Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958

Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958

Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958

Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958
Evanescence Grubu Hakkında Herşey
1 den 7´e kadar. Toplam 7 Sayfa bulundu

Konu: Evanescence Grubu Hakkında Herşey

 1. #1

  Standart Evanescence Grubu Hakkında Herşey  Evanescence "duman gibi yok olmak" anlamına geliyor.Vokalde ve piyanoda Amy Lee,gitarlarda John LeCompt, Will Boyd,Terry Balsamo ve bateride William Gray'den oluşan ilk albümü "Fallen"'ı yayınlamıştır(Mart 2003).Peki Fallen albümü ilk albümleri miydi?Tabi ki hayır.
  Grup Arkansaslıdır.Amy Lee'nin inanılmaz güzel sesi ile grubu diğer nu-:-):-):-):-)l gruplarından ayrı tutuyor.Amy Lee'ye göre grubun sırrı müziklerinin epik, dramatik ve karanlık olmasıdır.Belki de Amy Lee'nin ta kendisidir
  Grup Amy Lee ve Ben Moody tarafından kurulmuştur.İkisi çocukken yaz kampında tanışmışlar ve grubu kurmaya o gün karar vermişler.Amy Lee piyanoda Meat Loaf'ın "I'd Do Anything For Love"ını çalarak oyalanırken Meat Loaf hayranı olan Ben Moody ise gidip hemen Amy Lee ile tanışmış ve grubu kurmaya karar vermişler.Kendi çabalarıyla yayınladıkları, cd yazıcı ile çoğalttıkları ilk EP'leri ile yerel olarak tanınmışlar.Onlar eski albümleri şu an komik diye nitelendiriyorlar.Arkasından ikinci EP "Whisper" ve 2000 yılındaki ilk albüm "Origin" albümü gelmiş.Ancak grup özel bir neden yüzünden bu albümü hiç yayınlanmamış saymak istiyorlar.Bu sebeple bazı sitelerde ve resmi sitelerinde "Falen" ilk albüm gibi görünmektedir.
  Grup "Fallen" albümüyle büyük bir kitleye ulaşmıştır.Grubun albümü 600.000 satıp Billboard ilk 10'a girmiştir.Cristian-Rock kitlesi tarafından çok sevilip başarı grafiği hızla yükselişe geçince bu kitleye hitap eden müzik marketlerinden toplatılmış.Amerika'da Hristiyan Rock şeklinde bir olgu vardır.Dini temalar işleyen gruplar büyük ilgi toplar.Sadece bu türe endekslenmiş plak dükkanları, radyolar ve festivaller var fakat grup üyeleri kendilerini gotik tarzını kabul etmedikleri gibi yalnız bu kitleye hitap ediyor durumuna gelmek istemedikleri için bu tür dükkanlardan albümlerini toplatma kararı almışlardır.Şarkılarda çoğunlukla aşk ve çaresizlikle birlikte karanlık temaları dikkati çekiyor.
  Evanescence piyasadaki diğer nu-:-):-):-):-)l veya goth gruplarından çok farklıdır.Grup:"Öfke dolu gençlerin hazırladıkları, önceden paketlenerek satışa sunulmuş gibi duran çok albüm var piyasada Biz böyle değiliz.Bir görüntü satmaya çalışmıyoruz, sadece kalbimizdekileri yazıyoruz."diye açıklıyorlar.
  Grup turnedeyken Ben Moody grubu terketmiştir.Bu bazıları için hayal kırıklığı yaratırken bazıları için de sevinç yaratmıştır!Ben Moody Avril Lavigne'ın bir ara gitaristliğini yaparken grup devam etme kararı alarak turneye kaldığı yerden devam etmiştir ve Ben Moody'nin yerine Cold grubunun gitaristi Terry Balsamo geçmiştir.2004 yılının Kasım ayında unutulmaz Paris konseri görüntüleriyle oluşan "Anywhere But Home" adında bir konser albümü çıkarmışlardır.
  Grup yeni albüm çalışmalarına turne bitince Ben Moody'siz başlamıştır.Amy Lee Terry Balsamo ile şarkılar bestelemeye başlamıştır bile.Artık Evanescence fanları yeni bir albüm beklemektedir.Şansızlıklar grubun peşini bırakmamıştır.Grubun yeni gitaristi Terry beyin felci geçirmiş ve Amy menajerleriyle mahkemelik olmuştur.Albüm ertelendikçe ertelenmiştir.Sonunda Terry iyileşmiş ve albüm kayıtlarına hızla devam etmişlerdir.Ağustos 2006'da artık Evanescence'ın yeni klibi "Call Me When You're Sober" tv'lerde dönemeye başlamıştı.Ama bir ayrılık daha gerçekleşmiştir.Albümün çıkmasına haftalar kala grubun bassisti, şüprhesiz en sevilen ve grubun en sempatik elemanı Will Boyd gruptan ailesiyle vakit geçirmek için ayrılmıştı.Bu haber grubu ve fanları epeyce üzmüştü.Will artık Two Spines adlı grupla çalışıyordu.Gruba Revolution Smile grubunun eski bassisti Tim McCord katıldı ve Evanescence ikinci albümü The Open Door'la kapılarını 3 Ekim'de açtı...

 2. #2

  Standart

  İlk albümleri Fallen'ın 14 milyon sattığı Evanescence, hızlı yükselişine devam ediyor. Son CD'leri The Open Door- Açık Kapı (Wind-up Plakçılık). İki Grammy ödüllü grubun albümü Amy Lee'nin muhteşem melodileri, melodilere uygun şarkı sözleri, dokunaklı bir piyano ve güzel vokalleriyle, Terry Balsamo'nun aceleci ancak kışkırtan gitarıyla tanımlanarak benzersiz, uçuk bir karmaşa ortaya çıkarmış ve bu karmaşa grubun hard rock ile klasik müziğe olan duyarlılıklarını kanalize ediyor. Grup üyeleri, John LeCompt (gitar) ve Rocky Gray'in (davul) katkıları da albümde açıkça görülüyor.  "Bu albümü yaparken çok yoğun günler yaşadık" diyor Lee. "Terry geçtiğimiz Kasım ayında (2005) bir kalp krizi geçirdi ve hala nekahet döneminde. Yeni bir menajerimiz oldu (Andy Lurie) ve ben zor bir ayrılık dönemini geride bıraktım. Ancak bu yaşadıklarımızın albüme katkısı oldu." Fallen'la birlikte grubun kimliğini tanımlamak adına yapılması gereken çok şey olduğunu söylüyor Lee. Bu sefer, Terry Balsamo grubu kaynaştıran kişi oldu ve "bu albümü yaparken acele etmeyip, daha çok duyguyu dile getirme fırsatımız oldu. Sadece acı ve üzüntü değil, mutluluk da var albümde."

  Geçen yılın sonlarında yazılan The Open Door, Los Angeles'deki The Record Plant'da kaydedildi ve miksajı Mart 2006'da Ocean Way stüdyolarında yapıldı. Eski dost ve yapımcı Dace Fortman'ın geri döndüğü albümde, koroyla sözler harmanlanıyor ve iç gözlem, hasretlik, kuşku, öz saygı ve son olarak da yetkinlikle ilgili olan şarkılarda bu ikili uyum albüme renk katıyor. Albüm "Sweet Sacrifice" ile başlıyor. Bir ilişki sonrası arınma, dünya dışı bir başlangıcı olan şarkı hard rock, gitar ve artan vokallerle devam eden, yüksek tempolu bir trash müzik parçası. Albümün ilk single'ı, orta tempolu "Call Me When You're Sober", işlevsizlik temasından uzaklaşma temasını güçlendiriyor.

  The Open Door albümünde öne çıkan diğer şarkılar, hissizlik yerine duyguları öne çıkaran "Lithium", Lee'nin grup yaşamına bir övgü niteliğinde olan "All That I'm Living For", genç müzik severlerin beklentilerine cevap veren ve onların bir bakış açısı edinmeleri için yalvarış niteliğinde olan "Weight of the World" ve grubun ilk ve tek mutlu (sayılabilen) sözlerinin güçlü olduğu, koroyla söylenen "Good Enough". (Lee, "Albümü bu şarkıyla bitirmek çok güzel bir duyguydu" diyor.) Fallen albümünün piyasaya çıkışından bir ay sonra başlayan ve bir buçuk yıl süren bir turne yapan Evanescence, dünyanın önemli müzik pazarlarını ihmal etmeden yeniden yollara çıkmayı düşünüyor. ABD turnesi 3 Kasım'da The Open Door'un piyasaya çıkışından hemen sonra başlıyor ve grup sadık dinleyicilerini büyük konser arenalarından önce, küçük salonlarda gerçekleştirilecek konserlerle ödüllendiriyor.

  İlk kez bizlere Arkansas, Little Rock'tan seslenen grubun değişen sesi (rock, gotik ve klasik müziğin mistik birlikteliği) en başta acayip bir olgu olarak algılanmıştı. Dokuz yıl boyunca klasik piyano eğitimi alan Lee, "Lisedeyken death :-):-):-):-)l dinliyordum. İki tür de anlaşılması güç, karmaşık müzikler ve çok çarpıcılar. Beni de doğal olarak çekiyorlar." diyor.

  Evanescence iki EP ve çok aranan Origin isimli albümlerini Wind-up Plakçılığı bulmadan önce kendi imkanlarıyla çıkarmıştı. İlk önemli çıkış albümleri Fallen, 2003 yılında Nisan ayında piyasaya çıktı ve eleştirmenlerden tam not aldı ve albümün satışları çok iyiydi. Uluslararası müzik listelerinde ilk ona giren "Bring Me To Life" ve "My Immortal" şarkılarıyla radyolarda çok çalındılar ve 2003'te iki Grammy ödülünü kazandırdı. (En iyi Genç Sanatçı ve "Bring Me To Life" ile En İyi Hard Rock Sanatçısı ödülleri.) Fallen, dünya müzik piyasasında 14 milyon albüm sattı ve Billboard'ın en iyi 200 şarkı listesinde 100 haftadan fazla bir süre kaldı, gruba 35 ülkede altın ve platin albüm ödüllerini kazandırdı ve tüm konserlerinin biletleri yok sattı. 2004 yılında çıkan DVD'leri, Anywhere But Home, bu güne kadar bir milyon tane sattı.

  Evanescence'ın müziğindeki drama dünyanın her yerindeki dinleyicilerde yankı buldu. Piyanolu bir girişten, gürültülü gitara dönüşen sesli uzun bir yolculuk. Grubun saldırgan esası, Lee'nin tutkulu vokalleriyle ve kimlik arayan veya arzu, aşk umudu ve kayıp olmak gibi duygularla boğuşan dinleyicilerle bir bağ kuran sözleriyle eşleşiyor. The Open Door albümü grubun destansı yanının mantıklı (ama kesinlikle beklenmedik olan) ve dünya müzik piyasasında daha yeni iz etmeye başlayan bir değişim niteliğinde.


 3. #3

  Standart

  buda İstanbul konseri hakkında bi yazı


  İstanbullu hayranları Evanescence'i büyüledi

  Yaklaşık beş bin kişinin toplandığı konser alanında hemen hemen herkesin şarkılara eşlik etmesine şaşıran grup tekrar gelme sözü verdi.

  Tabi konsere gelmeden önce, basık ve bir hayli rahatsız edici İstanbul sıcağında saat dört sularında herhengi bir aksilikle karşılaşmamak için konser alanındaydık. Birkaç prosedür ve ekipman kontrolünün ardından kapıların açılmasını beklerken sahne arkasında bir hayli içten davranışlar sergileyen grup üyeleri ile beraber küçük sohbetlerimiz oldu. Foto galeri: Dünden ve bugünden Evanescence


  Saat 17.45 sularında kapılar açılmaya başladı ve Radyo Eksen adına henüz yavaş yavaş dolan konser alanında görevimizi icra etmeye başladık. Bu arada konseri izlemeye gelen kitlenin yaş ortalamasının da bir hayli küçük olduğunu vurgulamak isterim. Takriben bir saat sonra Evanescence'in alt grubu olarak Gripin, sahnede kendi şarkıları ve doğal olarak cover şarkılar söyledi. Lakin izleyiciyi hiç bir şey tatmin etmiyordu bir türlü. Taa ki Amy Lee ve arkadaşlarını sahne de görene dek.

  İkinci albüm The Open Door' un üç numaralı şarkısı Weight Of The World' ile açılışı yapan grup yine The Open Door' un açılış kaydı Sweet Sacrifice ile beraber yaklaşık beş bin kişinin toplandığı konser alanını ele geçirdi. Özellikle ilk albüm Fallen'dan okudukları şarkılara hemen hemen herkesin eşlik etmesine oldukça şaşıran Amy Lee iltifatları ardı ardına gönderdi dinleyenlere. Bir saati aşan bir zaman diliminde şarkılarını icra eden grup ilk ve tek bis'in dönüşünü en sevilen şarkılarından My Immortal ile çığlıklar arasında gerçekleştirdi. Ardında kapanış şarkısı olarak Your Star'ı seçen grup bir kez daha gelmek istediklerini belirterek sahneden ayrıldı. AMY KİM?
  Amy'nin tam adı Amy Lynn Lee. Kendisi 13 Aralık'ta Riverside, Californiya'da doğdu. Amy'nin üç tane kardeşi var; Robby, Carrie ve Lori. Üçüncü bir kız kardeşi daha var Amy'nin, ama üç yaşındayken teşhisi konmayan bir hastalık yüzünden banyoda nöbet geçirip ölmüş. Zaten Amy'nin açıklamasına göre Hello ve Like You şarkılarını bu kız kardeşine yazmış. Aldığı dokuz yıllık klasik piyano dersi sayesinde şu andaki muhteşem yeteneğine sahip. Ailesiyle beraber çocukluğu boyunca sürekli taşınmışlar. Temelli yerleştikleri yer Little Rock, Arkansas; Evanescence'ın kurulduğu yer. Amy, 9 Ocak'ta terapisti Josh Hartzler ile evlendi. GRUBUN KURULUŞU
  Amy ve Ben Moody bir gençlik kampında tanıştı. Ben, Amy'i piyanoda Meat Loaf'ın I'd Do Anythıng For Love şarkısını çalarken duyup, yanına gitmiş ve Amy üzerine şarkı söylemeye başlayınca, Ben Amy'ye grup teklifi yapmış. Böylece Evanescence Arkansas'ta kurulmuş.
  Bjork, Danny Elfman and Tori Amos gibi şarkıcılardan esinlenen grup, ilk kez radyoda yayınlanan Understanding adlı parçasıyla ünlü oldu. Sadece radyoda çıkıp konser verememelerinin sebebi ise hiç paraları olmamalarıydı. Grubun kuruluş aylarında kitapçı ve kahvelerde akustik şarkılar çalıyorlardı. Ondan sonra iki tane EP kaydettiler, Evanescence EP (9 ve Sound Asleep (Whisper) EP (99). Hayranları tarafından daha çok bir albüm gibi görünen ama Amy'nin sadece bir hazırlık olduğunu öne sürdüğü Orign EP 2000 yılında satışa çıkartıldı. Bundan üç yıl sonra Fallen satışa çıktı ve Evanescence dünya çapında ünlü oldu.

  Fallen'dan sonra Ben Moody, grup üyeleriyle olan anlaşmazlığını öne sürerek gruptan ayrıldı. Bir sene sonra Paris konserinin, sahne arkası görüntülerinin ve yeni bir paröa olan Missing'in yayınladığı Anywhere But Home satışa çıkarıldı. The Open Door, Anywhere But Home DVD'sinden bir yıl sonra satışa sunuldu. Şu anda Evanescence'ın üyeleri Amy Lee, Terry Balsamo (gitarist), Will Hunt (baterist), Tim McCord (basist) ve Troy McLawhorn. Eski üyelerden John LeCompt (gitarist), Amy tarafından gruptan bu senenin başında atıldı. Rocky Grey (baterist) de ardından gruptan kendi isteğiyle çıktı. William Boyd (basist) 2006 yılında ailesine zaman ayırmak istediğinden ve bir turneye çıkmak istemediğinden gruptan ayrıldı.

  Kaynak:Ntvmsnbc

 4. #4

  Standart

  Grup Üyeleri

  Amy Lynn Lee Hartzler
  Amy, hepimizin hayranı olduğu Evanescence'in güzel solisti

  Adı: Amy Lynn Lee Hartzler
  Dogum Tarihi: 13 Aralık, 1981
  Dogum Yeri: Riverside, California, Parkview Hastanesi
  Burcu: Yay
  Kardesleri: Erkek kardesi Robby, Carrie, Lori (Bu kardeşlerinden başka Amy'nin 6 yaşındayken 3 yaşındaki kız kardeşi olmüş.)
  Saç Rengi : Kahverengi
  Göz Rengi: Yesil (Mavi ve gri kontakt lens kullanıyor)

  En Çok Sevdigi 10 Albüm
  1.Superunknown - SoundGarden
  2.Dummy - Portishead
  3.Under The Pink - Tori Amos
  4.Ten - Pearl Jam
  5.Cheap Thrills - Janis Joplin
  6.Dangerous - Michael Jackson
  7.Post - Bjork
  8.The Nightmare Before Christmas Soundtrack
  9.In Utero - Nirvana
  10.Untouchables - Korn

  En Çok Sevdigi 5 Bayan sarkici
  1. Janis Joplin
  2. Beth Gibbons of Portishead
  3. Bjork
  4. Carole King
  5. Tori Amos

  Amy adını 70'li yıllardaki "Amie" adlı sarkıdan almıs.
  Amy'nin hobileri resim yapmak ve günlük yazmak.
  Issız bir adaya düşse yanına alcağı şeyin piyano olduğunu söylüyor.

  Amy Lynn Lee, 13 Aralık 1981 tarihinde Riverside, California'daki Parkview Hastanesi'nde doğdu. Bir erkek(Robby) ve iki kız kardeşi(Carrie, Lori) var. Amy, okuldayken koronun başkanıydı ve birkaç oyunda sahne almıştı. Ailesi Illinois, Kansas ve Florida dahil birçok yere taşındı. Fakat son olarak Little Rock, Arkansas'a, yani Evanescence'nin kurulduğu yere, taşındılar. 2000 yılında Pulaski Academy'den mezun oldu. Ayrıca Middle Tennessee State University'ine de katıldı.
  Lee henüz 6 yaşındayken, 3 yaşındaki kız kardeşi Bonnie hayatını kaybetti. Daha sonradan Amy Lee, onun için Fallen albümünde yer alan "Hello" yu yazdı. Bu şarkı aynı zamanda grubun canlı performanslarında söylemedikleri tek Fallen şarkısı.
  Gençliğinde 9 yıl piyano eğitimi aldı. 1994 yılında bir yaz kampında piyano ile Meat Loaf'ın "I'd Do Anything for Love (But I Won't Do That)" şarkısını çalarken Ben Moody ile tanıştı. Moody ona berbaer grup kurmayı teklif etti. Daha sonra Childish Intentions ve Stricken gibi bir kaç isim kullandıktan sonra Evanescence'yi kurdular.
  2003 yılının Mayıs ayından beri Seether grubunun solisti Shaun Morgan ile bir ilişkileri vardı, fakat ikili 2005 yılının ikinci yarısında ayrıldılar.
  Burcu: Yay
  Kardeşleri: Erkek kardesi Robby, kız kardeşleri Carrie, Lori
  Saç Rengi : Kahverengi
  Göz Rengi: Yeşil
  Yaptığı Şarkılar: "Hello", "Give Unto Me", "Going Under", "Bring Me To Life", "Taking Over Me", "Solitude"


  Fallen albümünde en çok sevdiği şarkı Going Under.


  ses bilgileri:
  sesi 2.2 oktav
  ses tipi: lyrıc mezzo soprano
  fallende sesinin en yüksek çıktıı şarkı:live versiyon bring me to life
  fallende sesinin en düşük çıktıı şarkı:hello,going under


  köpekbalıgından korkuyor
  sahilde olmayı seviyor
  fast-foot tan hoşlanmıyor
  nirvana,bjork,micheal jackson, dinliyor(mariah carey dinlediinide inkar etmio)
  hayat felsefesi 'kendini sev'
  haunted'in evanescence'nin yaptıı en ii şarkı olduunu düşünüor
  uzun turnelerden dolayı başkasına verdii kedisinin adı 'fievel '

  Tim McCord, Ağustos 2006'da Evanescence'in yeni bassisti olarak medyaya duyuruldu.Grubu 2006'ın ortasında terkeden Will Boyd yerine geldi.Tim,The Revolution Smile'da 2000'den,2004'e kadar gitar çaldı ve bu sayede tanındı  9 Ekim 1973 yılında doğmuş olan ve Evanescence grubunun gitaristliğini yapan müzisyendir.

  Cold grubunda ritim ve baş gitaristlikte yapmıştır. 2000'lerin "13 Ways to Bleed Onstage" kaydını yapmadan önce kısa bir süre kaldığı bu gruptan 2003 yılında ayrıldı ve Evanescence grubuna katıldı.

  Gruptaki yeri: Ritim Gitar
  Saç: Koyu Kahverengi
  Göz: Kahverengi
  Medeni Hali: Bekar
  Sevdiği Gruplar:Rush,The Police,A Perfect Circle ve ---- Devil Jacket

  Gitar çalmaya 13 yaşında başlamış
  Limp Bizkit'te çalmış
  1999 yılında Cold grubunda çalmaya başlamış
  Jachsonville, Florida Native'de doğmuş
  Elektrikçi olarak da eğitim almış


 5. #5

  Standart

  Grup Hakkında ---- Detaylı Bilgi


  Grup üyeleri


  * Amy Lee - Vokal ve Piyano'
  * Terry Balsamo - Gitar
  * Troy McLawhorn – Gitar (Mayıs 17, 2007)
  * Will Hunt – Davul (Mayıs 17, 2007)
  * Tim McCord - Bas Gitar

  Eski üyeleri

  * William Boyd - Will Boyd – Bas Gitar (2003– 2006)
  * Rocky Gray – Davul (2002–2007)
  * David Hodges – piano, keyboard, Geri vocal (1999–2002)
  * John LeCompt – Gitar, vocal canlı performans "Bring Me to Life" (2002–2007)
  * Ben Moody – Lead Gitar (Evanescence Kurucu Eleman), 1998–2003)

  Evanescence

  Evanescence "duman gibi yok olmak" anlamına geliyor.Vokalde ve piyanoda Amy Lee,gitarlarda John LeCompt, Will Boyd,Terry Balsamo ve bateride William Gray'den oluşan ilk albümü "Fallen"'ı yayınlamıştır(Mart 2003).Peki Fallen albümü ilk albümleri miydi?Tabi ki hayır.
  Grup Arkansaslıdır.Amy Lee'nin inanılmaz güzel sesi ile grubu diğer nu-:-):-):-):-)l gruplarından ayrı tutuyor.Amy Lee'ye göre grubun sırrı müziklerinin epik, dramatik ve karanlık olmasıdır.Belki de Amy Lee'nin ta kendisidir.
  Grup Amy Lee ve Ben Moody tarafından kurulmuştur.İkisi çocukken yaz kampında tanışmışlar ve grubu kurmaya o gün karar vermişler.Amy Lee piyanoda Meat Loaf'ın "I'd Do Anything For Love"ını çalarak oyalanırken Meat Loaf hayranı olan Ben Moody ise gidip hemen Amy Lee ile tanışmış ve grubu kurmaya karar vermişler.Kendi çabalarıyla yayınladıkları, cd yazıcı ile çoğalttıkları ilk EP'leri ile yerel olarak tanınmışlar.Onlar eski albümleri şu an komik diye nitelendiriyorlar.Arkasından ikinci EP "Whisper" ve 2000 yılındaki ilk albüm "Origin" albümü gelmiş.Ancak grup özel bir neden yüzünden bu albümü hiç yayınlanmamış saymak istiyorlar.Bu sebeple bazı sitelerde ve resmi sitelerinde "Falen" ilk albüm gibi görünmektedir.
  Grup "Fallen" albümüyle büyük bir kitleye ulaşmıştır.Grubun albümü 600.000 satıp Billboard ilk 10'a girmiştir.Cristian-Rock kitlesi tarafından çok sevilip başarı grafiği hızla yükselişe geçince bu kitleye hitap eden müzik marketlerinden toplatılmış.Amerika'da Hristiyan Rock şeklinde bir olgu vardır.Dini temalar işleyen gruplar büyük ilgi toplar.Sadece bu türe endekslenmiş plak dükkanları, radyolar ve festivaller var fakat grup üyeleri kendilerini gotik tarzını kabul etmedikleri gibi yalnız bu kitleye hitap ediyor durumuna gelmek istemedikleri için bu tür dükkanlardan albümlerini toplatma kararı almışlardır.Şarkılarda çoğunlukla aşk ve çaresizlikle birlikte karanlık temaları dikkati çekiyor.
  Evanescence piyasadaki diğer nu-:-):-):-):-)l veya goth gruplarından çok farklıdır.Grup:"Öfke dolu gençlerin hazırladıkları, önceden paketlenerek satışa sunulmuş gibi duran çok albüm var piyasada Biz böyle değiliz.Bir görüntü satmaya çalışmıyoruz, sadece kalbimizdekileri yazıyoruz."diye açıklıyorlar.
  Grup turnedeyken Ben Moody grubu terketmiştir.Bu bazıları için hayal kırıklığı yaratırken bazıları için de sevinç yaratmıştır!Ben Moody Avril Lavigne'ın bir ara gitaristliğini yaparken grup devam etme kararı alarak turneye kaldığı yerden devam etmiştir ve Ben Moody'nin yerine Cold grubunun gitaristi Terry Balsamo geçmiştir.2004 yılının Kasım ayında unutulmaz Paris konseri görüntüleriyle oluşan "Anywhere But Home" adında bir konser albümü çıkarmışlardır.
  Grup yeni albüm çalışmalarına turne bitince Ben Moody'siz başlamıştır.Amy Lee Terry Balsamo ile şarkılar bestelemeye başlamıştır bile.Artık Evanescence fanları yeni bir albüm beklemektedir.Şansızlıklar grubun peşini bırakmamıştır.Grubun yeni gitaristi Terry beyin felci geçirmiş ve Amy menajerleriyle mahkemelik olmuştur.Albüm ertelendikçe ertelenmiştir.Sonunda Terry iyileşmiş ve albüm kayıtlarına hızla devam etmişlerdir.Ağustos 2006'da artık Evanescence'ın yeni klibi "Call Me When You're Sober" tv'lerde dönemeye başlamıştı.Ama bir ayrılık daha gerçekleşmiştir.Albümün çıkmasına haftalar kala grubun bassisti, şüprhesiz en sevilen ve grubun en sempatik elemanı Will Boyd gruptan ailesiyle vakit geçirmek için ayrılmıştı.Bu haber grubu ve fanları epeyce üzmüştü.Will artık Two Spines adlı grupla çalışıyordu.Gruba Revolution Smile grubunun eski bassisti Tim McCord katıldı ve Evanescence ikinci albümü The Open Door'la kapılarını 3 Ekim'de açtı...

  Albümler

  The Open Door (3 Ekim 2006): Evanescence'ın 3 yıl aradan sonra çıkarttığı albümün prodüktörlüğünü Dave Fortman yaptı.Albüm Los Angeles'daki The Record Plant Stüdyoları'nda kaydedildi.Mart 2006'da Ocean Way Stüdyolarında Mixlendi.Albüm yine Wind-Up Records şirketinden çıktı.Albümde ki bass gitarlar gruptan ayrılan Will Boyd'a ait.

  Albümde Bulunan Şarkılar
  01. Sweet Sacrifice
  02. Call Me When You're Sober
  03. Weight of the World
  04. Lithium
  05. Cloud Nine
  06. Snow White Queen
  07. Lacrymosa
  08. Like You
  09. Lose Control
  10. The Only One
  11. Your Star
  12. All That I'm Living For
  13. Good Enough

  Anywhere But Home (24 Kasım 2004) Evanescence grubunun ilk konser albümüdür.Sadece fanları için hazırlanmıştır.Albüm Kasım 2004 Wind-Up şirketinden çıkarılmıştır.Albümde bu sefer yeni grup üyesi olan Terry Balsamo bu albümde yer almıştır.Albümde bir de Korn grubunun "Thoughtless" şarkısının cover'ı bulunuyor.

  Albümde Bulunan Şarkılar
  01. Haunted
  02. Going Under
  03. Taking Over Me
  04. Everybody's Fool
  05. Thoughtless
  06. My Last Breath
  07. Farther Away
  08. Breathe No More
  09. My Immortal
  10. Bring Me To Life
  11. Tourniquet
  12. Imaginary
  13. Whisper
  14. Missing

  Fallen (Mart 2003 ) Evanescence'nin ilk albümü kabul ettiği albümü FALLEN 2003 yılının mart ayında piyasaya sürüldü. Albümde yer alan Whisper, Imaginary, My Immortal parçaları eski albümlerinden alınma. Albüm yine Wind-Up Records'tan çıktı. Grupta bulunun David Hodges FALLEN çıkmadan gruptan ayrıldı ve gruba Rocky Gray ve John LeCompt katıldı.

  Albümde Bulunan Şarkılar
  01. Going Under
  02. Bring Me To Life
  03. Everybody's Fool
  04. My Immortal
  05. Haunted
  06. Tourniquet
  07. Imaginary
  08. Taking Over Me
  09. Hello
  10. My Last Breath
  11. Whisper

  Singles

  Lithium (27 Kasım 2006): The Open Door albümünün ikinci single'ı.Albümde şarkının normal versionuyla birlikte videosu bulunmakta.Aynı zamanda All That I'm Living For şarkısının akustik versionu ve albüme girmeyen The Last Song I'm Wasting You şarkısı bulunmakta.

  Albümde Bulunan Şarkılar
  CD
  01. Lithium
  02. Lithium (Radio Kaydı)
  03. The Last Song I'm Wasting On You (Albüme Konulmayan Şarkı)

  DVD
  05. Lithium
  06. Lithium (Akustik)
  07. All That I'm Living For (Akustik)
  08. Making Of Lithium
  09. Call Me When You're Sober (MTV Awards Latin America)
  10. Bring Me To Life (MTV Awards Latin America)

  Call Me When Your Sober ( Eylül 2006): The Open Door Albümün İlk Single'ı.Albümde şarkının normal versiyonuyla birlikte akustik versiyonu, video klibi ve video klip çekimlerini bulabilirsiniz.

  Albümde Bulunan Şarkılar
  CD 1:
  01. "Call Me When You're Sober"
  02. "Call Me When You're Sober" (Akustik Versionu)

  CD 2:
  01. "Call Me When You're Sober" (Albüm Versionu)
  02. "Call Me When You're Sober" (Akustik Versonu)
  03. 3 dakikalık 'Making The Video Clip"
  04. "Call Me When You're Sober" (Video Klip)

  Everybody's Fool (Temmuz 2004) Evanescence'nin çıkardığı son single Everybody's Fool.

  Albümde Bulunan Şarkılar
  01 - Everybody's Fool
  02 - Taking Over Me (Live from Cologne)
  03 - Whisper (Live from Cologne)
  04 - Everybody's Fool (instrumental version

  My Immortal (23 Ocak 2004) Albüm single olarak çıktı. Albümdeki şarkılar Ben Moody Amy Lee ve David Hodges tarafından yapıldı. Albüm yine Wind-Up Records'tan çıktı.

  Albümde Bulunan Şarkılar
  My Immortal (UK CD Single)
  01. My Immortal (Band Version)
  02. My Immortal (Live from Cologne)
  03. Haunted (Live from Sessions @ AOL)
  04. My Immortal (Video)
  05. My Immortal (Video-Behind The Scenes)
  My Immortal (Italian and Australian CD Single)
  01. My Immortal (Band Version)
  02. My Immortal (Album Version)
  03. Haunted (Live from Sessions @ AOL)
  04. My Immortal (Live from Cologne)

  Going Under (Ekim 2003) Albüm single olarak çıktı. Albümdeki şarkılar Ben Moody Amy Lee ve David Hodges tarafından yapıldı. Albüm yine Wind-Up Records'tan çıktı.

  Albümde Bulunan Şarkılar
  01. Going Under (Album Version)
  02. Going Under (Acoustic Version)
  03. Heart Shaped Box
  04. Going Under (Video)

  Bring Me To Life (Single CD) Bu albüm Evanescence'nin çıkardığı single'lardan biri. Albüm Amy Lee, Ben Moody ve David Hodges un çabalarıyla oluşturulmuştur. Albüme ünlü "12 Stones" grubunun vokalisti Paul McCoy vokaliyle katkıda bulunmuştur. Albüm Wind-Up Records şirketinden çıktı.

  Albümde Bulunan Şarkılar
  Bring Me To Life (UK CD Single)
  01. Bring Me To Life (Album Version)
  02. Farther Away
  03. Bring Me To Life (Bliss Mix)
  04. Bring Me To Life (Video)
  Bring Me To Life (European CD Single)
  01. Bring Me To Life (Album Version)
  02. Bring Me To Life (Bliss Mix)
  Bring Me To Life (Australian CD Single)
  01. Bring Me to Life (Album Version)
  02. Bring Me to Life (Bliss Mix)
  03. Farther Away (Album Version)
  04. Missing (Album Version)

  Bring Me To Life Promo Bu albüm piyasaya reklam amacıyla sürülmüştür. Albüm Amy Lee, Ben Moody ve David Hodges un çabalarıyla oluşturulmuştur. Albüme ünlü "12 Stones" grubunun vokalisti Paul McCoy vokaliyle katkıda bulunmuştur. Albüm diğer albümlerden farklı olarak şu an çalıştığı Wind-Up Records şirketinden çıktı.

  Grubun Yaptığı Coverlar

  -Korn-Thoughtless
  -A Perfect Circle-Orestes
  -Smashing Pumpkins-Zero
  -:-):-):-):-)llica-Enter Sadman
  -Live-Dolphins Cry
  -Sound Garden-4th of July
  -Offspring-Self Esteem
  -:-):-):-):-)llica-One
  -Nirvana-Heart Shaped Box

 6. #6

  Standart

  çok saol

  en sevdiğim gruplardan biridir...hatta en sevdiğim diyebilirim..istanbul hakkaten çok güzelmiş..you tube den izledim..orda olmak vardı ..my immortal ı çok güzel söylemiş istanbulda...

 7. #7

  Standart

  hastayım bu gruba yaptığı işin hakkını verio

Benzer Konular

 1. Photoshop hakkında herşey
  By BoDyGuArD in forum Photoshop
  Cevaplar: 79
  Bölüm Listesi: 05-28-2011, 07:02 PM
 2. Bilardo Hakkında Herşey
  By BoDyGuArD in forum Bilardo
  Cevaplar: 5
  Bölüm Listesi: 12-26-2008, 10:25 AM
 3. Engelliler Hakkında Herşey
  By KomutanTR in forum Sağlık ve Yaşam
  Cevaplar: 9
  Bölüm Listesi: 06-16-2007, 05:55 PM
 4. Şarbon hakkında herşey.
  By EXiR in forum Biyoloji Bilimi
  Cevaplar: 0
  Bölüm Listesi: 06-04-2007, 12:43 AM

Beğenilen Sayfayı İşaretleyin

Beğenilen Sayfayı İşaretleyin

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • Eklenti Ekleyemezsiniz
 • You may not edit your posts
 •  
[Gizlilik Politikası]-[UslanmaM Kuralları]-[UslanmaM İletişim/Contact]