1 den 8´e kadar. Toplam 8 Sayfa bulundu

Konu: Büyümek kötüdür

Standart Büyümek kötüdür

Herkese merhaba,
    Cesaretim olmadığı için foruma başka bir hesap açarak girdim. Yaşım 21, üniversite okuyorum. Ailemden çok uzak bir yerde. Maddi sıkıntılarımız var biraz ama Allah 'a şükür yetinebiliyoruz. Her şeyde aşırı mantık arayan birisiyim, bütün olaylar da bu yüzden patlak veriyor ya zaten. Önceden Müslüman bile değildim mantıksız gelen soru işaretleri vardı ama bir arkadaşım Allah razı olsun bütün soru işaretlerini sildi kafamdan tekrar benim için doğru olan yola çekti beni. Neyse konuya geçmek istiyorum. Fazlasıyla paranoyak birisiyim e haliyle anksiyete durumu da zirvede. Böyle paranoyak anksiyete falan filan diyorum ama hiçbir zaman bir uzman tarafından söylenmedi bunlar ki hastalık tanısı koyma öyle kolay bir şey değil, ben sadece benim durumuma bunlar yakın diye böyle hitap ediyorum. Kimsenin düşünmediği şeyleri saatlerce düşünürüm, uyuyamam bazen. Özellikle düşündüğüm şeyde kötü bir senaryo varsa o zaman hayat benim için zindan olur. Benim hiç arkadaşım yoktur, üniversitede veya memleketimde. Hep yalnız bir kişi olarak kaldım. Artık bana çile çektirmeye başladı bu olay yüzüm mahkeme duvarı içimden bir kelime etmek gelmiyor kafamın için iyice allak bullak oldu kaos oldu. Uyku diye bir şey kalmadı zaten. Sürekli bir içimde sıkışıklık hissi var, sanki sol taraflarımda içerden birisi ittiriyor göğsümü. Benim sizden tek ricam bu iğrenç durumdan kurtulmak için bana yol göstermeniz, hiç psikolojik tedavi falan almadım işe yarar mı bir fikrim bile yok

İşin maneviyat kısmını aslında arkadşaın sayesinde atlatmışsın. Fakat psikolojik kısmı da var elbette, insanlar zaman zaman böyle düşüncelere düşebiliyor kendini hayattan soyutluyabiliyor biraz olsun güçlüyse içinden çıkıyor takıntılı ise senin konumuna geliyor. Psikolojik olarak destek alman şart dostum. Daha fazla vakit kaybetmeden tedavi sürecine girişmelisin. Bu tarz durumlar da durum belli bir noktadan sonra intihara kadar götürebiliyor insanları..

Kendini hayatta tutabilecek bir hobi edin. Bu yüzmek olur; bulmaca çözmek olur, kitap okumak olur, vücut çalıştırmak olur ama bir yandan da psikolojik bir yardım al derim.

Belki de Tek Sorunun Mahkeme Suratlı Olmandır. İnsanlarla Diyaloğa Girmekten Çekinme, Her Türlü Muhabbeti Et, Çekinme. En Önemlisi İse "Elalem Ne Der" Lafına Kesinlikle Kulak Asma. Birileriyle Konuş, Oturun Sohbet Edin, Farklı Ortamlara Git, Arkadaş Edin. Dilersen Arkadaşlık Bile Edebilirim Sana. Bugün 5 Yaşında Birinin Bile Arkadaşı Var