Fotoselli kapı sistemleri teknolojinin artmasıyla birlikte hemen hemen her firmada üretimine erişebileceğiniz bir sistemdir. Özellikle yeni yapıtlarda oldukça sık rastladığımız bir sistem haline gelen fotoselli kapı kullanım alanları ile çoğu iş yeri ve bina kapılarına kolaylık bakımından olanak sağlamaktadır. Aynı zamanda kullanılan yerlerde kaza gibi talihsiz olaylar da oldukça eksilerde bir durumdur. Fotoselli kapı nedir? Sorusuna verebileceğimiz en net cevap ise bu kapıların sensörlü olmasıdır. Bu durum ise hem şıklık hem de sağlık açısından daha olumlu bir sistemdir. Fotoselli kapı sistemleri bir adet göz gibidir. Işığa oldukça duyarlı olduğundan dolayı kişi zorlanmadan kapıyı açabilir. Hiçbir emek ve güç istemeden açılan bu kapılar son zamanlarda sıkça tercih edilen bir sistemdir.
Fakat fotoselli kapı sistemleri tercih edilirken dikkat edilmesi gereken oldukça çok konu vardır. Öncellik olarak tercih edeceğiniz kapının kalitesini test edip onaylamanız gerekir. Kaliteli malzemeler ile üretime geçilen ürünler hem uzun yıllar kullanım alanına hem de sağlık açısından güvenli olmanızı sağlar. Özellikle de camdan yapılan fotoselli kapı sistemleri üretimi ve tüketiminde göz ardı edilmemesi gereken konular vardır. Seçeceğiniz firmanın kalite açısından iyi olması önemlidir. Aynı zamanda iş seviyesinin yüksek olması da tercih edilirken bakılması gereken konulardandır.
Öncellik olarak camın kalitesine bakmak oldukça önemlidir. Kalınlık can güvenliği açısından rest edilememsi gereken bir konudur. Aynı zamanda fotoselli kapı estetik açıdan da kullanılan ve sıkça tercih edilen bir modeldir. Bu nedenle kullanım oranı oldukça fazladır. Fiyat açısından bakılacak olursa ise kaliteli bir model istiyorsanız fiyatı buna göre biçimlendirilir aynı zamanda tercih edeceğiniz modele ve yere göre de değişir fakat siz siz olun kaliteli firmalardan vazgeçmeyin merdiven altı firmalardan görebileceğiniz hizmet oldukça düşüktür.