1 den 2´e kadar. Toplam 2 Sayfa bulundu

Konu: banyo yapma ve cinsel ilişki sonrası temizlik

 1. #1
  Onursal
  MYTH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Standart banyo yapma ve cinsel ilişki sonrası temizlik
  Mümkün olduğunca sık yıkanmak gerekir. Özellikle deri yüzeyinde bulunan mikropların, yığılan kirlerin, ter ve diğer bileşiklerin uzaklaştırılması ve dökülen yüzeysel hücrelerin atılması için de bu uygulama gereklidir.

  Yıkanma, su ve sabun kullanarak derinin ovulması ve kirin akıtılmasıdır. Ter, yağ, diğer deri bezleri salgıları, deri üzerindeki mikroplar, deri döküntüleri, toz, çamur vb. birleşerek kir denilen tabakayı meydana getirir. Kirli ortamda çalışan kişilerde zararlı bir takım maddeler vücuda bulaşabilir. İşte tüm bunların günlük banyo ile hatta gereğinde daha sık banyo ile vücuttan uzaklaştırılması sağlanabilir. Vücuda bulaşan her tür zararlı kimyasal madde banyo ile hemen deriden uzaklaştırılmalıdır.


  Yıkanma sırasında yıkanmayı kolaylaştıracak araç ve gereçlerden yararlanılabilir. Lif, kese mekanik etkinliği artırmak için yarar sağlayabilir. Lifler sabunun vücuda daha etkin olarak uygulanmasını sağlamaktadır. Sırt bölgesinin sabunlanmasında uzun saplı banyo fırçalarından yararlanılabilir. Kese geleneksel yıkanma araçlarındandır. Derideki döküntü hücrelerin uzaklaştırılmasına ve bir dereceye kadar deri dolaşımına yardımcı olabilir. Ancak soyucu etki yapacak şiddette kullanılmamalıdır.
  Her banyodan sonra iç çamaşırları ve giysiler değiştirilmelidir. Çeşitli nedenlerle banyo yapılamadığı durumlarda da iç çamaşırlarının sık olarak değiştirilmesi gerekmektedir. Spor ve aşırı yorucu işler yaparak fazla terlenildiği durumlarda muhakkak banyo yapılmalı ve iç çamaşırları değiştirilmelidir.

  Cinsel İlişki Sonrasında Temizlik

  Cinsel ilişki sırasında kişiler arasında vücut salgılarının bulaşması söz konusudur. Bu salgıların çoğu içerikleri nedeni ile mikropların çoğalmasına ve kötü koku oluşmasına elverişli ortam yaratırlar. Hatta bazen hastalık etkenlerini içerebilirler, bu nedenle cinsel ilişki sonrasında da banyo yapılması önerilir. Ancak vajina yıkanmamalıdır. Vajinanın yıkanması buradaki doğal korumayı bozacağından enfeksiyon riskini artırır.

 2. #2
  Yeni Üye

  Standart

  bız bız bız

Benzer Konular

 1. KOLAYCA Mobilya-Mutfak-Banyo Tasarımı Yapın!.. KitchenDraw 5.0
  By ABYSS in forum Orjinal Sitelerinden Programlar
  Cevaplar: 5
  Bölüm Listesi: 12-14-2008, 04:59 PM
 2. Cevaplar: 0
  Bölüm Listesi: 12-26-2006, 12:46 PM
 3. Bebeğinize gün aşırı banyo yaptırın
  By adminkral in forum Bayanlara Özel
  Cevaplar: 0
  Bölüm Listesi: 12-13-2006, 10:34 AM
 4. KOLAYCA Mobilya-Mutfak-Banyo Tasarımı Yapın!.. KitchenDraw 5.0
  By ABYSS in forum Orjinal Sitelerinden Programlar
  Cevaplar: 0
  Bölüm Listesi: 11-22-2006, 06:10 PM

Beğenilen Sayfayı İşaretleyin

Beğenilen Sayfayı İşaretleyin

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • Eklenti Ekleyemezsiniz
 • You may not edit your posts
 •  
[Gizlilik Politikası]-[UslanmaM Kuralları]-[UslanmaM İletişim/Contact]