediğim insanlar sevgili olmam 16-17 yaşındaki kızada gel fuckbuddy olalım diyemem çünkü bi hayır dese ve bütün her yere bunu söylese ki bu ihtimal var. ben ailemin yüzüne nasıl bakabilirdim bilemiyorum.

lise hayatımda niye bir şey olmadı normal olarak maske taktığım için mi olan şeyleri bile algılayamadım. acaba en başından beri kendim olsaydım ne olurdu. büyük ihtimal yaşamış olduğum şeyleri yaşayamaz insanların gözünde yalnızlıktan hoşlanan biri olarak görükürdüm ve daha normal bir arkadaşlığım olurdu farkediyorum ben en baştan beri maske takmakla hata ettim çünkü normal olmak için kendimi kasmamalıydım zihnim neyse ben o idim ne fazlası ne eksiği.fazlasıyla eksiğiyle. ama kendime normal maskesi takarak yaşanmışlık elde ettim ha bu güzel bir şey ama normal arkadaşlıklarımın olmaması kötü bir şey benim için.

lisede anlatabilecek bir şeylerim var da önemli şeyler değil bir çoğu yani size 1 saatte 2 yılımı nasıl geçirdiğimi anlatırım büyük ihtimal ama o 1 saat bitince anlatabilecek bir şeyim kalmamış olacaktır.
    1 saat diyorum ama 10-15 basit olay falandır yani ben biraz süsleye püsleye konuşmayı severim o yüzden uzatırım her olayı büyültürüm.

önemli olarak bir şey yaşamadım ne uyuşturucu içtim,ne sevgilim oldu,ne dayak yedim...
    sigara içmem yani içmişliğim varda-5 yaşındayken yerden alınan izmaritler.- sağlığa zararlı ve olurda sporla uğraşırsam diye içmem zevkli bulmuyordum sırf cool gözükmek yada olgun görükmek için kendi canımı heba etmem. bunları önceden düşünüyordum şimdilerde ise sigaraya başladım bu yaz kendime 3 hedef belirledim -sigara,alkol,nargile- uyuşturucu yok çünkü ona başlamam için geç artık derslerime çalışacağım. bunları da sırf bir yerde olurda bir sebepten ötürü mecbur kalırsam diye öğrenme amaçlı yoksa bağımlısı falan olmam.-

evet yani lise hayatım bana göre çok güzel geçti de genel anlamda bakılırsa kötü geçti kendimi tek avutuşum ortaokul hayatımın gerçekten hakkını vererek güzel geçirmiş olmamdı.- -o zamanlarda topluma adapte olmak için maske takıyordum oysa ki.- -demek ki yanlış değişen maskemin zamanla olgunlaşması değildi insanlıktı.-

aslında hiç insanlarla muhabbet edemem hani kendime maske takmazsam gerçekten sohbet edemem en fazla bilgi alış verişi olur.en fazla soru cevap yoksa edemem.
    benim whatsapptan mesajlaştığım kimse yok lan hani özendiğim insanlara bakıyorum şu whatsapptan gelen ses varya onu duyunca koyuyor.-
    bir arkadaşım var oyla okuldan sonra eve doğru yürüyoruz o belki 1 saatlik yolda 4 kişiye selam veriyor benim mahallem diyor ben daha bizim sitede oturanları tanımıyorum lan.
    bende bir de şey yoktur arkadaşımın arkadaşları arkadaşımdır mantığı o yok bende en fazla tanıdık olur ve çevrem hiç genişlemiyor gerçi umrumda değil ama arada yalnız olduğumu hatırlatıyor.

bu yazdıklarımın bir çoğunu depresyon içindeyken nerde nasıl ne zaman ve benzeri sorulara cevap verecek sorular sorduğumda farkediyordum. yani kendimi sorgularken.

maske takmasaydım hiç bir şey yaşamazdım maske taktım güzel şeyler yaşadım da önemli değildi hiç biri genel anlamda.

zannetmeyin ki loser bir insanım belki loserım ama benimle yüz yüze bir 15 dakika geçirseniz gerçekten normal olmadığımı ama yaşamın hakkını vermeye çalışan iyi bir insan olduğumu farkederdiniz.

normal maskesi taktım hine tam normal olamadım maskesiz yaşamaya karar verdim nolursa olsun zaten ben yaşamam gerekenleri sahtelikle yaşamak istemiyorum artık. belki hiç arkadaşım olmayacak ama fazla umrumda değil.

yaşamak istiyorum boktan şeylerde olsa evet.

ailem çok iyi zaten hala anlayabilmiş değilim ailemle az çok sevildim ne şaşalı ne sevilmedim diyecek seviyede ortanın üstünde sevgi gördüm arada dayak yedim de basit şeylerdi beni ne etkiledi lan.
    ailemde kimseyle yaşadığım hiç bir şeyi paylaşmam normalde arada konuşma ihtiyacımı gidermek ve eğlenmek için birazcık konuşurum kendim hakkımda yoksa aileme paylaşmam arkadaş olarak gördüğüm 3 kişiyle de paylaşmam galiba çok ağır olarak yaşamadığım şeyleri içime atıyorum.

şimdi ne yapmalıyım bilmiyorum birazcık kendimi dışa vurumda insanları umursamamak için ve ek olarak okul derslerime katkı için başka okula gideceğim nakil aldırdım. umarım orada kendim olarak yaşarım.
    yaz geldi bütün gün müzik,31,oyun,dizi ekseninde dönüyor kendime bir şeyler yaşamak için dışarı çıkıp 3 saat neredeyse durmaksını şehrimi turluyorum elde ettiğim bir hiç. niye kimse benle muhattap olmuyor len kime ne yapmışım.
    sanal dünyadada böyleyim insanlar beni tanıyor hep soğuk duruyor nereye gitsem hep bi soğukluk olup görmezden geliniyorum ya sabır.

gerçekten artık bir şeyler yaşamak istiyorum.maske takmadan. oldukça kendimce çünkü normal olamasamda ben buyum.
    2 yıl çok çabuk geçti ama olsun.

yazmayı seviyorum çünkü içimde biriktirdiğim şeyler oluyor ve konuşçak kimsem yok bu yüzden yazmayı seviyorum sanırsam hayatım boyunca kafa dengi olarak tek arkadaşım klavyem olacak.
    zaten konuşmayı da beceremiyorum niye konuşamıyorum lan hiç konuşasım gelmiyor ama çok zevkli oluyo ilginç.

özet geç diyenler için: maske taktım lise hayatımda önemli şeyler olmadı yaşayamadım ve yaşadığım başarısızlıklar sonucu depresyondan çıkıyorum ve artık maske takmamaya karar veriyorum

evet bunlar size çok basit geldi demi önemli bir şey yok değil mi işte olay bu ben önemli olan bir şey yaşamıyorum lan. ne için yaşıyorum. varlığımın hakkını veremiyorum.

keşke rusyada bir çiftçi ailesinin petrenko'su olsaydım çok farklı şeyler yaşayacağıma eminim.

Ne için yaşadığını bilmiyor olman ilginç.Hayatını adayacak kadar önemli bir insanın varolduğunu düşünmüyorsan ülken için yaşa.