Stiletto ayakkabı denilince akla ilk gelen öz güvendir. Bunun nedeni ise bu ayakkabı modelinin her kadın tarafından tercih edilmemesidir. Kadınların hem çok sevdiği hem de giymeye çoğu zaman cesaret edemediği bir model olan stiletto özel günlerin vazgeçilmezleri arasında adını sıkça duyurmaktadır. Şık dış görünüşü ile çoğu kadını gözlerini üstüne çeken bu model artık hemen hemen her yerde bulunması mevcuttur. Bunun nedeni ise oldukça sık tercih edilen bir model olmasıdır. Aynı zamanda yüksek ve alçak topuk seçenekleri ile de hemen hemen her kadının tercih edebileceği bir modeldir.
Bayan ayakkabı modellerinde sıkça tercih edilen stiletto ayakkabı modelleri mezuniyet, düğün ve buna benzer özel günlerdin bire bir vazgeçilmezleri arasındadır. Fakat bu ayakkabı modelini tercih sıralarınıza koyarken önemli olan konuları göz ardı etmemek oldukça önemlidir. Aynı zaman da hem şık hem de sağlıklı birer stiletto bulmak aslında sizin elinizdedir. Sağlıklı modeller bulmak aslında oldukça kolaydır. Yapmanız gereken şey güvenilir ve sürekli tercih ettiğiniz bir markadan olmasının da büyük önemi vardır. Aynı zamanda yapacağınız bu ayakkabı tercihlerinde ayağınıza uygun modeller bulmakta işinize çok büyük yardımlar katmaktadır. Tercih edeceğiniz stiletto ayakkabı modelinin ayağınıza uygun ve kan dolaşımınız engellemeden rahat hareket etmenizi sağlayan bir model olmasına dikkat etmeniz gerekir.
Tamamı ile doğal bir model seçmek istiyorsanız bu konuda bilgili bir kişiden yardım alabilirisiniz öyle ki artan teknoloji ile doğal malzemeler ve sağlık açısından oldukça faydalı modeller bile piyasaya sürülmüştür. Bu nedenle eğer nasıl bir model tercih edeceğiniz konusunda kararsız iseniz bilen ve kullanan kişiler tarafından yardım almanızı önerebilirim. Bayan ayakkabı modellerinde adını sıkça duyuran stiletto ayakkabıların sezona göre renk ve değişimlerine hep birlikte göz atalım ; öncelik olarak yüksek topuk modeller zirveyi yine korumakta olduğu gibi ---- ve şeftali tonları bu senede oldukça tercih edilmektedir. Canlı renklerin kullanım alanına bakılacak olursa ise , canlı renkler eski sezonlarda kalmış ve kadınlar tarafından kullanımına son verilen bir ayakkabı modeli olmuştur.