1 den 6´e kadar. Toplam 6 Sayfa bulundu

Konu: ARTIK İNTERNETTEN BİR FİLMİ İNDİRMEK 6 DAKİKA SÜRECEK *Süper Hızlı İnternet Geliyor

 1. #1

  Smile ARTIK İNTERNETTEN BİR FİLMİ İNDİRMEK 6 DAKİKA SÜRECEK *Süper Hızlı İnternet Geliyor  Newsweek dergisinin haberine göre, Güney Kore ve Japonya’da geliştirilen "optik geniş bant" internet erişimiyle 4.7 gigabyte büyüklüğünde bir filmi 6 dakikada indirmek mümkün olacak.

  İnternetteki veri çokluğuna karşın bağlantı hızların düşüklüğü, özellikle Türkiye gibi internet erişiminin alınan hizmete oranla çok yüksek olduğu ülkelerde büyük bir sorun iken Japonya ve Güney Kore bağlantı hızı konusunda devrim yapmaya hazırlanıyor.

  Mevcut klasik geniş bant internet bağlantılarında büyük fotoğraf, müzik ya da film indirmek oldukça uzun zaman alırken, yeni geliştirilen "optik geniş bant" internet dünyasında yeni bir çığır açacak.

  SÜPER HIZLI İNTERNET

  Newsweek dergisinin "Süper hızlı internet" olarak nitelendirdiği bu yöntemin fiber kablolarla evlere internet hizmeti olduğu kaydediliyor. Söz konusu iki ülkede çok sayıda insan tarafından kullanılmaya başlanan bu bağlantının saniyede 100 megabitlik bir hız sunduğu kaydediliyor. Bu bağlantı, varolan erişim hızının 20 katından daha yüksek bir erişim hızı vaad ediyor.

  Optik geniş bant sistemi ile 2 saat süren 4.7 gigabyte boyutundaki bir filmin bilgisayara indirilmesi sadece 6 dakika sürüyor.

  HOLLYWOOD KAYGILI

  Ancak pek çok internet kullanıcısı için rüya gibi gelen bu bağlantı hızından rahatsızlık duyan kesimler de bulunuyor. Asya’da bulunan DVD oynatıcı üreticileri, bir filmi 6 dakikada indirebilen hiç kimsenin bir DVD oynatıcıya ihtiyacı olmayacağına inanıyor.

  Bu bağlantıya sahip kişilerin yasadışı yollardan film indirebileceği inancı, Hollywood tarafında ise fikri haklar açısından kaygı yaratıyor.

 2. #2

  Standart

  ÇOK ÇOK ÇOK SÜPER FAKT BİZİMKİLER İCRAATTE SIFIR Şimdi bu sistem bize gelinceye kadar adamlar 1 saniyede 4.7 gb lık bir filmi download edecekler ve biz yine tabiki geriden gelicez

 3. #3

  Standart

  Ben Bu İŞten BİrŞey AnlamadimÇÇÇ

 4. #4

  Standart

  ne zaman gelir türkiye ye gelse süper olur sinema televizyon kakar

 5. #5

  Standart

  şifalı bir durum onaylıyorum yabancılar icad eder sonra biz kullanmaya başlarızzzz

 6. #6

  Standart

  türkiyeye gelene kadar herhalde torunlarımız kullanır bu hizmeti

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 4
  Bölüm Listesi: 11-08-2008, 11:38 AM
 2. Cevaplar: 0
  Bölüm Listesi: 11-26-2006, 12:29 AM

Beğenilen Sayfayı İşaretleyin

Beğenilen Sayfayı İşaretleyin

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • Eklenti Ekleyemezsiniz
 • You may not edit your posts
 •  
[Gizlilik Politikası]-[UslanmaM Kuralları]-[UslanmaM İletişim/Contact]