1 den 5´e kadar. Toplam 5 Sayfa bulundu

Konu: ümit ile dert ortagım

Standart ümit ile dert ortagım

öncelikle taktik uygulamadığım için diyeyim çünkü bu önemli faktör,çevremden gördüğüm ve yaşadıklarım dolayısı ile anladığım bu.

- göster ama verme yapmadığım için (hak eden ve bunu gerçekten istediğini anladığım arkadaslar için)

- maddi olarak çok beklentim olmadığı için. sadece iyi bir işi olsun bende çalışıyorum beraber kazanır yaparız kafasında olduğum için.

- en başından neysem nasıl biriysem sonuna kadar öyle davrandığım için.kafama uymayan birşey varsa ters giden birşeyler varsa eyvallah demeyip benim aşkım ne yapıyorsa güzel yapar ben zaten evlendikten sonra onu bir şekilde yola sokarım demediğim için.
    neden evlenemedim
    - abuksubuk,ancak ilkokul çocuklarının uyduracağı yalanlara inanmadığım yada inanmış gibi yapmadığım için. aldatılırken sineye çekip evlenince nasıl olsa çıkarırım hıncını demediğim için.

- büyüük memeli olmadığım için evet koca memeli arkadaslarım evlilik konusunda epey şanslıydılar doğanın kanunu bu olsa gerek )

- evlendikten sonrada çalışmayı istediğim için(bazıları evlenince evinin kadını olacaksın mantığındaydı)

- gerçekten sevenine rastlayamadığım için.

- beni seven bazı adamlara karşı ben hiçbir şey hissedemediğim için (ne yazık ki...hiçbir şekilde birşey hissedemedim )

- bazılarını çok sevip karşılığında hak etmediğim kötü davranışlar gördüğüm için.

- ve son olarak kısmet birazda şans, kader işi bu..o kişinin ne olursa olsun gelip beni bulacağına inanıyorum. şu veya bu şekilde bir gün bir araya gelmemiz gerekecek kaderin yazdığı senaryoda...ve sonrasını beraber oynayacağız zaten

işyerinde arkadaşlarla anlaşamıyorum
    ben özel bi şirkette çalısıyorum baslayalı 4 ay oldu lisans mezunuym (işletme) ofıs arkadasımla anlasamıyorum basta bı sıkıntımız yoktu ama sonradan böyle oldu.. işleri benden saklamaya söylememeye basladı..sacmasapan hareket edıyor konusmayı bılmıyo mahalle agzıyla konusuyor..ve sürekli işeri yapmaya bana göstermemeye gayret edıyo mudure hemen kendı gıdıyo mudurumuz bana bıse gösterdgı zman cagrdıgı zman benı pür dkkat bakıyo bi çekememezlik var sanki

ben niye böyle oldum
    Son zamanlarda canım çok sıkkın.Kendimi çok yalnız,mutsuz ve bazen de sinirli hissediyorum.Her şeyden midem bulanıyor,bunaldım.Önceden yapmayı sevdiğim şeyleri aklıma getirince midem bulanıyor.Sevgilime karşı soğuk hissediyorum.O çok iyi davransa bile ben üzülüyorum.Önceden mesajlarımızı okuduğumda yüzüm gülerdi artık hiç o eski heyecan dolu,mutlu duyguları hissedemiyorum.Nedenini bilmediğim şeyler yüzünden üzülüyorum.Neden böyle oldum ben?Psikolojik bir sorun mu yaşıyorum yoksa adet dönemi sebebiyle mi.Ama ilk defa böyle hissediyorum...Durduk durmadık yere eski sevgilim aklıma geliyor,eski arkadaşlarım aklıma geliyor.Kendimi üzmek istemiyorum ama engel olamıyorum yüzüm asık hiçbir şeyden zevk alamıyorum.Ne yapmalıyım ben neden böyleyim

dogru yolu bulamıyorum
    Öncelikle s.a arkadaşlar. 18 yaşında lise son sınıf öğrencisiyim. Bu konuyu açmayı açmamayı o kadar düşündümkü. çünkü hala içimdekileri birileriyle paylaşmak konuşmak bana göre değilmiş gibi geliyor. 18 yaşına kadar şöyle böyle bugünüme geldim. ama artık gerçekten dermanım,takatim kalmadı. Hayat öyle b.ktanki bu sıralar.. Sınav,staj,okul dersler testler sinir stres.. artık dayanamıyorum. Ben bugüne kadar geldim ama ne istesem, ne zaman dimdik durmaya kalksam artık kader mi diyeyim bilmiyorum sürekli elimi kolumu bağladı. herşey de sürekli bi duvar gibi çıktı önüme. geçmişime çok bağlı biriyim. Körü körüne bağlıyım o günlerime. mutlu olduğum zamanlar. ailemle mutlu geçirdiğim zamanlar. daha 12 yaşında annem işe girdi. babam zaten çalışıyordu. sonra o sene abim dışarı okumaya gitti. zaten abime çok bağlı biriydim. uzun süre gelemedim kendime. alışamadım bu kadar yanlızlığa. hergün o eve tek başıma gelmek. tek başıma yemek yemek. uyumak.. bazen sadece hafta sonu görür oldum evdekilere. sırf aradığım sevgiyi özlemi dışarda kız arkadaşlarımda ararken daha çok battım. yaraladım. bitirdim kendimi. Herkes hayatını kurtarırken ben sadece hayatımın mahvoluşunu seyrettim. Kimseye derdimi anlatamadım.. ailem bile anlamadı beni çoğu zaman. o yüzden sürekli alkole sigaraya anlattım herşeyi. şu gün bakıyorumki gerçekten bitmişim. artık çözüm üretemiyorum.. kurtulamıyorum battıkça batmışım.. Ne yapacağımı bilememekten artık yanımdaki insanlarada zarar verir oldum.. Kendimi,arkadaşlarıma.. bugün köpek gibi sevdiğim eski sevgilimin yanına gittim.. bi zamanlar herşeyimi verdiğim,verebilceğim insana. telefonunda bi resim vardı. sordum sevgilisiymiş. 23 yaşındaymş. bağırdım çağırdım. daha 16 yaşındasın. ne kadar miğdesiz insanlarsınız diye.. haklıydım kanımca.. herkes katılmayabilir tabi.. Ve artık o kadar çok yoruldumki.. takatim kalmadı artık yaşamaya bile.. bi kaç aydan beri içimden gelen herşeyi tam 4 sayfa halinde yazdım. Pişmanlıklarımı,keşkelerimi.. yaşadıklarımı.. eski sevgililerime ait hiç birşey yazmadım. sadece aileme. Özlemlerimi.. pişmanlıklarımı.. hiç söyleyemesem bile onları ne kadar çok sevdiğimi. koysam dolabımda ücra bi köşeye.. öylece duruyo.. Ve ben artık nefesime son vermem gerektiğini düşünüyorum.. bu hayata karşı gelemiyorum. hep yeniliyorum.. Keşke hiç bu kadar duygusal olmasaydım diyorum.. ama yapım böyle.. hiç birşeyi boşveremiyorum.. öyleki sinir sistemim bozulmuş ellerim titriyo.. doktor antidepresan ve sakinleştrici verdi.. ama kullanmıyorum.. istemiyorum kullanmak.. çabalasamda boş biliyorum

neden sevdigimi anlatamıyorum
    Seni seviyorum çünkü;
    Asla kendimi bir esir gibi hissettirmiyorsun, sorgulamıyorsun, bağırmıyorsun, acıtmıyorsun, sadece seviyorsun ve bunu bana sürekli gösteriyorsun..

Seni seviyorum çünkü;
    Sen benden uzak bir yerlere gittiğinde aklıma kötü hiç bir şey gelmiyor, gözüm arkada kalmıyor, güven duygusunun nasıl bir şey olduğunu bana öğreten sadece sensin..

Seni seviyorum çünkü;
    Benimle yağmurda yürüyorsun.. Bu yüzden sonraki günlerde hasta olup yatağa düşsen de asla pişmanlık duymuyorsun..

Seni seviyorum çünkü;
    Geçmişini benim geldiğim andan itibaren yok sayıp, hayatını tamamen benim üzerime kurmuştun..

Seni seviyorum çünkü;
    Beni en çok sen güldürüyorsun..

Seni seviyorum çünkü;
    Kıskanıyorsun beni, herşeyden, herkesden, kendi gözünden bile..

Seni seviyorum çünkü;
    Sen benim içimdeki o şımarık kız çocuğuna katlanıyorsun, kaprislerimi o kendine özgü tutumunla cevaplarken, kendi kendime sorup da cevaplayamadığım hiçbir soru bırakmıyorsun..

Seni seviyorum çünkü;
    Bu kadar nedenden sonra bile, seniSeni seviyorum çünkü;varlığın en karanlık gecelerde bile dünyamı aydınlatıyor. Adınla başlayan her cümleye ibadet etmemek için zor tutuyorum kendimi..

Seni seviyorum çünkü;
    Tüm kilometrelere rağmen yanımda olduğunu, dokunuşlarınla değil ses tonunla bile belirtmen hoşuma gidiyor..

Seni seviyorum çünkü;
    Her geçen gün beni kendine tekrar tekrar aşık etmeyi becerebiliyorsun.

Seni seviyorum çünkü;
    Seni yüreğimin tam ortasında hissetmemle kendimi mutlu kıldırıyorsun, şiirler yazdırıp, dinlettiğin her şarkı da beni büyülüyorsun..

Seni seviyorum çünkü;
    İmkansız diye bir şeyin olmadığını, sadece istemenin insan hayatında ne kadar önemli olduğuna beni inandırabiliyorsun..

Seni seviyorum çünkü;
    Seninle yaşıyor, senin benimle varolduğunu düşünüyorum..

Seni seviyorum çünkü;
    Her gün nefes almak için bir sebebim var, ama sana her gün yeniden aşık olmak için binlerce sebebim..

Seni seviyorum çünkü;
    Benim için renklerin en anlamlısı sensin, sensiz bir hayatın resmini ne çizebilirim, ne sevebilirim, ne de kabul edebilirim..

Seni seviyorum çünkü;
    Bu soğuk kış gününde nerden esersen es, hatta tenime dokunmadan geçip gittiğin zamanlarda bile, içimi ısıtmayı başarıyorsun, bunları kesinlikle ama kesinlikle kendine özgü bir edayla yapıyorsun..

Seni seviyorum çünkü;
    İçimden başka bir şey yapmak gelmiyor ve bu duyguyu hayatımda ilk defa hissetmenin keyfine varıyorum..

Seni seviyorum çünkü;
    Sensiz kalmayı aklımın ucundan geçirdiğimde, inanılmaz bir karanlık çöküyor içime, çıkışı olmayan, dermanı bulunmayan..

Seni seviyorum çünkü;
    Ne zaman bir şeyler yazmaya niyetlensem, kalemimin ucundan sadece sana dair kelimeler çıkmaya başlıyor. Bazen bir aşk bestesini düşündüğümde, sanki onu sana ben yazmışım hissine kapılıp övünmeye başlıyorum kendimce..

Seni seviyorum çünkü;
    hayatım herşeyiyle sana ait, ona istediğini yapabilirsin.. İncitme demeyeceğim, en büyük korkunun bu olduğunu biliyorum çünkü..

Seni seviyorum çünkü;
    Seninle konuşmayı seviyorum, sana dokunmayı seviyorum, sesini seviyorum, nefesini, ellerini seviyorum..

Seni seviyorum çünkü;
    Sen benim ellerimden tuttuğunda adeta başka bir boyuta geçiyorum ve biliyorum ki dünyanın en büyük huzuru orada. Hep orda kalsam olmaz mı..

Seni seviyorum çünkü;
    Sen uyurken bile senden uzak kaldığım o dakikaları vurup öldürmek istiyorum. Çayını içmeyi sevdiğin o ince belli bardağı bile kıskanıyorum bazen..

Seni seviyorum çünkü;
    Dünyaya gelen ve gelecek olan çok nadir insanlardan biri olduğunu düşünüyorum.. Gerçi çoğu kez bir melek olduğunu düşünüyorum ama..

Seni seviyorum çünkü;
    Tanrı’ya her gün bunun için şükretmemi gerekli kılıyorsun. Ya başka türlü biri olsaydın diyorum kendi kendime bazen, iyiki değilsin..

Seni seviyorum çünkü;
    Ölünceye kadar yanımda olsan lanet ederdim sensiz geçirdiğim tüm o eski günlerime..

Seni seviyorum çünkü;
    Senin gibi birinin beni sevmesi onurlandırıyor beni, hatta daha da güçlü kılıyor herşeye karşı..

Seni seviyorum çünkü;
    Bana bakarken ki gülümseyişini izlemek dünyanın en güzel şeyi.. Bütün fotoğraflarını gördüm ama hiçbir objektif seni o hale sokamamış üzgünüm..

Seni seviyorum çünkü;
    Seninle herşeyi yeniden keşvetmek harika bir duygu. Aslında çoğu şeyi ilk kez seninle keşvettiğim için sanırım iyi bir kaşif olmayı becerebildim..

Seni seviyorum çünkü;
    Bana bugüne kadar kimsenin başaramadığı mutlulukları vadediyorsun, vaadlerin asla yalan değil, hergün bunu hissetmek, senin için ne kadar doğru karar verdiğimi ıspatlıyor.

Seni seviyorum çünkü;
    Bir şairin yazabileceği en duygu yüklü şiir gibisin benim için, yaza yaza bitirilmeyecek cinsten hem de..

Seni seviyorum çünkü;
    Asla kendimi bir esir gibi hissettirmiyorsun, sorgulamıyorsun, bağırmıyorsun, acıtmıyorsun, sadece seviyorsun ve bunu bana sürekli gösteriyorsun..

Seni seviyorum çünkü;
    Sen benden uzak bir yerlere gittiğinde aklıma kötü hiç bir şey gelmiyor, gözüm arkada kalmıyor, güven duygusunun nasıl bir şey olduğunu bana öğreten sadece sensin..

Seni seviyorum çünkü;
    Benimle yağmurda yürüyorsun.. Bu yüzden sonraki günlerde hasta olup yatağa düşsen de asla pişmanlık duymuyorsun..

Seni seviyorum çünkü;
    Geçmişini benim geldiğim andan itibaren yok sayıp, hayatını tamamen benim üzerime kurmuştun..

Seni seviyorum çünkü;
    Beni en çok sen güldürüyorsun..

Seni seviyorum çünkü;
    Kıskanıyorsun beni, herşeyden, herkesden, kendi gözünden bile..

Seni seviyorum çünkü;
    Sen benim içimdeki o şımarık kız çocuğuna katlanıyorsun, kaprislerimi o kendine özgü tutumunla cevaplarken, kendi kendime sorup da cevaplayamadığım hiçbir soru bırakmıyorsun..
    Seni seviyorum çünkü;
    Bu kadar nedenden sonra bile, seni neden sevdiğimi anlatamıyorum