1 den 2´e kadar. Toplam 2 Sayfa bulundu

Konu: Abiye elbiselerde balık etek modelleri

Standart Abiye elbiselerde balık etek modelleri

Tekrar merhaba arkadaşlar. Kendimi tatil havasına iyice kaptırdım epeydir sizler için pek bi yorum yazmadım. Affedin lütfen ama bi mola vermek iyi geldi. Artık moda analizlerine kaldığımız yerden devam etme zamanı. Önümüzdeki günlerde evlenecek bir arkadaşımın düğünü için mağazaları arşınladığım şu günlerde de abiye elbise modelleri hakkında bir şeyler yazmam iyi olur diye düşündüm zira bu konuda İzmir’de ne kadar dükkan varsa gezdim sanırım. Bilgilerim taze ve geniş çapta yani )
    Kendim için konuşmak gerekirse hep bel üstünden bollaşan etekleri ya da derin yırtmaçlı kalem etek modelleri tercih ederim. Hayatımda hiç balık etek giymedim mesela. Hiç sevdiğim bir model olmadı balık etek ama bu kez elbisemi balık etekli seçtim. İki parçalı olan etekler hep itici gelmiştir bana. Sanki yanlışlıkla alt kısmı eklenmiş gibi tuhaf bir görünümleri var bence. Ben elbiselerin daha akışkan bir görünüme sahip olması taraftarıyım şahsen. Ama balık etek modelleri bir şekilde modanın çok içindeler ve artık her alanda karşımıza çıkıyorlar. Neyse ki bu modeller de geliştirildi. Artık tek parça, akıp giden, tuhaf durmayan modeller de var.
    Abiye elbise modelleri arasında balık eteğin en çok yakıştığı modeller bana sorarsanız aslında tek parça elbise olmayan, büstiyer ve etekten oluşan takımlar. Bunlar dışında geniş, hatta abartılı derecede büyük yakalara sahip elbiselerle de git gide daralıp yine genişleyen bir etek çok şık duruyor. Bu şekilde kusursuz bir kum saati görünümü oluşabiliyor.
    Tabii balık etekli elbise modelleri ne yazık ki yalnızca ince bel ve geniş kalçayla güzel duruyor. Standartlara uyan bir vücuda sahip değilseniz maalesef sonuç hüsran. Bu yüzden aslında balık etek modelleri Türk kadınına çok da uygun değil kanımca. Tamam Türk kadını kalçalıdır ama basenlidir de. Çoğunlukla göbeklidir de. Etine dolgun insanlarız hepimiz. Bu yüzden basenleri ve göbeği nispeten gizleyecek kloş etekleri daha fazla tercih ediyoruz sanırım. Öte yandan balık eteğin kalçaları çok daha göz alıcı gösterdiği de bir gerçek. Bence çok büyük bir sorun olmadığı sürece uygun, sıkı bir korseyle harika sonuç alınabilir. Zaten benim de aklımı çelen eteğin kalçalara oturuş şekliydi. Açıkçası çok da beğenmediğim kalça bölgem balık etekle o kadar göz alıcı bi hale geldi ki herhangi bi dekolteye bile gerek kalmadı.
    Şimdi sırada sizin görüşleriniz var. Balık etek tercih eden ve etmeyen hanımlar, abiye kıyafetlerde balık eteğin duruşu hakkında yorumu olanlar, aşağıya bekliyorum hepinizi. Görüşmek üzere...