8 zincir çekip başlıyoruz.
İlk sıraya 25 trabzan yapıyoruz. Yapılışını bilmeyen arkadaşlar varsa bunun linkini daha önce vermiştim nilgün arkadaşımda vermiş bakabilirsiniz. Eğer yinede yapamıyorum derseniz yorum bırakın ayrıca video hazırlarım sizlere. Göznuru Örgü sitemde de örgü tekniklerini yayınlıyorum bakabilirsiniz.
İkinci sırada her deliğe 2 trabzan olmak üzere 50 trabzan yapıyoruz.
Üçüncü sıra biraz karışıktı. Onun için buraya bakınız. Net çekememişim ama teknik bilgi olarak acıklayıcı sanırım. 4 trabzan yapıp bir alt satırın ilk trabzanın altına batıyoruz ve videodaki gibi ipi uzatarak bağlıyoruz. Yine 4 trabzan yapıyoruz ama bu defa son trabzana battığımız yere batıyoruz ilk trabzan için dört trabzandan sonra yine ilk battığımız yerin alt kısmına yine batıyoruz
Toplam 15 kez bu işlemi yapacagız. Yani resimdeki gibi 16 adet uzun direklerden olacak. Trabzan sayısı tam arkadaşlar 2 kez kontrol ettim eger denk gelmiyor derseniz bir yerde hata yapıyorsunuzdur tekrar tekrar kontrol edin.
Dördüncü sırada yine aynı işlemler yapılacak fakat ben 2 tane arttırtırdım burada 18 direk yaptım sanırım sizde arttırırsınız küçük oluyor yoksa. Bu sırada bir püf nokta: 4 trabzan yapıyoruz ve sonra alttaki 1.tarbzanın altına batıyoruzya direği yapmak için burada da aynı işlemi uygulayacağız fakat alttaki direğin arasından gecireğizki direkler resimdeki gibi olsun. Birde alttaki trabzanların üzerine batın sadece cünkü her 4 trabzandan sonra 1 boşluk olması gerek oralara da batarsanız sayınız artar ve hatalı olur. Yanlız arttırma yapacagınız zaman batın cünkü arttırmada araya direk yapmanız lazımki artsın. Attaki resimlerden daha iyi anlarsınız..

Toplam direk sayısı 12 olacak. Göbeklerdeki tarabzanlarla birlikte 14 sıra örmüş olacaksınız. Ben çok sıkı örmüyorum eğer eliniz sıkı yapıyorsa ki herkesin örgüsü farklıdır siz sayıları değiştirirsiniz. Ben bu sayıları kendime göre veriyorum.

En sonda 7 sıra sık iğne yaptım ve bitirdim. Çiçeğini unutmayın.45 no.lu şiş ile başlanıyor.

64 ilmek başlanır.
Örgünün bir tarafından başlarken arttırma diğer tarafından başlarken kesme işlemi yapıyoruz.
3 sıra düz 3 sıra ters olarak örgü yapılacak.
Uzunluğunu başınıza ölçerek bulabilirsiniz. Örgüyü ikiye katlayın ve bir berenize ölçerek yapabilirsiniz

Daha sonra kenarından dikiyoruz. Berenin Üst kısmını iğne ile büzeceğiz.Ucundaki saç örgüsü ise sonradan yapılıp ucuna iğne ile dikiliyor.