1 den 2´e kadar. Toplam 2 Sayfa bulundu

Konu: Bıktım Artık Yalnızlıktan - Serdar Yıldırım

Smile Bıktım Artık Yalnızlıktan - Serdar Yıldırım

İstanbul'un işlek bircaddesinde marketleri vardı. Babası marketi işletiyordu ama oğlu Eren liseyibitirmiş, üniversite imtihanlarına hazırlanıyordu. Onun ideali hukukfakültesine girmek ve avukat olmaktı.

Eren bir gün babasınınyanına gitti.
    Babası: " Oğlum, boşzamanlarında yanıma gelsene. O kadar iş güç var, ben hepsine yetişemiyorum. Gelişin bir ucundan tut. Apartmanlardan telefonla sipariş geliyor, gidemiyorum.Sen gelmezsen bir yardımcı alacağım, haberin olsun. "
    Bunun üzerine Eren: "Bırak ya baba, ihtiyacı olan gelir markete ne alacaksa alır. Müşterinin ayağınagitmem. Boğazımı sıksalar kimseye köle olmam. "

Baba oğul konuşmalarınısürdürürken sarı saçlı, mavi gözlü, sümbül, bülbül o kadar güzel bir genç kızmarkete girdi ki, Eren beyninden vurulmuşa döndü. Neredeyse oturduğusandalyeden yere düşecekti. Kız iki sakız aldı, elindeki sipariş kağıdını verdive Eren'e kaçamak bir bakış atıp çıkıp gitti. Babası kağıtta yazılanları tezgahınüstüne sıralıyordu. Eren, babasının yanına sokuldu:
    " Baba, istersenbunları ben götüreyim. Kız karşıdaki apartmana girdi. Daire numarası kaç?"
    " Eren bunları sen misöylüyorsun? İstenenleri ben götürürüm. Sen buraya bakıver. "
    " Şey, sana yardım olsundiye öyle dedim."
    " Hani demin köleolmam dediydin de. "

Eren, babasının poşetedoldurduğu yiyecek ve içecekleri kızın dairesine bıraktı. Kızı daha yakındangörünce tam çarpıldı. Ona aşık oldu. Sonraki günlerde marketten çıkmaz oldu.Kız telefon edip bir kutu kibrit istese bile ayağına götürdü. Aylar sonrababası yokken kıza markette arkadaşlık teklif etti ama kız bu teklifi reddetti:
    " Ay, şuna bak, bakkalçırağı. Sen benim pabuçlarımın arkadaşı olursun. Kendini ne sanıyorsun? Dünyadabir tek erkek sen kalsan sana bakmam, bin tane gönlüm olsa birini sana vermem."
    Eren buna çok üzüldü ve gıkdiyemedi. Yer yarılsa da içine girsem diye düşündü.

Daha sonraki günlerde Erenkendini derslerine verdi. Çok çalıştı. Ankara Hukuk Fakültesi'ni kazandı vedört yıl sonra avukat oldu. Fakültede okurken birkaç kıza arkadaşlık teklifeden Eren hep avcunu yaladı. Daha sonra İstanbul'a geri dönen Eren bir avukatınyanında bir yıl staj yaptıktan sonra kendi hukuk bürosunu açtı. Kazancıyerindeydi. Bir gün babasının marketine gitti. Yıllar önce kendisine bakkalçırağı diyen kızla karşılaştı. Kız marketten çıktıktan sonra peşine takıldı.Apartmanın girişinde kıza kendini tanıttı ve o zamanlar bakkal çırağı dediğiniama şimdi koskoca bir avukat olduğunu hatırlattı ve arkadaşlık teklifinitekrarladı.
    Sarışın kız:
    " Avukat değil,astronot olsan sana bakmam, senin arkadaşlık teklifini kabul etmem.Zannetmiyorum ki seninle arkadaş olmak isteyecek bir kız bulunsun. Biz bin kızolsak ve bir adada mahsur kalsak, aramızdaki tek erkek sen olsan inan bir kızçıkıp da sana sarılmaz. Şu sözlerimden utan ve bir daha karşıma çıkma. "

Eren hızlı adımlarla kızınyanından uzaklaştı. Parka gitti. Dondurma aldı ama dondurmayı yere düşürdü. Azsonra ayağı taşa çarptı, tökezledi, neredeyse yere düşüyordu. Bir banka oturdu.Önünden gelip geçen kızlara imrenerek baktı. Neden benim böyle bir kızarkadaşım yok diye iç geçirdi. İçinden bir ses:
    " Olur, Eren olur, senhele sabret. " dedi.
    " Sabret, sabret.Sabredeyim de ne zaman kadar? Yıllar geçiyor, bıktım artık yalnızlıktan. "
    " Biraz daha sabret.Yakında senin de bir kız arkadaşın olacak. "
    " Yakında mı? Ne kadaryakında? "
    " Çok yakında. Pekyakında. "
    Eren gözlerini sıktı. Sağasola bakındı. Biraz umutlandı. Bakarsın olur diye düşündü. Bakarsın bir günbenim de bir kız arkadaşım olur. Ayağa kalktı. Ellerini pantolonunun ceplerinesoktu. Hafiften bir türkü söylemeye başladı ve parkın çıkışına doğru yürüdü.

SON

Yine sevgililer gününü bom boş geçirdim. Diren yalnızlık diren...

Beğenilen Sayfayı İşaretleyin

Beğenilen Sayfayı İşaretleyin