Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958

Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958
Raw 2009 Kullanımı [Tuşları ve Ne işe yaradığı]
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 11 Sayfa bulundu

Konu: Raw 2009 Kullanımı [Tuşları ve Ne işe yaradığı]

 1. #1

  Arrow Raw 2009 Kullanımı [Tuşları ve Ne işe yaradığı]  Yeni çıkan oyun "Raw 2009" ben bu oyunu .. 3 haftadır. Oynuyorum içinizden bilmeyen vardır. Büyük bir ihtimal size sunmak istiyorum.

  her maçta eziliyor musun?pin den kurtulamıyor musun?Daha kötüsü hareketler nasıl yapılıyor onu da mı bilmiyorsun.
  ÖNCELİKLE HAREKETLER:

  A: Action
  S: Grabling
  Dtriking
  C:Guard
  W:Hedef seçme

  A: Action
  Bu tuş ile yapabileceklerin,
  Taunt=voltage metremizi(oyundayken 1P CPU felan yazan yer) artırmaya yarar.Bu şekilde seyirciler coşar ve Double feature yapabiliriz.
  Direklere çikmak=Direklerden birine çıkıp rakibimize güçlü bir hamle yapabiliriz.Yada direğe çıkıp taunt yapabiliriz.Direğe çıktıktan sonra A ya basarsanız Taunt, S ye basarsanız 1.atlama şekli ,D ye basarsanız 2. atlama şeklini yapar.Bu şekiller adamlara göre değişir.Hatta bazı adamlar direklerden atlamazlar.
  Dışarı çıkmak:İplerin yanına gidip A ya basarsanız adamınız ringin kenarına gider.sonra dışarsı nerdeyse oraya basıp A ya basarsanız dışarı atlar.Ringin kenarına gelip(içerdeyken ilk A ya bastığınızdaki durum) S ye yada D ye basarsanız rakibinizin durumuna göre hareket yaparsınız.Eğer koşarak iplere gelip a yabasarsanız tek hamlede dışarı çıkabilirsiniz.İçeri girmekte aynı şekildedir.O yüzden uzun uzun anlatmayacağım.
  Pin yapmak:rakibiniz yerde iken yanına gidip A yabasarsanız adamınız Pin yapmaya başlar.Size bir tüyo da pin yaparken D ve S ye aynı anda sürekli basarsanız daha etkili olur.
  4-5 saniyede pin yapmak mümküün yani.
  Grab posizyonunda İken yer değiştirmek:Rakibinizle Grab pozisyonunda iken arkasına veya önüne geçebilirsiniz.Arkasındayken ve önündeyken yapılan hareketler farklıdır.

  Bu tuş ile yapılan başka bir şey aklıma gelmedi.Eğer sizin gelirse söyleyin sizinkini farklı renkle yazıp … arkadaşa teşekkürler diye yazarız


  S:Grabling
  Bu tuş ile yapabileceklerimiz:
  Grab pozisyonu(güreşme):Rakibinizin yanına gidip S ye basarsnız graba gidersiniz.Bu pozisyonda iken A-S-D ve C tuşlarından birini kullanabilirsiniz.(A yı yukarda yazdım)
  Sadece S ye yada herhangi bir yön tuşu ve S ye basarsanız(önce yön tuşuna basılı tutun sonra S ye basın)Adamınızın kendine özgü bir hareketini yapar.Fakat şöyle bir durum da var.Mesela Siz S tuşunu kullanarak bir harekete girdiniz.Rakibiniz eğer S ye basarsa hareketi yapamazsınız ve rakibiniz sizi iter.Örneğin ben yukarı ve S ye bastım.Rakibim S ye basarsa (benimle aynısını yapmasına gerek yok sadee S ye bassa yeter) hareketi yapamam.Ama ben yukarı S yaptım o D ye basarsa hareketimizi yapabiliriz.
  Grab pozisyonunda iken D ile yapılan şeyler de aynıdır o yüzden yazmıyorum.
  Submission:Rakibimiz yerde iken onun durduğu yön tuşuna basıp S ye basarsak adamımız kendine özgü hareketini yapar. 2 türlü submission vardır. 1. si rakibin koluna bacağına felan yapılan kısa sürede biten darbedir. 2.si submit yada pine giden hareketler.
  Submission yapmak için ya kafasının önünde yada bacaklarının orda duracağız.

  Özel atlayış direğin yanına gidip S ye basarsanız adamınız direğe çıkıp hemen atlar.Seyircileri coşturmak için iyi bir yöntemdir.

  Running Grap: Adama doğru koşup (iki kere ileri felan basarak)tam önünde S ye basarsanız hızlı bir şekilde grap yapar.7-8 çeşit grap vardır.Adamınız kendine özgü olanını yapacaktır.

  Dtriking

  Bu tuş ile yumruk veya tekme atabilir yada grab posizyonunda iken hareket yapabiliriz.


  Yumruk veya Tekmeadece D ye basarak yada herhangi bir yön tuşuna basarak D ye basarsanız adamınız kendine özgü olan tekmesini veya yumruğunu yapacaktır.

  Ground:Yerdeki adamın yanına gidip D ye yada herhangi bir yön tuşu ile birlikte D ye basarsanız adamınız yerdeki düşmanınıza vuracaktır.Eğer koşarak adamın yanındayken basarsanız daha değişik bir şekilde vurabilir.

  Running Strike:Koşarak D ye basardanız adamınız kendine özgü hareketini yapacaktır.

  C:Guard

  Grap posizyonunda iken yada pin yaparken buna basarsanız adamınız pini yada grabı bırakır.(tabiiki pini yada grabı siz başlattıysanız)
  Ayakta ikende basarsanız adamınızın altındaki küçük bar dolacaktır.Ayrıca adam size vurursa bir şey olmaz.Ama graba girerse vay halinize…

  TUŞ KOMBİNASYONLARI

  S+A Double Feature: (AYNI ANDA BASIYORSUNUZ)


  Bu olayı yapmanız için Voltage metrede sizin isminizin yazdığı yerin parlaması lazım.Bunun içinde taunt yapabilirsiniz,yada güzel hareketler felan yaparsınız orası size kalmış.Sonuçta Voltage metremizin Parlaması lazım.

  Bu S+A yı bazı yerlerde yapabiliyoruz.

  Ayakta iken:Bu tuşlara aynı anda basarsanız genelde adamımız Spear yapar.Bazıları da kendine özgü hareketini yapar.

  Submission yaparken:Yalnız Submission yapmamız için adamın altındaki küçük barın yanındaki küçük bi çubuk daha varya onun çok hızlı yanıp sönmesi lazım.Düşmanımız hiç kıpırdamadan yerde yatıyorsa ve voltage metremiz parlıyorsa kafasının önüne yada ayaklarının olduğu yere gidin S+A ya aynı anda basın adamınız iyi bir hareket yapacaktır.Bunu yaptıktan sonra Double Feature diye başka bir ekran daha çıkacak Replay şeklinde.Ama adam ayağa kalkmaya çalışıyorsa yapamassınız.

  Grab yaparken Fakat adam afallarken yapılan grap düşmanınıza bi kaç kere vurun.Sonra adma afallamaya başlıyacak yanına gidin S ye basın normalde olan grabdan daha değişik bir şekilde adamı tutacaktır.Aşşağıdaki resimdeki gibi.Adamı o şekilde tutuyorken S+A ya basın yalnız voltage metremiz parlıyacak.Sonra izleyin zevkle.O hareketten sonra genellikle adamı pin yapabilirsiniz ama siz bilirsiniz.Mesela adamı resimdeki gibi tutuyorsa Jeff Twist of Fate yapar.Undertaker Tombstone yapar vb.

  Direğin üstündeyken:Adamın nasıl durması önemli değil fakat yerdeyse sizin için daha iyi.Direğe çıkın ve S+A yapın Jeff Swanton Bomb yapar.Başka adamlar başka şey yapar


  D+A ADAMI İPLERDEN SEKTİRME: (AYNI ANDA BASIYORSUNUZ)

  Grab posizyonuna girin ve bir yön tuşuna basıp D+A ya aynı anda basın.adamı iplere doğru atacaktır adam gelirken S ye basarsanız Kendine özgü hareketini yapar.Adamı iplerden sektirdikten sonra S+A da yapabilirsiniz fakat gereken şeyi biliyorsunuz.

  D+S: (AYNI ANDA BASIYORSUNUZ)

  Bu tuş çok işe yarıyor.

  Pin yaparken basarsanız daha etkili olur.Pin olurken basarsanız Pinden kurtulursunuz.Submission yaparken yada olurken basarsanız daha etkili olur.

  W: HEDEF SEÇME

  Çok kişili maçlarda saldıracağınız adamı seçiyorsunuz yada 2vs 2 maçlarda kendi adamınızı seçip yanına gidip tag verebiliyorsunuz
  .

 2. #2

 3. #3

 4. #4
 5. #5

  Standart

  Alıntı merttooo´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Sağol biliyodum bunu.
  Ama herkez bilmiyor. Ayrıca bende bilmiyordum herkez yararlansın.

  Alıntı ugod´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  saol ağa
  Rica ederim.

 6. #6

  Standart

  Güzel paylaşım teşekkürler

 7. #7
 8. #8

  Standart

  Alıntı _EvAn BoUrNe_´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Güzel paylaşım teşekkürler
  Rica ederim..

  Alıntı aLone_kiNq´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  Teşk..~
  Rica ederim..

 9. #9

  Standart

  A+S Falan Biliyorumda İpe Atmayı Bilmiyordum Teşekkürler

 10. #10

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu

Beğenilen Sayfayı İşaretleyin

Beğenilen Sayfayı İşaretleyin

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • Eklenti Ekleyemezsiniz
 • You may not edit your posts
 •  
[Gizlilik Politikası]-[UslanmaM Kuralları]-[UslanmaM İletişim/Contact]