Kurumsal seo uzmanı sitenizin doğrudan yükselmesini hedefleyen ve uzmanlık alanının gerekliliklerini yerine getiren insanlardır. Seo (Search engine optimization) yani Türkçe karşılığı ele alındığında ‘’Arama motoru optimizasyonu’’ adı verilen, arama motorlarında web sitenizi yükselmesini sağlayan doğal bir çalışmadır. Son dönemde teknoloji harika bir ilerleme kaydederek internet üzerindeki ticaretlere ışık tutmuştur. İnternet üzerinde, kurumunuzun veya kişiliğinizin doğrudan kimliğini kullanıcılar ile bir araya getiren web siteleri, doğru kodlamalar ile yapıldığında en mükemmel rehber haline gelmektedir. Web sitenizin kurulduktan sonraki aşaması ise arama motoru optimizasyonu yani (seo)’dur. Seo çalışmaları web sitenizin bilinirliğini, popülaritesini artırmaya yardımcı olan bir çalışmadır. Nasıl gerçekleştiğini yazımızın devamında ele alacağız…

Kurumsal seo paketleri dahilinde müşteri ile buluşan çalışmalar tamamen doğal bir çalışmadır. Google odaklı bir çalışmadır fakat iyi yapıldığı taktirde çeşitli arama motorları tarafından da algılanabilir. Seo çalışmaları ikiye ayrılır. Site içi ve site dışı seo çalışmaları. Site içi seo çalışmalarında web sitesi odaklı çalışılır. Site içerikleri seo uyumlu yazılar ile yazılarak yükselme hedeflenir. Fakat sadece yazmak için yazmak bir yere varmanızı sağlamayacağı gibi başarılı olabilme ihtimalinizi de siler. Site içeriklerinin ilk ve en önemli amacı kullanıcılara doğru bilgi aktarmasıdır. Yani sitenin amacına yönelik yazıların yazılması bu konuda en çok önemlidir. Yazıların akıcı bir biçimde olması insan hafızasında daha kolay yer etmesini sağlayarak olumlu sonuçlar doğurur. Site dışı seo çalışmalarında ise seo uyumlu makaleler yazılarak yükselme hedeflenir. İçerisinde backlink çalışmalarını da kapsayan site dışı seo çalışmaları doğru anahtar kelime analizleri yapılarak oluşturulmalıdır.

Kurumsal seo hizmeti veren firmalar arasında seçim yaparken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır. Bu noktalardan bahsedecek olursak iyi bir hizmet alabilmeniz için tamamen işinde uzman bir firma ile anlaşmanız gerekir. Çünkü bazı seo çalışmaları siteniz yükseltmeyeceği gibi daha da alt noktalara çekebilir, sizin bile arayıp bulamayacağınız noktalara! Bu nedenle hizmet alacağınız firmayı iyi seçmeli ve ona göre hareket etmelisiniz. Doğru araştırmalar yaparak iyi bir hizmet alabilirsiniz.