Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958
başak burcunun özellikleri
1 den 3´e kadar. Toplam 3 Sayfa bulundu

Konu: başak burcunun özellikleri

 1. #1

  Post başak burcunun özellikleri  Kendinizi müzede gibi hissettiğiniz bir evdeyseniz ve orada kalemler yazı masasının kenarına paralel yerleştirilip, kitaplar büyüklük sırasına göre dizilmişse, ve ortam desintan kokuyorsa, hiç şüphe yok ki evin sahibi Başak burcunda doğmuştur. Aklın gezegeni Merkür tarafından yönetilen Başağı, dış çevresi ve ruhsal durumundaki karmaşa kadar rahatsız eden bir şey yoktur.

  Zodyak’ın altıncı burcu olan Başağın en önemli özelliği akıllı olması ve doğruyu yanlıştan ayırabilme yeteneğinin olmasıdır. Bu burçta doğanlar dikkatlidirler, ölçüp biçerler, düşünürler, karşılaştırırlar ve ondan sonra karar verirler.

  Sözünü ettiğimiz bu özellikler, Başağı titizlik delisi gibi gösterebilir. Diğer yandan Başak insanlarına, dürüstlük ve samimiyete dayalı büyük özen göstermek gerekir.

  Başağın ayakları sımsıkı yere basar, zaten onu etkileyen madde topraktır. Zodyak’ın problemli üyeleri, özellikle birine dayanma ihtiyacı duyan Yengeç için, Başak huzur ve güven kaynağıdır. Bazı insanların aklını başından alan ve akılcı hareketlerin imkansız olduğu düşünülen durumlar, Başağı şaşkına çevirmez. Verilmesi gereken kararları, bilgisayar kadar güvenilir ve doğru verebilir. Doktorluk veya hemşirelik gibi çabuk ve doğru karar vermenin bir insanın yaşamını kurtardığı mesleklerde bu burçtan insanların bulunmasına şaşırmamak gerekir. Başak, devamlı mızmızlanan müşterilerin sayısız şikayetleriyle uğraşması gereken bir otel müdürü olarak da sakinliğini korur ve gerekeni yapar.

  Buraya kadar söylediklerimizi bir sonuca bağlarsak, Başak karmaşık olmayan ve belki biraz tek yönlü bir burç gibi gözüküyor. Farklı bir ruhsal yönü yok gibidir.

  Ama peşin hükümlerden kaçının. Çünkü Başak burcunun tüm karakterini henüz ele alamadık. Merkür ün çocukları olan Başaklar çok akıllıdırlar, asla sıradan veya soğuk değildirler. Duygusal anlarda nadiren tepki göstermeleri onların duygusuz olduklarını göstermez. Başak insanları zayıf noktalarını tümüyle bildikleri için kendinden şüphe etmeye meyillidirler. Ama şüpheleri, varlıklarının manevi temelini sarsacak kadar ileri gitmez. Bunun için toprak unsuruna kök salmışçasına bağlıdırlar. Başaklar bu dünya da yer edinme konusunda kendilerinden şüphe ederler.

  Bundan dolayı daha önce yaptıklarını koruma ve güvensizliklerini giderme çabaları vardır. Başakların kutsal kitabı takvimleridir. Buna en önemsiz anları bile işaretleyeceklerdir. Ama kader planlanamadığı için, bu dünyada en uyanık Başağın bile tahmin edemeyeceği şeyler olur. Bir kaos içine düşme korkusu yüzünden bazı Başaklar aşırı hareketlere eğilimlidir. Hayat planlarını öyle abartırlar ki, her coşku ve heyecan daha doğmadan yok edilir. Etraflarına koruyucu bir duvar örerler ve sonra da hapisteymiş gibi yaşadıklarından şikayet ederler.

  Başakların göze çarpan başka bir özelliği de kendilerine çok dikkat etmeleridir. Bu, başka burçların sinirine dokunabilir.

  Aşırı dikkatlilik, Başaklarda sadece dış görünüşte kalmaz. Bu burcun üyeleri iç dünyalarını da acımasızca incelerler. Kendilerinin ve diğerlerinin zayıf noktalarını görürler. Başak tarafından yapılacak bir eleştiri, karşı taraf için acı olabilir. Ama bunun içinde bir parça gerçeklik de her zaman vardır.

  Başaklar, büyük iddialar ve gerçekler arasındaki çelişkiyi hemen fark ederler. Bu yüzden gerçekten sakin ve keyifli olduğu anlar çok nadirdir. O her olayı çok ciddiye alır. Ufak bir alay, kaba bir söz karşısında Başak köşesine çekilir ve görünmez olur. Başkalarını cesaretlendirdiği konuları kendisi yapamaz. Alaylı sözleri yanlış anlar. Zayıf noktalarına rağmen Başağın ölçülü ve güvenilir bir karakteri vardır. Bu arada sakin görünüşünün altında bastırılmış olan kuşku ve güvensizlik, bir gün patlayabilir. Sadece Başak çift karakterli değildir. İkizler, Balık, Yay gibi burçlarda öyledir. Bir öğüt: Başak kontrolünü kaybederse, onu kendi haline bırakın. Böyle değişimler "vahşi Başak" ta tam bir fırtına etkisi yaratır. Yine de bu durum, Başak insanlarının her endişe ve sorunu içlerine atmaları ve sonradan "psikosomatik" hastalıklardan acı çekmelerinden iyidir. Başak fiziksel sebeplerden çok, duygusal sebeplerden oluşan hastalıklara karşı özellikle duyarlıdır. Başkalarının sorunlarını çözerken, kendi problemlerinin üstesinden gelir. Yardım işlerindeki görevlilerin çoğunun Başak burcundan olmaları bu nedenledir.

  Sorunlu özelliklerden laf açılmışken, Başaklar haylazlık etmeyi severler. İnsanlığın geri kalanından farklı olduklarını düşündükleri için korkunç züppe olabilirler. "Güçsüz" buldukları insanların sorunlarına burunlarını sokarlar.

  Eğer kişiliğinin vahşi ve aşırı titiz yanlarını göz ardı edersek, Başaklar güvenilir, çalışkan, dikkatli, akıllı ve temelci insanlardır. Aileleri ve dostlarıyla yakından ilgilenirler. Yanına yaklaşılması kolay insanlardır. Eşyaları dikkatli kullanmayı bilirler, onlara ödünç bir şeyi verirseniz, aynı şekilde geri alacağınızdan emin olabilirsiniz. Bunun dışında onları yöneten akılcı Merkür, bir bardak şarapla çakır keyif olmalarını sağlar. O zaman biraz katı olan Başaklardan, kendileriyle bile dalga geçebilen esprili hikayeciler çıkar.

  Son olarak, özellikle yaşlı Başak insanlarını ilgilendiren bir konuya değinmeliyiz. Başaklar düzenli yaşam anlayışlarından dolayı uzun yıllar yaşarlar. Yalnız yaşamayı tercih ederler. Başak insanları gençken bile parti çılgını değildirler. Arka planda olmayı severler, sadece saygıdeğer başarılarla göze batmayı isterler. Kendilerine ihtiyaç duyulduğunu bilmek, iş ve aile yaşamlarına anlam katar. Çocukları evden ayrılıp hayat arkadaşlarını kaybettiklerinde yalnızlaşırlar. Her şeye rağmen Başak insanlarının birçok kültürel ilgi alanları vardır, okurlar, müzik dinlerler, çok yaşlanmamışlarsa tiyatroya veya konsere giderler. Kitap ve müzik onlar için çok önemli olmasına rağmen, insan ilişkileri ve sıcaklığının yerini dolduramazlar.

  Özellikle Başak insanları yaşlanınca sabit fikirli ve hareketsiz olurlar. Gençler bundan korkmamalı ve bu muhafazakar görünüşün altında sadece güvensizliğin yattığını düşünmelidirler. Yaşlıların ne dediğini dinlemelidirler. Başak erkeklerinin hikayeleri özellikle hoştur, çünkü eşsiz bir hafızaları vardır.
  BAŞAK BURCU KÜNYESİ
  Yönetici Yıldızınız:
  Merkür (Zeka, dil ve canlılık temsilcisi)

  Grubunuz: Toprak, negatif

  Burcunuzun cinsiyeti: Dişi

  Üstün yeteneğiniz: Disiplinli ve metodlu bir hayat

  Özelliğiniz: Dikkatli ve herşeyle ilgili olmak

  Emeliniz: Toplum içinde beğenilmek

  Amacınız: Başarı yolunda daima yükselmek

  Anahtar sözcüğünüz: İnceleyicilik

  Yenmeniz gereken huyunuz: Çekingenlik ve cesaretsizlik

  Uğurlu gününüz: Çarşamba

  Uğurlu sayılarınız: 0, 5, 16, 888, 6848

  Uğurlu taşınız: Koyu mavi safir

  Uğurlu renkleriniz: Açık sarı, açık mavi ve kobalt mavisi

  Uğurlu çicekleriniz: Açelya, sarı menekşe, lavanta çiçeği

  Uğurlu kokularınız: Leylak, limon ve sardunya

  Hoşlandığınız müzik: Eski, romantik şarkılar

  Olası hastalıklarınız: Karın bölgesi hastalıkları, karaciğer, pankreas, bağırsak, apandisit, ayak ve sinir hastalıkları

  Başarılı olacağınız meslekler: Çeşitli ilim dalları, özellikle eczacılık ve teknik alanlar, edebiyatçı, yazar, gazeteci, yayıncı, kitapçı, matbaacı, sekreter, araştırmacı, postacı, muhasebeci
  BAŞAK BURCU UĞURLARI
  Uğurlu Rengi :
  Başak burcunun uğurlu rengi erguvandır.Bu renk,hem deneyden geçmiş bir idealizmi,hem de ruhsal alanı simgeler.
  Hayvan Sembolü : Bu burcun hayvan sembolü,boz ayıdır.Hayvanlarla ilgili efsanelerde tıpkı başak insanları gibi,dürüstlüğü,gücü ve cesareti temsil ederler.
  Bitki Sembolü : Hem çiçekleri,hem de yaprakları antiseptik olarak kullanılan ve en güzel çiçeklerden biri olarak kabul edilen menekşe,bu burcun bitkisidir.
  Madeni : Başak burcu taşlarından olan ametist,mor-eflatun tonların hakim olduğu,olağandışı bir Kuvars taşıdır.Bir ametist enerjisinin odaklandığı kişide uyum ve denge oluşturma konusunda az bulunur bir yeteneğe sahiptir. Ametist,ayrıca sinir sistemini direkt olarak etkileyen arındırıcı bir etki yayar. Doğada birkaç tonda bulunan akik de bu burcun bir diğer taşıdır.Öfkeyi yatıştırdığına,cesareti geliştirdiğine,akıcı bir konuşma sağladığına inanılır.Göbek üzerine gelecek şekilde takılan büyükçe bir akiğin,psişik saldırıları etkisiz hale getirdiği bilinir. Başak burcu,"Tanrıların Mücevheri" olarak da adlandırılan yeşim taşıyla da ilişkilidir.Bu taşı Bulunduranlara saf düşünceleri barındırma yeteneği sağlar. Ayrıca, karabasanları önlediği ve böbrek rahatsızlıklarından kaynaklanan ateşi düşürdüğü söylenir.
  BAŞAK BURCU YÜKSELENİ
  Sağ duyulu olmaları en belirgin özellikleri. Çevrelerinin derli toplu olmalarını isterler. Bu nedenle titiz bir kişiliğe sahip oldukları söylenebilir. Para konusunda istedikleri düzeye çıkabilmek için özenle çaba harcarlar. İyi niyetli olmalarına karşın titiz olmaları yüzünden çevrelerindeki kızdırdıkları olur. Tek başlarına olmaktan hoşlanmazlar. Arkadaşları ile birlikte ya da onlar için çalışarak sürdürürler yaşamlarını. Çok iyi bir eleştirmen olabilirler. Eleştirileri çok kısa ve özdür; fazla konuşmasını sevmezler çünkü. Aile yaşamları çok düzenlidir. Birbirine tutkun kişilerin,mutlu bir aile yaşantısının çok önemli olduğunu düşünürler. Soğuk dış görünüşlerine karşın ateşli bir aşk yaşamları vardır. Eğlenceleri toplum tarafından benimsenen ahlak ölçüleri içinde yürür. Çalışmalarını beğenecek, ev harcamalarını karşılamakta onlara yardımcı olacak bir eşe gereksinimleri vardır. Başak burcu burçlar kuşağının bekar tiplerindendir. Evlenseler bile eş olarak kendi bulundukları düzeyden daha aşağıda bulunan birini seçerler. Paylaşma duyguları son derece gelişmiştir; bu nedenle giriştikleri işlerde başkalarına büyük bir güven duygusu verirler. Özellikle siyasal yaşam onlar için en uygun çalışma alanıdır. Sözcüklere egemen olmaları iyi bir gazeteci, radyocu ya da iyi bir yorumcu olmalarını sağlar. Arkadaşlarını en iyi biçimde ağırlamaktan, onlar için yemekler yapmaktan büyük zevk duyarlar. Sessiz ve derinden giderek saptadıkları amaca ulaşan saygıdeğer kişilerdir.
  BAŞAK BURCU UYUM ANALİZİ
  Bu çizelgedeki titreşimsel numaralar burçlar arasındaki uyumu gösterir. Başakla başlayıp Aslanla biten 12 burç vardır. Bu çizelge iyi yada kötü, doğru yada yalnış gibi şeyleri ölçmez sadece burçların potansiyel uyumlarını ve uyumsuzluklarını gösterir.
  Başak 1 Terazi 2 Akrep 3 Yay 4 Oğlak 5 Kova 6 Balık 7 Koç 6 Boğa 5 ikizler 4 Yengeç 3 Aslan 2
  1.Titreşim Görsel karmaşadan dolayı sıkıntı yaşamasalar da, zihinlerinde ki karışıklıklardan dolayı kontrol etmesi zor durumlara düşebilirler.
  2. Titreşim Aşağıya doğru bakarlar. İçlerinden konuşur, bilinç akımının yönergeleriyle harekete geçerler ve uygun resimleri çerçevelere yerleştirirler.
  3. Titreşim İşitsel kişiliklerdir, çalışmaları hakkında yorum yapılmasından ve bu kaynaktan gelen motivasyona bağımlılık gösterir ve kendilerini ancak böyle bulabilirler.
  4.Titreşim Dinleyerek öğrenirler ve söylediğiniz her şeyi kolayca tekrara ederek bir tür sağlama kodunu devreye sokarlar.
  5.Titreşim Bir şeyi adım adım sürece göre takip eder ve kendilerini alacakları neticelerde sürpriz bir durumla karşılamamaya göre planlarlar.
  6.Titreşim Çok yavaş harekete ederler ve bunun sonucunda da geç kalmaları, olayları erkenden ya da daha öncesinden kontrol altına almakta sıkıntı yaşamaları söz konusu olacaktır.
  7.Titreşim Bir çok şeyi eylemlerine dayandırarak öğrenmeleri söz konusudur, onları sadık dinleyiciler yapmanın tek kuralı anlattıklarınızın ilgi çekici olmasıdır.

 2. #2
 3. #3

Benzer Konular

 1. YengeÇ Burcunun Özellİklerİİ
  By ByemonaR in forum Yengeç Falı
  Cevaplar: 6
  Bölüm Listesi: 02-18-2008, 12:43 PM
 2. yay burcunun özellikleri
  By ByemonaR in forum Psikoloji
  Cevaplar: 1
  Bölüm Listesi: 12-09-2006, 08:56 PM
 3. yay burcunun özellikleri
  By ByemonaR in forum Psikoloji
  Cevaplar: 1
  Bölüm Listesi: 12-09-2006, 08:55 PM
 4. Aslan Burcunun Özellİklerİ
  By ByemonaR in forum Psikoloji
  Cevaplar: 3
  Bölüm Listesi: 12-09-2006, 08:50 PM
 5. akrep burcunun özellikleri
  By ByemonaR in forum Psikoloji
  Cevaplar: 6
  Bölüm Listesi: 12-09-2006, 08:49 PM

Beğenilen Sayfayı İşaretleyin

Beğenilen Sayfayı İşaretleyin

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • Eklenti Ekleyemezsiniz
 • You may not edit your posts
 •  
[Gizlilik Politikası]-[UslanmaM Kuralları]-[UslanmaM İletişim/Contact]