Bayan spor ayakkabı giyim sektöründe teknoloji artıkça çoğalmaya başlayan bir ürün haline gelmiş bulunmaktadır. Her çeşitte ve modelde bulabileceğiniz spor ayakkabılar hem şık hem de rahat olmak isteyen kadınların bire bir tercihleri arasındadır. Spor ayakkabıların kullanım nedenlerine değinecek olursak ; gün içinde çalışma saatleri nedeni ile fazla ayakta duran kadınlar veya çalışma saatleri içerisinde ayak rahatlığı isteyen kadınlar için olukça önemli olan bu model çoğu kadının artık vazgeçilmezi haline gelmiştir. Sağlıktan ziyade şıklık açısından da oldukça kullanım alanına sahip olan bayan spor ayakkabı modelleri günlük kullanıma oldukça uygun bir modeldir. Bu sebep ile çoğu kadının günlük kurtarıcısı niteliğindedir.
Sezonun trendlerine bakılacak olursa; geçen sezon düz taban oldukça sık tercih edilse de tabanı hareketli spor ayakkabı modelleri de oldukça sık tercih edilmiştir. Kışlık bayan spor ayakkabı modelleri de kışın oldukça sık tercih edilen modeller arasındadır. Çıkarılan son sezon modeller ile ayakkabı dolaplarınızı şenlendirecek ayakkabıları istediğiniz modeli seçmek sizlerin elinde. Her türlü zevke ve isteğe göre bulunmakta olan ayakkabı bayan modelleri tamamı ile isteğinize göre alabileceğiniz türden. Fakat spor ayakkabı seçmenin ince detayları saymakla yetmeyecek kadar çoktur. Öncellik olarak bin çeşit spor ayakkabı modeli bulunmakta sizlere düşen şey ise bunca çeşit arasında doğru ve ayağınıza uygun seçimler yapmanız çok önemlidir. Bunun sebebi çok beğenerek aldığınız ayakkabının ayağınıza uygun olmaması ve gün içinde sizleri rahatsız etmesini önlemek için ayakkabı alırken özelliklede spor ayakkabı alırken bu konulara oldukça dikkat etmeniz gerekir.
Özellikle de bayan spor ayakkabı modellerin de bu sezon büyük artışlar söz konusudur. Sezon geçtikçe değişen moda akımları ile piyasaya sürülen spor ayakkabılar her kadının dolabında tutmak isteyeceği türden aynı zamanda renk tercihlerine bakılacak olursa geçen sezona nazaran canlı renkler oldukça sık kullanılsa da siyah ve tonları zirveyi yine elden bırakılmamış duruyor. Aynı zamanda kışlık bayan spor ayakkabı fiyatlarına göz atacak olursak geçen sezon oldukça pahalı fiyatlara satılan spor ayakkabıları bu sezon oldukça uygun fiyatlara satılmaktadır.