Kompozit cephe sistemleri artık kullanımı oldukça yaygınlaşmış plastik malzemeler ile üretilen bir üründür. Kullanım alanlarına bakılacak olursa; dış mekanlarda ,cephe giydirmede , Bankalar da otellerde, alışveriş merkezlerinde ve metro istasyonlarında kullanıma oldukça rastladığımız bir sistemedir. Kullanım oranı oldukça artış göstermekte olan kompozit cephe artık sadece Türkiye de değil mimarlar tarafından yabancı ülkelerde de oldukça sık tercih edilir. Özellikle kullanım alanlarına değinecek olursak görsellik açısından önem taşıyan yerlerde sıkça yer almaktadır. İsteğe göre modellemeler yapılarak estetik duruşu ile görenlerin oldukça dikkatli bakıp incelemesine yardımcı olacaktır.
Artık gelişen teknoloji sayesinde istediğimiz her şeyi hemen elde etmemiz oldukça mümkün bir durum haline gelmiştir. Talep ettiğiniz her şeyi her firmada bulabiliriz. Fakat bu seçimler ve tercihler doğrultusunda ilerlerken kalite açısından iyi olan firmalar ile iş yapmak oldukça önemlidir. İsteğe göre değişkenli gösteren ürünlerde kaliteli ortamlarda iyi malzemeler ile ürünler yapılması önemli konulardan biridir. Kompozit cephe denilince akla gelen ilk şeylerden biri dış yapıtlarda süslü ve göz alıcı tasarımlar gelse de aslında sade bir dış görünüş talep eden insanlar için de kompozit cephe sistemleri mevcut durumdadır. Artık hemen hemen her yapıtta özellikle de büyük ve şaşalı yapıtlarda karşımıza sıklıkla çıkan kompozit cephe sistemleri insanlar için dış görünüş açısından oldukça önemlidir. Aynı zamanda göz ardı edilmemesi gereken durumları kesinlikle atlamamamız gerekir ki o durumlar şöyledir: öncellik olarak tercih edeceğiniz firmanın kaliteli olmasına özen göstermeliyiz iyi malzemeler tarafından onaylanmış bir şekilde piyasaya sürülmüş ürünler sizlerin uzun yıllar kullanım alanına sahip olmanızı sağlar .

Bir diğer konu ise tercih edeceğiniz kompozit cephe sistemlerinin ısı oranına dikkat etmelisiniz. Yazın sıcaklama durumuna kışın ise soğuktan çatlama gibi büyük sorunlar arz edecek pürüzlere dikkat etmeniz gerekir. Aynı zamanda iş yapacağınız firma ile planlı bir şekilde hareket edip her şeyden sonuna kadar haberdar olmanızı da önerebilirim. Fiyat konusuna değinecek olursak ise kompozit cephe fiyatları tercih edeceğiniz modele ve yapıtınızın boyutuna göre değişmektedir.