Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958

Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958

Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2968
istanbul kıyamet vakti hakkında bilgiler
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 11 Sayfa bulundu

Konu: istanbul kıyamet vakti hakkında bilgiler

 1. #1

  Standart istanbul kıyamet vakti hakkında bilgiler  Oyun Mynet Üyeliğimiz üzerinden oynanıyor. Anasayfadan indirebilirsiniz..

  anasayfa: İstanbul - Kıyamet Vakti


  Türkiye'nin ilk çok oyunculu (MMORPG) online oyunu İstanbul Kıyamet Vakti'nde, yeraltında yaşayan canavarlar ya da saklı türler adı verilen canlılarla bir savaşta yer alıyorsunuz. Bu türün varlığı, 25 Aralık 1956'da dünyanın yörüngesi güneş sistemi dışından gelen bir asteroid kümesiyle kesiştiğinde ortaya çıkmıştı. Dünyanın her yanında büyük bir yıkım gerçekleşir ve milyonlarca insan ölürken arzın bilinmeyen derinliklerindeki türler meteorların açtığı derin yarıklardan dünyanın yüzeyine yollarını bulurlar.

  Oyundaki kör adam bu hikayeyi anlatırken, ilk kimin saldırdığını bilmediğini ancak herşeyin bir daha eski haline dönmeyecek şekilde değiştiğini söylüyor. Saklı türlerden elde edilmiş bir kitabı deşifre edebilmiş yaşlı bir dil bilimci element büyüsünü ilk kullanabilen insan olurken, saklı türlerden kimileriyle kurdukları bağlantı sonucu ruhunve doğanın güçlerini harmanlamayı öğrenen küçük bir Mevlevi topluluk, ruh büyücülerinin ilk örneğini oluşturdu.

  İstanbul Kıyamet Vakti'nde dünyanın dört bir yanında saklı türlere karşı eski usuller ile birlikte yeni keşfedilmiş güçlerin de kullanıldığı amansız savaş, yaklaşık yarım yüzyıldır devam ediyor. İstanbul'un mekanlarına taşınan bu savaşta, oyunun sitesine girip oyunu indiren herkes taraf olabiliyor. Tabii indirdiğiniz oyunu kuracağınız bilgisayarın da bazı özelliklerinin olması gerekiyor.

  Şu anda internet üzerinden sınırlı oynanabilen oyunun iyi performans göstermesi için bilgisayarınızın sahip olması gereken özellikler şunlar:

  İşlemci: P4 1.5 GHz/ Celeron 1.8 GHz/ AMD XP 2200+ veya üzeri
  İşletim sistemi: Windows XP
  Bellek: 512 MB veya üstü
  Boş sabit disk alanı: 1.2 GB
  Grafik kartı: Pixel Shader & Vertex Shader destekli grafik kartı. (ATI Radeon 9500 veya üstü, GeForce FX 5200 veya üstü)
  Ekran Kartı: 1024X768 minumum ekran kartı çözünürlüğü
  Ses kartı: DirectX destekli
  DirectX 9.0.c


  Uyarı: Oyunu oynayabilmeniz için Mynet üyeliğinizin olması gerekli.

  Oyunu Buradan İndirebilirsiniz...
  http://istanbuloyun.mynet.com/download/istanbulkur.exe

  Not: Bu dosyayı indirerek pc'nizin oyunu kaldırıp kaldıramıyacağını test edebilirsiniz...
  http://rapidshare.com/files/14119606...ehell.rar.html

  İKV Forumu:
  http://www.ikvfan.com/


  --------------------------------------------------------------------------

  Temel Bilgiler

  İçerik:
  -Oyuna İlk Giriş ve Oyun Ekranındaki Göstergeler
  -Hareket Etme
  -Başkalarıyla Etkileşim (konuşma, alışveriş vb.)
  -İlk Görev
  -Level Atlama
  -Dövüş Sistemi
  -Sağlık ve Kudret Barlarını Yeniden Doldurma

  OYUNA İLK GİRİŞ VE OYUN EKRANINDAKİ GÖSTERGELER
  1-)Karakterimizi oluşturduktan sonra oyuna başlayabiliriz.Çok da uzun sürmeyen bir yükleme ekranının ardından kendimizi Eminönü meydanındaki Yeni Cami'nin avlusunda buluyoruz.Burası bizim respawn (tekrar canlanma) noktamız.Herhangi bir düşman tarafından öldürüldüğümüzde zırhımız ve silahımız bir miktar zarar görür, biraz para kaybederiz ve yeniden burada canlanırız.


  2-)Oyun ekranına şöyle bir göz atarsak sol üstteki göstergede karakterimizin kırmızı barla sağlığını, mavi barla kudretini (büyü ve özel saldırıları yapabilmek için gereken enerji) ve sarı barla bir dahaki level'a yükselmesine ne kadar kaldığını görebiliriz.
  3-)Ekranın sol alt köşesinde ise sohbet penceremiz bulunuyor.Bu pencerede tüm oyuncuların mesajlarını görebilir, siz de tüm oyunculara mesaj gönderebilir, onlarla sohbet edebilirsiniz.Bu ekranda beyaz renk gözüken yazılar bulunulan ortamdaki üyelere ulaşır.Mor renkli yazılar sadece fısıldanan kişiye ulaşır.Kırmızı renkli yazılar grup üyelerine ulaşırken, turuncu renkli yazılar ise sunucudaki tüm oyuncular tarafından görülebilir.Bazı görevlere giderken buradan yardım isteyerek sizinle birlikte görevi yapacak kişiler bulabilirsiniz.
  4-)Ekranın altında ortadaki menüde ise karakterimizin özelliklerini, yeteneklerini, malzeme çantasını (envanterini), haritayı görebileceğiniz pencereleri açıp kapatabileceğiniz düğmeler bulunuyor.
  5-)Ekranın sağ alt köşesinde ise haritamız var.Harita üzerinde gördüğünüz yeşil noktalar dostlarınızı, kırmızı noktalar düşmanlarınızı, sarı noktalar ise görev alabileceğiniz ya da alışveriş yapabileceğiniz bilgisayarın yönettiği karakterleri gösterir.Üzerine sol tıklayarak seçtiğiniz bir kişi ise haritada açık mavi renkte görünür.

  HAREKET ETME
  6 -)Yön tuşları veya w,a,s,d tuşlarıyla karakterimizi, gideceğimiz yöne döndürebilir, yukarı aşağı baktırabiliriz.
  7-)Karakterimizi yürütmek için gitmek istediğimiz yerin zeminine sol tıklamamız yeterli olacaktır.Karakterimiz tıkladığımız yere kendi kendine yürüyerek gidecektir.
  8 -)Ayrıca karakterimizin üzerine sağ tıklayıp basılı tutarak etrafa daha rahat bakınabiliriz.

  BAŞKALARIYLA ETKİLEŞİM (KONUŞMA,ALIŞVERİŞ VB)
  9-)Gördüğümüz karakter bir dost npc( bilgisayarın yönettiği karakter) ise üzerine sağ tıklarız.Karşımıza çıkan menüde Konuş veya Alışveriş Başlat gibi seçenekler görürüz.Bunlardan hangisini yapmak istiyorsak o seçeneğe sol tıklamamız yeterlidir.
  10-)Bizim gibi diğer oyuncularla etkileşime girmek istiyorsak da ya onların üstüne sağ tıklarız, ya onlara sol tıkladıktan sonra ekranın sol üstünde bizim ismimizin yanında çıkan barlı göstergelerine sağ tıklarız, ya da sohbet ekranındaki isimlerinin üstüne sağ tıklarız.Açılan menüde fısılda,alışveriş başlat, gruba davet et, arkadaşlara ekle ya da engelle gibi seçenekler vardır.
  O kişiye fısıldayarak yazdığımız mesajı sadece kendisi görebilir.Diğer oyuncular görmezler.
  O kişiyle alışveriş başlatınca çıkan pencerede, çantamızdan bir eşyayı sol tıkla tutup sürükleyerek alışveriş penceresine koyup satabilir, ya da penceredeki +,- işaretleriyle karşımızdakine para teklif edebiliriz.
  O kişiyi gruba davet edersek ve o da kabul ederse, onunla bir party kurmuş oluruz.Bu sayede öldürdüğümüz düşmanların parası ve tecrübesi her ikimize de paylaştırılır.Bir görevi birlikte yaparsak ikimiz de yapmış sayılırız.Grubumuzdaki üyelerin isimleri, sağlık ve kudret barları ekranın sol kenarında devamlı gözükür.Grubumuzu 4-5 kişiye kadar büyütebiliriz.Özellikle ilerleyen levellarda zor görevleri grup kurup yapmak en iyi yoldur.


  O kişiyi arkadaşlara eklediğimizde, sohbet ekranımızın üstündeki F harfine tıkladığımızda açılan pencereden her zaman o kişiye ulaşabilir, oyunda olup olmadığını görebilir ve mesaj yazabiliriz.
  Eğer o kişiyle görüşmek istemiyorsak engelle seçeneğiyle onu engelleyebiliriz.

  İLK GÖREV
  Oyuna ilk başladığımızda birinci görevimizi caminin avlusunda, çeşmenin önünde duran kahverengi pardüsülü, şapkalı, siyah gözlüklü,beyaz sakallı Agah Efendi'den alıyoruz.Agah Efendi'ye sağ tıklayıp, ardından konuş seçeneğini seçerek ilk görevimize başlıyoruz.


  LEVEL ATLAMA
  Görevleri yaptığımızda ya da yaratık öldürdüğümüzde tecrübe puanları kazanırız.Görevler, yaratık öldürmeye göre çok daha fazla tecrübe puanı kazandırır.Bu puanlarla ekranımızın sol üst köşesinde sarı barla gözüken kısım dolar.O kısım %100'e ulaştığında bir sonraki levela geçmiş oluruz.Bir sonraki levela geçtiğimizde otomatikman yetenek penceremiz ve karakter penceremiz açılır.Yeteneklerimiz ve karakterimizin sağlık,kudret,dayanıklılık gibi özelliklerini geliştirmemiz için puanlar kazanmış oluruz.Bu puanları istediğimiz özelliğe vererek karakterimizi daha güçlü ve yetenekli bir hale getirebiliriz.


  DÖVÜŞ SİSTEMİ
  Öncelikle, zırh giymeyi ve silah seçmeyi öğrenmeliyiz.Görev yapınca ya da düşman öldürünce yerde çıkan beyaz çuvallara sol tıkladığımızda bir pencere açılır ve içindeki eşyayı görebiliriz.Biz de orta alttaki menümüzdeki çanta simgesine tıklayıp kendi çantamızı açarız ve o almak istediğimiz eşyayı sol tıkla tutup sürükleyerek çantamıza koyabiliriz.Eğer çantamızdaki eşya bir zırh veya silah (kılıç,balta,balyoz,asa vb) ise, ona sağ tıklayarak giyebiliriz, silahı elimize alabiliriz.


  Saldırmak istediğimiz düşmanı gördüğümüzde, ona sağ tıkladığımızda karakterimiz otomatik olarak düşmana saldırır ve onu öldürene kadar onunla otomatik dövüşür.Bizim dövüş sırasında tekrar tekrar düşmana tıklamamız gerekmez.Eğer ilerleyen levellarda özel saldırılar (yetenekler) açmışsak, bu saldırıların düğmelerine dövüş sırasında sağ tıklayarak düşmanımız üstünde uygulayabiliriz.Özel saldırılar, sol üstteki mavi barla gözüken kudretimizden güç alarak yapılabilirler.Kudret barımız tamamen boşalınca dolması için beklememiz ya da özel dolduran iksirlerden içmemiz gerekir.
  İksirleri de üzerlerine sağ tıklayarak kullanabiliriz.


  SAĞLIK VE KUDRET BARLARINI YENİDEN DOLDURMA
  Düşmanlardan darbe aldıkça sağlımız, özel saldırılar yaptıkça da kudretimiz azalır.Bunların yeniden dolması için ayakta bir süre bekleyebilirsiniz.Daha hızlı dolmasını istiyorsanız klavyedeki "o" tuşuyla karakterinizi oturtabilirsiniz.Oturan karakterin barları, ayaktakinden çok daha hızlı dolar.Ayrıca çantanızda sağlık veya kudret arttırıcı iksir varsa bunları da sağ tıklayıp içerek, barlarınızı doldurabilirsiniz.

  Artık bundan sonrası size kalmış.Görevden göreve koşup, düşmanlarınızı avlayarak üst levellara ulaşmaya çalışacaksınız.Keyifli oyunlar....

 2. #2

  Standart

  bu oyun çok büyük kanka yawwwwwwwwww

 3. #3

  Standart

  Alıntı badboys123´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  bu oyun çok büyük kanka yawwwwwwwwww
  haklısında bide indirlilebilse çok süper olcak ama nerde

 4. #4
 5. #5

  Standart

  emin dediğim gibi paylaşım güzel ama snn lvl kaç bu oyunda

 6. #6

  Standart

  benim charım yokki bunda sadece buldum ve buraya taşıdım okadarr

 7. #7

  Standart

  çok güzel çok saol bu arada ben bu oyunda 32 lwlim arkadaşlar

 8. #8

  Standart

  nasıl indirdin indirdim aslında üyeligime giriyom bi uyarı diyorr ama dogru nasıl iş yaw bu oynamak istiyom yapamıyomm

 9. #9

  Standart

  bende oynuorum bu oyunu 30 lwlim

 10. #10

  Standart

  ya arkadaşlar bende oynuom lewel 30 um ama biri bana karekterini bırakırsa çok sevinirim

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu

Benzer Konular

 1. istanbul kıyamet vakti
  By DreamErBoY in forum Online Oyunlar
  Cevaplar: 5
  Bölüm Listesi: 02-17-2008, 10:20 AM
 2. pokemoncrater hakkında bilgiler
  By lordhamza in forum Online Oyunlar
  Cevaplar: 11
  Bölüm Listesi: 08-03-2007, 09:11 PM
 3. Nargile Hakkında Bilgiler
  By BoDyGuArD in forum Türk Kültürü
  Cevaplar: 0
  Bölüm Listesi: 03-14-2007, 06:18 PM
 4. Istanbul - Genel Bilgiler
  By SuyunGizemi in forum Türkiyem Cennet Vatanım
  Cevaplar: 0
  Bölüm Listesi: 03-08-2007, 10:58 PM

Beğenilen Sayfayı İşaretleyin

Beğenilen Sayfayı İşaretleyin

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • Eklenti Ekleyemezsiniz
 • You may not edit your posts
 •  
[Gizlilik Politikası]-[UslanmaM Kuralları]-[UslanmaM İletişim/Contact]