1 den 3´e kadar. Toplam 3 Sayfa bulundu

Konu: İnsanın çakrası nedir?

 1. #1

  Standart İnsanın çakrası nedir?  Çakra Nedir?

  Çakralar, bedenimizde bulunan enerji merkezleridir.
  7 adet çakra vardır ve sağlıklı bir insanda bu çakralar hızlı
  olarak dönerler. Ancak çakralardan herhangi birinin yavaşlaması
  ya da hiç çalışmaması sonucunda enerji akışı engellenir ve çeşitli
  sorunlar ortaya çıkar.


  Tepe Çakra

  Yeri: Kafatasının üst noktası.

  Uyumsuz Çalışırsa > Uyku bozuklukları. Kararsızlık. Olumsuzluk.
  Neşesizlik. Kötü hafıza. Aşırı sinir. Sık başağrısı.


  Alın Çakrası

  Yeri: İki kaşın ortası.

  Uyumsuz Çalışırsa > Mutsuzluk. Bunalım. Depresyon.
  Aşırı ego. Maddiyatçılık. Kibir. Disiplinsizlik.

  Boğaz Çakrası


  Yeri: Boğazın ortası.

  Uyumsuz çalışırsa > Sıkılganlık - konuşamama /
  Aşırı gereksiz konuşma. Kendini bastırılmış hissetme.
  Kendini ifade edememe.

  Kalp Çakrası

  Yeri: Kalp merkezli bölge.

  Uyumsuz Çalışırsa > Kırılganlık. Alınganlık.
  Karamsarlık. Gerilim. İç sıkıntısı. Her türlü bağımlılıklar.
  Kendini küçümseme / Kendine acıma.

  Güneş Sinirağı Çakrası

  Yeri: Göbeğin iki parmak üstü.

  Uyumsuz Çalışırsa > Yoğunlaşamama. Konsantrasyon eksikliği.
  Zihinsel dağınıklık. Tatminsizlik. Hazım sorunları. Öfke. Hayal kırıklığı hali.
  Huzursuzluk.

  Alt Karın Çakrası

  Yeri: Göbeğin alt kısmı.

  Uyumsuz Çalışırsa > Böbrek ağrıları. Prostat. Cinsel soğukluk.
  Sorunlu regl. Özgüven eksikliği. Suçluluk duygusu.
  Aşırı mükemmeliyetçi ve eleştirici olma.

  Kök Çakra

  Yeri: Üreme organları bölgesi.

  Uyumsuz Çalışırsa > Egoistlik. Dürüst olmama. Sürekli
  endişe. Herşeyin zor gelmesi. Öfke. Güvensizlik.
  Zorlayıcı olma. Üstünlük taslama


 2. #2

  Standart İlginç bir konu suyun gizemi ..İzninle konunun devamını ben getirmek isterim..

  İlginç bir konu suyun gizemi ..İzninle konunun devamını ben getirmek isterim..

  Reiki, Japonca bir sözcük olup "Evrensel Yaşam Enerjisi" anlamına gelmektedir. 2500 yıl önce yazılan Sanskrit kutsal metinlerinde de Reiki'den "dönen enerji topu" olarak söz edilmektedir. 19. yüzyılda, Japonya'da bir üniversitede öğretim üyesi olarak görev yapan Dr. Mikao Usui tarafından, Reiki'nin tüm dünyaya yayılması için ilk adımlar atılmıştır.
  Kelime anlamı olarak "Rei" Tanrı, "Ki" ise enerji demektir. Bugün Reiki'yi Tanrısal Yaşam Enerjisi veya Evrensel Yaşam Enerjisi olarak tanımlıyoruz.
  Aslında hepimiz bu evrensel yaşam enerjisi ile doğmaktayız. Bizi çevreleyen evren de sonsuz bir enerji ile doludur. "Ki" enerjisi yaşayan herşeyin içinde akmaktadır. Aldığımız her nefes de enerji doludur. Bedenimizde de onu besleyen enerji kanalları "meridyenler" bulunmaktadır. Reiki ile enerjiyi ellerden bedene aktararak, gerek bedenimizde, gerekse onu besleyen enerji kanallarındaki tıkanıklıkları açarak tüm sistemimizin doğrudan enerji ile beslenmesini sağlayabiliriz.
  Reiki, enerji tıkanıklıklarının açılmasını, çakra merkezlerinin uyarılmasını, yaşam enerjisinin bedenimizden kolaylıkla akmasını sağlar."

  Çakra Nedir?
  "Çakra, sanskritçede tekerlek anlamına gelmektedir. Çakralar enerji bedeninde varolan enerji organlarıdır. Görevleri evrensel enerjiyi alıp bedenin kullanabileceği frekansa dönüştürmektir. Tıpkı bir trafo gibi çalışırlar. Bedenimizde yaklaşık 20.000 Çakra vardır. Reiki'de yedi temel Çakra'yı kullanıyoruz. Her Çakra bir salgı bezine bağlıdır ve bu bezlere bağlı organları etkiler;
  Birinci Çakra :(Kök Çakrası) Salgı bezi, böbrek üstü bezleridir.İkinci Çakra :Yumurtalık , Prostat ve testis ile üreme organlarına bağlıdır.Üçüncü Çakra :(Solar Phlexus) Sindirim sistemi, karaciğer, safra kesesi, pankreas ve otonom sinir sistemini etkiler.Dördüncü Çakra : (Kalp Çakrası) Timus bezine bağlıdır, kalp, göğüs, kan ve dolaşım sistemini etkiler.Beşinci Çakra :(Boğaz Çakrası) Tiroid bezine bağlıdır, duygu ve düşüncelerimiz boğaz çakrası yardımıyla rahatça ifade edilir.Altıncı Çakra :(Üçüncü Göz) Tüm varoluşun sezgisel kavrayışı burada olur.Yedinci Çakra :(Tepe Çakrası) Benliğimizin saf oluşunu, sınırsız bilinci burada hissedebiliriz.
  Yaşam enerjisi fiziksel bedene, Çakra, Nadi ve Meridyenler vasıtası ile akar. Yaşam enerjisi vücuttaki organları ve hücreleri besler. Çakralarda blokajlar oluşup akış kesildiği zaman bedendeki salgı bezleri ve onlara bağlı organlar, fonksiyonlarını tam olarak yapamazlar ve fiziksel bedenimizde hastalıklar oluşmaya başlar.
  Reiki'yi uygulayan kişiler evrensel enerjiye sadece bir kanal olur. Evrendeki enerjiyi, düşünce gücümüzle önce beynimizde, kalbimizde hissedip, sevgi ile besleyerek ellerimizden kendi vücudumuza veya başkalarının vücuduna aktarabiliriz. Reiki aktarımı ile içimizdeki kendi kendini tedavi güçleri harekete geçer. Çünkü her insan sadece kendi kendini iyileştirebilir. Bu nedenle, Reiki seansı sırasında, Reiki'yi hem veren, hem de alan kişi kendi kendine tedaviyi yaşamaktadır.
  Reiki hiçbir zaman modern tıbbın yerini tutmaz ama birlikte kullanıldığında birçok bedensel, özellikle de zihinsel ve duygusal sorunun çözülmesine yardımcı olur.
  Bugün dünyada, bilhassa Amerika'da birçok hastane ve klinikte, tamamlayıcı şifa yöntemleri (Reiki, akupunktur, refleksoloji, meditasyon, yoga, vb.) modern tıp ile birlikte kullanılmaktadır.
  Dünyaca ünlü kalp cerrahımız Dr. Mehmet Öz'ün son kitabı "Şifayı Yüreğinde Ara," bize bu konudaki çalışmaları ve sonuçlarını açıklıkla anlatmaktadır. "
  Reiki'yi herkes öğrenebilir ve uygulayabilir mi?
  "Reiki herkes tarafından öğrenilebilir, Reiki evrenseldir. Dil, din ve ırk ayrımı olmaksızın, her yaşta ve her insan tarafından uygulanabilir. İnancınız ne olursa olsun o çalışacaktır. Zihin, ruh ve beden bütünlüğünüzü sağlamanıza yardımcı olacaktır."

 3. #3

  Standart

  Reiki'nin Dereceleri
  Dr. Mikao Usui sisteminde Reiki'nin dört derecesi bulunuyor:
  Reiki-1: Bu derece Reiki'nin ilk inisiasyonu ile başlar. İnisiasyonun kelime anlamı başlatmadır. Bir kişinin Reiki uygulayıcısı olabilmesi için, bir Reiki master tarafından inisiye edilmesi gerekmektedir. Bu aynı zamanda, Reiki'nin ritüel bir törenidir.
  Reiki-2 & Reiki-3: Bu derecelerde, değişik semboller ve uygulamalarla enerjinin daha kuvvetli olarak kullanılması ile renk ve taşlarla tedavi uygulamaları öğretilir. 3. derece, kişiyi master olmaya hazırlar. Bu seviyeye gelene kadar çok uzun bir süre kendinizi zihnen ve ruhen buna hazırlamanız, sizi eğiten hocanızın çok sayıda seminerine katılmanız ve Reiki'yi devamlı kendiniz ve başkaları üzerinde uygulayarak yeterince deneyim yaşamanız gerekmektedir.
  Master derecesi: 4. derece olan master inisiasyonu ile birlikte büyük bir sorumluluk yüklenilir. Bu seviyede "Reiki master", başkalarını inisiye eder, ayrıca tüm bilgi ve birikimlerini doğru olarak aktarmak mecburiyetindedir.
  Günümüzde "Reiki master"ları ve Reiki uygulayıcılarının sayısı yüzmilyonları aşmış halde ve her gün büyük bir hızla da artıyor. Çünkü günümüz dünyasının acil olarak bu şifa enerjisine ihtiyacı var. Gitgide zorlaşan yaşam koşullarından ve azalan sevgiden dolayı birçok insan zihinsel, ruhsal ve bedensel olarak hasta, kötümser ve negatif duygular içindedir. Çevre ile kendileri ile ve doğa ile olan ilişkileri bozulmuş, huzuru bulmak için arayış içine girmişlerdir.
  Yaşamın pozitif yönde sürmesi, dünya barışının sağlanması için Reiki evrensel enerjisi bu kişilere bir sevgi ve şifa kaynağı olmaktadır.
  Reiki hayatınızda neleri değiştirir?
  "Reiki, şifa gücünün yanında aynı zamanda bir hayat felsefesidir. Bedendeki akışı sırasında tüm dokulara pozitif etki ederek, onları tedavi ederken enerji alanımızın vibrasyonunu arttırır ve bizi negatif duygu ve düşüncelerden arındırır.
  Reiki, sevgi dolu ve pozitif bir enerjidir. Bu olumlu enerjiyi, içimizde yaşatır ve etrafımıza bu titreşimleri yayarsak, çok kısa bir zaman sonra önce kendimizin, sonra da etrafımızdaki kişilerin yavaş yavaş değiştiğini ve çok daha olumlu, huzurlu bir hayata adım adım geçtiğimizi görürüz. Çünkü hayatımızda ne ekersek onu biçeriz. Louise Hay "Düşünce Gücü ile Tedavi" kitabında der ki; "Ektiğiniz toprak bilinçaltınızdır. Tohum ise yeni olumlu düşüncelerinizdir. Bugünden sonra yaşayacağınız tüm yeni deneyimler bu tohumun içindedir. Tohumu yeni olumlu ifadelerle sularsanız kendinize duyduğunuz sevgi ve verdiğiniz değerin güneş ışığı gibi üzerinde parlamasını sağlarsınız."

  Reiki'nin 5 prensibi
  1. Bugün özellikle bugün kızma.
  2. Bugün özellikle bugün endişelenme.
  3. Hayatını dürüstçe kazan.
  4. Yaşayan herkese saygılı ol.
  5. Bugün şükran duygusu içinde yaşa.
  Reiki'nin prensiplerini tam olarak hayatımıza yansıtır ve uygularsak, değişimin hayatın doğal yasası olduğunu kabullenir ve kendimizi her türlü zihinsel değişime hazırlarız. Değişime önce kendimizden başlar, hiçbir zaman başkalarını değiştirmeye uğraşmayız.
  Çünkü biz her zaman kendi kendimizleyiz. Huzurlu ve mutlu olmak için sadece ve sadece kendimizi değiştirebilir ve de eğitebiliriz.
  Olumsuz düşüncelerimizi değiştirip, hayatın bize getirdiklerini sevgiyle kabullenir, yaşamla savaşmak yerine onunla uyum içinde olmayı seçebiliriz. Önce kendimizi olduğumuz gibi sevip, bugüne kadar bilerek veya bilmeyerek yaptığımız tüm hatalarımız için kendimizi affedebiliriz. Affetmek bizi özgürleştirir ve hafifletir. Kendimizi çok iyi, güçlü ve huzurlu hissederiz. Sonra hayatımızda, kırgın, öfkeli olduğumuz tüm insanları affeder, özgür bırakır, onlarla aramızdaki tüm negatif bağları koparırız. Böylece sırtımızda taşıdığımız tüm olumsuz duygu ve düşünceleri sırtımızdan indirmiş oluruz. Dünya artık çok daha güzel ve sevgi doludur. Hayatımızda ne tür bir iyileşme istenirse istensin, tek çözüm daima 'SEVGİ'dir.

Benzer Konular

 1. İnsanın Kanını Donduran Çin konuşturma yöntemleri
  By ABYSS in forum İlginç Bilgiler
  Cevaplar: 11
  Bölüm Listesi: 03-21-2008, 02:19 PM
 2. İnsanın pin kodu
  By ByemonaR in forum Bilgi Deposu
  Cevaplar: 2
  Bölüm Listesi: 05-06-2007, 05:37 PM
 3. Cevaplar: 0
  Bölüm Listesi: 12-24-2006, 11:36 PM

Beğenilen Sayfayı İşaretleyin

Beğenilen Sayfayı İşaretleyin

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • Eklenti Ekleyemezsiniz
 • You may not edit your posts
 •  
[Gizlilik Politikası]-[UslanmaM Kuralları]-[UslanmaM İletişim/Contact]