1 den 7´e kadar. Toplam 7 Sayfa bulundu

Konu: Philadelphia Deneyi [ Hayalet Gemi ]

Standart Philadelphia Deneyi [ Hayalet Gemi ]

Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  USS_Eldridge_DE-173_(1944).jpg
Görüntüleme: 288
Büyüklüğü:  91,6 KB (Kilobyte)

Philadelphia Deneyi

28 Ekim 1943 Tarihinde Amerikan Donanmasının Pensilvanya Eyaletine Bağlı Philadelphia Şehri Limanında Yaptığı İddia Edilen Deneydir.
    İddiaya Göre Donanmaya Ait Bir Koruma Destroyeri Olan DE 173 Sınıfı 1240 Tonluk
    USS Eldridge ;
    Birkaç Dakika İçerisinde 600 km.'den Fazla Bir Uzaklığa Gidip Tekrar Gelmiştir.
    Deneyin Varlığı Konusunda Hiçbir Delil Bulunmamaktadır. Amerikan Donanması da Böyle Bir Deneyin Kayıtlarda Varolmadığını Belirtmiştir.
    Alfred Bielek Hariç Deneye Katıldığı İddia Edilen Tüm Askerler Bunu Yalanlamış, Hikâyenin Bir Aldatmaca Olduğunu Söylemişlerdir.
    Bielek'in Hikâyesi de Daha Sonra Yalanlanmıştır.

Deneyin Yapılmış Olma İhtimalinden İlk Söz Eden Kişi Morris K. Jessup'dur. Jessup Amatör Bir Gökbilimciydi .
    Deney ile Olan İlgisi ise 1955 Yılında Eline Geçen Bir Mektupla Başlar.
    Mektup, Carlos Miguel Allende Adında Birinden Geliyordu ve Deneyden Detaylı Olarak Bahsediyordu.
    İddiasına Göre Allende, Deneye Gözlem Gemisi Olarak Katılan SS Andrew Furuseth Adlı Şilepte Görevli Bir Denizciydi ..

Deneye Baştan Sona Şahit Olmuştu !

Allende, Deneyin 22 Haziran 1943'te Sabah 09:00'da Jeneratörlere Güç Verilerek Başlatıldığını Söylüyordu.
    Bu Aşamadan Sonra Yeşilimsi Bir S
    is Gemiyi Örtmeye Başlamış ve Gemi Tamamen Ortadan Kaybolmuştu. Devamını Şöyle Anlatıyordu ;

Resmi gerçek boyutunda görmek için tıklayın.

Resmin ismi:  0_fbdc4_26dcdf43_XL.jpg
Görüntüleme: 486
Büyüklüğü:  289,1 KB (Kilobyte)

Bu Olaydan İki Yıl Sonra 20 Nisan 1959'da Morris Jessup, Miami'de Hammock Parkı'nda, Kendi Aracı İçerisinde Ölü Bulundu.
    Polis Raporlarına Göre Egzoz Gazıyla İntihar Etmişti. Carlos Allende Bir Daha Ortaya Çıkmadı ve Olay Bu Şekilde Kapandı ..

Okuduğunuz İçin Teşekkürler ..
    Saygılarımla ..

Canim Pardon
    Guest

Komplo teorilerine fazla kafa yormamak lazim, bu 51.bölge de keza buna benzer bir sey. Fiksiyon yani. Insanlik tarihini dogrudan etkilemis seyler degil, fazla bir yorum yapmak anlamli olmaz. Amerika'nin, CIA'nin, FBI'in felan gizli projeler ve deneyler yürüttügü dogrudur herhalde.

MaXJoHNRoYaN
    Guest

Fizili olarak Philadelphia'nın mümkün olmayacağını düşünüyorum. İnsanın vücudu bunun için uygun bir dna'ya bence sahip değil.

Açıkçası bunu ilk okuduğumda da çok etkilenmiş ve merak etmiştim ancak detaylı şeyler maalesef mevcut değil. İnanmak zor olsa da enteresan.

İlk öğrendiğimde merak edip baya araştırmıştım hatta inanıcak gibi oldum ama sonra kendimce 1-2 mantık hatası bulup gerçek olmadığını düşünmeye başladım. Ama bu yinede teslanın ne kadar efsanevi biri olduğu gerçeğini değiştirmez. Olayı bildiğim için okumadım ama okuduğum yerde bazı insanların ışğnlanıp geri geldiklerinde geminin demirleri içinde sıkışıp öldüklerini okumuştum gemi ile temas halindeyken insanların gemiden bağımsız olarak başka yerlerde ışınlanması bana saçma geldi ve birde ışınlanma olayı sadece gemi ışınlanmıyor ona temas eden insanlar ışınlanıyor o zaman gemiye temas eden herşey ışınlanıcak suda gemi ile temas halinde ne iş.

Tarihte en çok ilgimi çeken olaylardan birisi bu deney olmuştur. Paylaşım için teşekkürler