Dünyanın en ileri teknolojisini hastalarına sunma iddiasıyla Balmumcu'da açılan Yeditepe Üniversitesi Göz Hastanesi, bir vakıf kuruluşu olmasından gelen misyonla, bir süredir İstanbul'un çeşitli eğitim kurumlarında öğrencilere yönelik ücretsiz göz taramaları gerçekleştiriyor.
20 milyon dolarlık yatırımla İSTEK Vakfı tarafından kurulan Yeditepe Göz Hastanesi, ücretsiz göz taraması etkinliği kapsamında bugüne kadar Alman Lisesi'nde 700, İSTEK Vakfı okullarında 1300, Aziz Nesin Vakfı Okulu'nda 50 ve Doğa Okulları'nda 550 öğrencinin göz sağlığını inceledi.
Yeditepe Üniversitesi Göz Hastanesi Uzmanları Alman Lisesi, İSTEK Vakfı okullarına ve Aziz Nesin Vakfı Okulu'na bizzat gidip öğrencilerin göz muayenelerini yerinde yaparken, Aziz Nesin Vakfı okulu öğrencilerinin incelemeleri hastanede yapıldı.
Hastanenin Başhekimi Prof. Dr. Murat Öncel, bir vakıf hastanesi olmalarından kaynaklanan misyonla, halk sağlığına yönelik bu tür hizmetleri sürdüreceklerini vurguladı. Lazer Tedavisine gelen talep yüzünden telefonları kilitlendi Geçtiğimiz hafta içinde, kullandığı teknoloji sayesinde lazer tedavi fiyatlarını iki göz için 200 EURO olarak açıklaması, hastanenin santrallerinin yoğun talep yüzünden kilitlenmesine yol açmıştı.