Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958

Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958

Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2968
GTA : San Andreas'ı %100 bitirmek için ne yapmalıyız? (Bakın ve Öğrenin)
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 18 Sayfa bulundu

Konu: GTA : San Andreas'ı %100 bitirmek için ne yapmalıyız? (Bakın ve Öğrenin)

 1. #1

  new GTA : San Andreas'ı %100 bitirmek için ne yapmalıyız? (Bakın ve Öğrenin)


  GTA : San Andreas'ı %100 bitirmek için ne yapmalıyız?

  Önsöz

  Öncelikle Merhabalar.Daha önce bu konu açıldıysa affola. Sabit konularda buna benzer bir konu bulamayınca böyle bir konu açmaya karar verdim. Yaklaşık 2 gündür bu metni hazırlamak için araştırıyorum. çalışıyorum.Bilgisayarımda GTA: San Andreas olmadığı için resimleri ve kazançların ufak bir kısmını alıntı yapmak zorunda kaldım.Hepinize iyi okumalar. Kolay gelsin.  Hikaye Görevleri

  Bildiğiniz üzere Las Santos, San Fierro ve Las Venturas olmak üzere 3 şehrimiz bulunuyor.Oyunu %100 bitirmek için bu hikaye görevlerinin hepsini tamamlamalıyız.

  Kazanç : Saygınlık ve büyük bir miktar para.  Stadyum Görevleri  Oyunumuzdaki Vice City’deki gibi stadyumlar bulunuyor ve bu stadyumlar oyunu %100 tamamlamanız için gereken diğer bir nokta.Her üç şehrimizde bir adet stadyum var ve bu stadyumların içinde bazı görevler bulunuyor.Las Santos’daki stadyumda 8-Track isimli bir araba yarışında bizden 1. olmamız isteniyor.San Fierro’daki stadyumdaki Blood Ring adlı görevde ise birçok çarpışan araba bulunuyor ve bizden buradan sağ salim çıkmamız gerekiyor...Las Venturas’a gelirsek Dirt Track ve Kickstart stadyum görevi bulunuyor. Bir tanesinde Las Santos’daki gibi yarış yapıyoruz fakat buradaki tek fark, motorsiklet yarışı.Diğer görev ise sadece salı, perşembe, cuma, cumartesi ve Pazar günleri bulunuyor. Bu görevde ise sizden bazı yerlerden geçerek akrobasik hareketler yaparak bulunan rekoru kırmanız istenecek. ( Stadyumlar haritada kupa işaretli yerlerdir. )

  Kazanç : 45.000 $ kazanırsınız

  Dirt Track’ta 1. gelirseniz BF Injection kapıda olur.

  Yine Dirt Track’ta 25’i geçerseniz Dune kapıda olur.

  Bloodring’de 1dk. ye ulaşırsanız Bloodring Banger kapıda olur.

  8 Track’te 1. olursanız kapıda Hotring Racer + Monster Truck olur.
  Tek Güç


  Oyunu %100 bitirmek için bir diğer gereken ise tüm bölgeleri ele geçirmektir. Yani kısacası şehrin tek hakimi olursunuz.
  Ambulans görevleri
  Gta III ve Gta Vice City’de olduğu gibi Gta San Andreas’ta da ambulans görevleri mevcut.Bir ambulansın içine binerek ‘’+ ‘’ tuşuna basarak görevi başlatabilir veya tekrar aynı tuşa basarak görevi sonlandırabilirsiniz.Toplam 12 bölüm vardır.İlk görevde 1 kişi olup her görevde 1 kişi artarak son görevde 12 kişiyi hastaneye istenilen süre içinde taşımanız gerekir.60 saniye içinde araçtan inmezseniz görev otomatikman iptal olur.

  Kazanç : Max. Health’iniz 150 olur ve bir miktar para kazanırsınız.  Polis Görevleri  Bu da ambulans görevleri gibi serinin diğer oyunların da da vardır. Bu görevde asıl polisleri yakalanmamaya ve suçları olabildiğince kısa sürede öldürmeye çalışacaksınız. Ambulans görevinde olduğu gibi burada da toplam 12 bölüm var. İlk bölümden dördüncü bölüme kadar bir aracın içinde 4 kişiyi öldürmeniz istenecek. Dördüncü bölümden sekizinci bölüme kadar 2 aracın içinde toplam 8 kişi öldürmenizi, 8.’den 12. bölüme kadar 3 aracın içinde toplam 12 kişi öldürmenizi istenilecek.Bunda da ambulansta olduğu gibi ‘’+’’ tuşuyla görevi iptal edebilir ya da aktif edebiliriz.

  Kazanç : Max.Armor 150 olur ve bir miktar para kazanırsınız.  İtfaiye Görevleri  İtfaiye görevleri de önceki görevler gibi 12 bölümden oluşuyor.Buradaki göreviniz yanan araçları ve yanan insanları söndürerek kurtarmak.Bu görevi de ambulans ve polis görevlerinde aktif ettiğimiz tuşla aktif ediyoruz.

  Kazanç : CJ ateşten zarar görmez.  Taksi Görevleri  Buradaki görevimiz ise bir taksi şoförü olarak yolcuları belirlenen noktalardan alarak istediği yerlere götürmek.Toplam 50 kişiyi alıp istediği yere götürmeliyiz.Oyunu %100 tamamlamak için 50 kişiyi tamamlamalıyız.


  Kazanç : Taxi ve Cabbie’lerde NOS olur.  Pimping Görevleri  Fazla anlatmaya gerek yok aslında. Kadınları belirli bölgelerden alarak istedikleri yere götürmeliyiz.Toplam 10 görev bulunuyor. Pimping arabasını garın yakınlarındaki benzinliğin arkasında bulunuyor.

  Kazanç : Bir miktar para.  Tren Görevleri  Başlıktan da anlaşılacağı gibi burada makinistlik yapacağız. Toplam iki bölümden oluşuyor.Her bölümde yolcuları 5 istasyona bırakacağız.

  Kazanç : 50000$ ve trenle bedava yolculuk.  Quarry Görevleri

  Hikaye görevlerinin hepsini bitirenlerin bileceği gibi inşaat halindeki bir çukurdan dinamitleri kaçırmıştık.Şimdi o çukurda birkaç görev daha yapacağız.Toplam 7 görev var.Şimdiden kolay gelsin.

  Kazanç : 29.000 $ ve Hunter Quarry’yi kullanma imkanınız olur ve Time Trial görevleri açılır.  Araba Sürüş Okulu  Adından da anlaşılacağı gibi burada araba sürüşü hakkında bazı sınavlara gireceğiz. Toplam 12 bölümden oluşuyor.Şimdiden kolay gelsin.

  Kazanç : Driving School’da tüm derslerde;

  bronze alırsanız : Super GT

  silver alırsanız; Bullet

  gold alırsanız; Hotknife okulun kapısında olur.  Uçak Sürüş Okulu  Oyunu %100 bitirmek için bu görevleri de yapmak gerekir.Zaten hikaye görevlerini bitiren bunu da bitirmiştir.Tekrar yapmasına gerek yok.Yeri Las Venturas yakınlarında askeriyenin biraz ilerisinde terkedilmiş bir uçak hangarıdır.

  Kazanç : Flying School’da tüm derslerde;

  bronze alırsanız; Rustler

  silver alırsanız; Stunt Plane

  gold alırsanız; Hunter Verdant Meadows’de olur.  Soygun Görevi
  GTA : San Andreas hikaye görevlerini bitirenlerin bildiği gibi Ryderla bir evi soymuştuk. Şimdi aynı soygunu Las Santos, San Fierro ve Las Venturas şehirlerindeki evlerde tek başımıza yapacağız.Görevi 00.00 ve 06.00 saatleri arasında "Boxville '' adlı kamyonla yapmalısınız ve ev sahiplerine yakalanmamalısınız. Bu görevin detaylı anlatımı için paladinci adlı arkadaşımızın konusuna Buradan bakabilirsiniz.

  Kazanç : Bir miktar para.  Motorsiklet Sürüş Okulu

  Burada da motorsiklet sürüşünü öğreniyoruz. Yeri Las Venturas’taki stadyumun hemen yanındadır.Oyunu %100 tamamlamak için yapılması gerekenlerden birisidir.


  Kazanç :
  Bike School’da tüm derslerde;

  bronze alırsanız : Freeway ,

  silver alırsanız : FCR-900 ,

  gold alırsanız : NRG-500 kapıda olur.
  Tekne Sürüş Okulu


  Araba,uçak ve motorsikletin ardından şimdi de tekne sürmeyi öğreneceğiz.Sürüş okulu San Fierro’nun kuzeyinde bulunan köprünün hemen arkasında bulunuyor.

  Kazanç : Boat School’da tüm derslerde;

  bronze alırsanız : Marquis ,

  silver alırsanız : Squallo ,

  gold alırsanız : Jetmax oluşur.

  Rampalar ve Yarışlar


  Şehirlerin belirli noktalarında motorsikletler ve bisikletler olacaktır.Sizden bunlarla rampalardan atlayıp istenilen rekoru kırmanızı ve yarışlarda 1. olmanız istenilecektir.

  Kazanç : Bir miktar para.

  İşte oyunu %100 bitirmeniz için motorsiklet ve bisikletlerin bulunduğu yerler :

  Yarış Görevleri  Üç şehrin belirli bölgelerinde damalı bayrak işaretleri var. Oyunu %100 bitirmeniz için sizden bu yerlere gidip çeşitli araçlarla yarış yapıp, 1. olmanız istenecek.


  Kazanç :
  1.000.000 $  İstiridye

  İstiridyeler de at nalları gibi oyunu %100 bitirmek için topladığımız malzemelerdir. Üç şehrin farklı bölgelerine dağılmış halde denizde bulunurlar. Toplam 50 adettir.

  Kazanç : aaa Appeal ve Lung Capacity artışı verir.

  İşte oyunu %100 bitirmemiz için gereken istiridyelerin bulunduğu yerler :

  Silah Atış Talimleri  Şehir içinde veya dışında birçok silah satıcısı mevcut. Sizden istenen bu yerlere giderek atış talimi yapıp tüm hedefleri istenilen yerlerinden vurmak. İlk olarak tabanca ile belirlenen hedefleri vurmaya çalışacaksınız. Her silah için 3 raund mevcut. Her raundda hedef size daha da yaklaşacak. Tabancadan sonra uzi, pompalı ve kalaşnikof tüfeğiyle sizden aynısını yapmanız istenilecek.

  Kazanç : Silah kabiliyetinizin yükselmesini sağlar.Ayrıca Pistol,Sawed-Off Shotgun Machine Pistols ve Tec-9’da HİTMAN seviyesine ulaşırsanız bu silahları iki elle kullanabilirsiniz.  GYM dövüşleri  Oyunu bitirmeniz için bir diğer gereken ise üç şehirde bulunan spor salonlarında yapılan dövüşte galip gelmek. Las Santos, San Fierro, Las Venturas şehirlerinde bizi değişik dövüş stilleriyle farklı rakipler bekliyor.

  Kazanç : Farklı dövüş stilleri  Evler  Las Santos, San Fierro ve Las Venturas’da çeşitli evler ve otel odaları bulunuyor.Oyunu %100 bitirmek için tüm evleri ve otel odalarını satın almanız gerekiyor. Toplamda 29 otel odası ve ev bulunuyor. Tüm bunları satın aldığınızda ise bütçenizden 879.000 $ kesiliyor.
  At Nalları


  At nalları ise gibi Vice City'de topladığımız gizli paketlere benzeyen şeylerdir.Hepsi Las Venturas şehrinde bulunur.Oyunu %100 bitirmeniz için bunların hepsini toplamanız gerekir.


  İşte oyunu %100 bitirmeniz için gereken at nallarının Las Venturas'taki yerleri :
  Kazanç : Şans artışı verir ve SMG,Shotgun,M4 ve Satchel Charges LV deki Four Dragons Casino’ya gelir.  Sprey yapılacak yerler


  İlk olarak 3. görevimizde başlıyoruz spreyle duvarları boyamaya…Amacımız Ballasların yazıları üzerine spreyle Grove Street yazılarını yazmak.Şehirde bunu tamamlamak için 100 tane duvar var.Oyunu %100 bitirmeniz için bunların hepsini tamamlamanız gerekiyor.

  İşte oyunu %100 tamamlamamız için gereken sprey yerlerinin şehirdeki yerleri:  Kazanç : Grove Street çetesi üyeleri Desert Eagle ve SMG taşırlar.Ayrıca Las Santos Grove Street’deki evinizde Tec-9, AK-47, Molotovs ve Sawed-Off Shotgun oluşur.  Fotoğraf Görevleri

  Bizden San Fierro şehrinin bazı noktalarının fotoğraflarını çekmemiz isteniyor. Oyunu %100 tamamlamak için tüm istenilen yerilerin fotoğraflarını çekmelisiniz.


  İşte San Fierro şehrinde fotoğraf çekmemiz istenilen noktalar :
  Kazanç : Sniper Rifle, Micro SMG, Shotgun, ve El bombası San Fierro’daki garajlı evimizde oluşur.
  Araba Listesi


  Oyunu %100 tamamlamak için gereken bir diğer şey ise San Fierro limanındaki gemiye istenilen arabaları getirmek. Limandaki tabelada istenilen arabaların listesi yazıyor.Sarı vinci kullanarak arabaları istenilen yere götürebilirsiniz.

  Kazanç : 5 Araba getirene : Monster

  10 Araba getirene : Windsor

  15 Araba getirene : Bandito

  20 Araba getirene : Turismo

  25 Araba getirene : Dune veya Vortex

  30 Araba getirene : Bullet

  İşte istenilen arabaların nerede bulundukları :

  Araba Parketmek  Hikaye bölümünde başladığımız göreve tekrar devam edebiliyoruz. Görevimiz LV’deki büyük binalardan birinin önünde uşak olarak gelen arabaları istenilen sürede park etmek. Toplam 5 bölüm var.İlk görevde 2 dakika içinde 3 araba parketmemiz isteniyor. Araba sayısı her görevde katlanarak son görevde 7 arabayı 2 dakikada park etmemiz isteniyor.  Kazanç : 1000 $.

  Tır Görevi  Buradaki görevimiz Catalina ile yaptığımız göreve benzer bir görev.Görevimiz Las Santos çıkışındaki tır yerinden belirli yükler alarak illegal & legal yollarla istenilen yere ulaşmak.Polislere dikkat etmelisiniz.Toplam 8 görevimiz var.

  Kazanç : RS Haul (tırcı) property olarak sizin olur ve para yapar ve 33.500 $ kazanırsınız.

  +rep verirseniz sevinirim
  emeğe saygı+

 2. #2
 3. #3

  Standart

  Çok saol uzun olmus 2 gününü deil 200 gününü almıstır bence :P:P:P

 4. #4

 5. #5

 6. #6
 7. #7
 8. #8

  cong

  arkadaşım şu bisiklet ve motorlara takıldı aklım
  hani bir resim koymuşsun

  hangi şehirdi onun adı unuttum senin koyduğun harita da nrg yazıyor orayı ben zaten biliyorum da bir de ilk oynadığımız şehirde var bir nrg-500

  o da stadyum yani haritadaki kupa olan yerin oralarında biliyorsundur onu neden koymadığını anlayamadım

  acaba onunla ilgili görev olmadığı için mi koymadın

  benim bilmediğim bisikletler de vardır ama onları da mı görew olmadığı iiçin koymadın

  dağın tepesindeki bisikleti ve nrg-500 ü biliyordum görevli olanı

  onun dışında çook güzel olmuş emeğine sağlık
  güzel paylaşım

 9. #9

 10. #10

  Standart

  süper olmuş her yerde bunu arıyordum

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu

Benzer Konular

 1. Bir insana namazı sevdirmek için neler yapmalıyız?
  By KatLiaM in forum Dini Bilgiler
  Cevaplar: 0
  Bölüm Listesi: 01-15-2008, 08:17 PM
 2. Cevaplar: 0
  Bölüm Listesi: 08-05-2007, 11:46 PM
 3. Kalp sağlığını korumak için ne yapmalıyız?
  By HeLiN in forum Diabet Köşesi
  Cevaplar: 0
  Bölüm Listesi: 08-05-2007, 11:44 PM
 4. Cevaplar: 0
  Bölüm Listesi: 05-21-2007, 02:59 AM

Beğenilen Sayfayı İşaretleyin

Beğenilen Sayfayı İşaretleyin

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • Eklenti Ekleyemezsiniz
 • You may not edit your posts
 •  
[Gizlilik Politikası]-[UslanmaM Kuralları]-[UslanmaM İletişim/Contact]