Ankaragücü, resmi sitesinden önemli duyurular ve açıklamalar yaptı. Ankaragücü, resmi sitesinden yaptığı açıklamada, olağan kongrenin 10 Ocak 2015 tarihinde yapılacağını duyururken, Voleybol branşının da kapatıldığını belirtti.10 Ocak 2015 tarihinde yapılacağı açıklanan kongrenin, ilk kongre mi ya da ikinci kongre mi olduğu anlaşılamadı.Yapılan açıklamanın tam metni şu şekilde:"Yönetim Kurulumuz 16.12.2014 Salı Günü Beştepe Tesislerinde bir araya gelmiş olup ;- Olağan genel kurul toplantımızın 10 Ocak 2015 yapılması,- Profesyonel voleybol şubesinin kapatılarak, faaliyetlerine amatör olarak devam ettirilmesi,- Beştepe faaliyet gösteren idari binamızın Tandoğan Tesislerimize taşınması yönünde karar alınmıştır. Kulübümüzün yaşatılabilmesi adına, küçülmeye giderek devamlılığın sağlanması amaçlanmıştır. Yönetim olarak Ocak ayında yapılacak kongrede aday olmayacağımızı beyan eder, kulübümüzü yaşatabilecek, daha iyi seviyelere taşıyabilecek, bilgi birikimi yüksek ve maddi imkanı olan kişilere de yönetime aday olabilmesi adına her türlü kolaylığı sağlayacağımızı camiamıza saygıyla duyururuz.MKE ANKARAGÜCÜ SPOR KULÜBÜ YÖNETİM KURULU"