Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958

Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958

Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958
Arabistan'da bulunan DEV iNSAN iSKELETi !!ister inanın ister inanmayın ama bir bakın! - Sayfa 5
Sayfa 5 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci ... 345
41 den 47´e kadar. Toplam 47 Sayfa bulundu

Konu: Arabistan'da bulunan DEV iNSAN iSKELETi !!ister inanın ister inanmayın ama bir bakın!

 1. #41

  Standart

  Arabistan'da bulunan Dev İnsan iskeleti
  Bu resimle ilgili olarak aşağıdaki mesajı kapatılan "PİRAMİT GERÇEĞİ" konulu platforma 10 Mayıs günü yazmıştım.Aynen aktarıyorum.
  "Bakın bu resimle ilgili haber internet sitelerinde nasıl duyurulmuştu?
  "Suudi Arabistan'da bulunan devasa insan iskeleti büyük heyecan yarattı. Herkesi şaşkına çeviren dev iskeletin başında çalışma yapan insanlar, cüce gibi görünüyor..

  Son günlerde internette dolaşan bir insan iskeleti fotoğrafı görenleri şaşkına çeviriyor. Çünkü iskeletin devasa büyüklükteki bir insana ait olduğu iddia ediliyor. Akıllara gelen ilk soru ise "Acaba bu fotoğraf gerçek mi değil mi?" İddia o ki, iskelet geçtiğimiz Nisan ayında Suudi Arabistan'da gaz araştırması yapan bir grup tarafından tesadüfen bulundu. Mühendisler durumu yetkililere bildirince bölgeye giriş çıkışları yasaklanıp araştırmalara başlandı.

  Ad kavminden mi?
  Birçok Müslüman ülkenin gazetelerine de konu olan haberlerde iskeletin helikopterden çekildiği belirtilen bir fotoğrafı da yer alıyor. "http://nation.ittefaq.com/artman/publish/article_8519.shtml " adresinde yer alan haberde ise şu soru dikkat çekiyor: "Bu iskelet Kuran'da belirtilen ve irilikleriyle tanımlanan Ad kavminden birine mi ait? " 2. #42

  Standart

  İnternet, 'yalan'da sınır tanımıyor

  Üstte, son iki aydır İslâmî içerikli internet sitelerinde "Hz. Adem'in iskeleti" mahreciyle dolaşan etkileyici fotoğraf, aşağıda ise bu montaj görüntünün bilgisayarda üretilmesini sağlayan gerçek fotoğraf görülüyor. Fotoğrafın kaynağı ise Cornell Üniversitesi arkeologlarının 2000 Yılında
  New York-Hyde Park'ta
  yaptıkları bir kazı…
  (Her iki fotoğrafı da üzerlerine tıklaya-ak daha ayrıntılı inceleyebilirsiniz.)

  Sanal ortamdaki şakacıların çok kolay dolduruşuna gelen İslâm âlemi, daha önce foyaları meydana çıkan ünlü "mağara cini" ve "cehennem sesleri" vak'alarından sonra şimdi de "Hz. Adem'in iskeleti" olduğu ileri sürülen düzmece bir fotoğrafın gerçekliğini tartışıyor.
  Başta Bangladeş olmak üzere bir çok İslâm ülkesinin medyası tarafından "gerçekliği" şaşırtıcı bir hızla onaylanıp kamuoyuna sunulan bu fotoğrafın arka planında ise Müslüman toplumların "bilgiyi sorgulama"daki geleneksel zaafiyetini gözler önüne seren düşündürücü bir öykü yer almakta...  ALİ MURAT GÜVEN / HABER MERKEZİ
  Son dönemde giderek daha fazla sayıda "dinsel içerikli efsane" üretmeye başlayan internet sahtekârları, şaşırtıcı bir kolaylıkla etki altına aldıkları İslâm ülkelerini bu kez de "Hz. Adem'in (A.S.) Suudi Arabistan çöllerinde günışığına çıkarılan iskeletini" gösterdiği ileri sürülen etkileyici bir fotomontaj fotoğraf ile işletmeyi başardılar.
  İlk olarak geçtiğimiz Nisan ayında ciddi haberler vermesiyle tanınan Bangladeş kaynaklı bir internet sitesinde boy gösteren (http://nation.ittefaq.com/artman/exec/

  view.cgi/10/8519
  ), ardından da kısa süre içinde başta Suudi Arabistan olmak üzere birçok İslâm ülkesinde medyanın "flaş haber" olarak duyurduğu bu fotoğraf kamuoyunda büyük heyecana yol açarken, kısa süre sonra ise olayın ustaca gerçekleştirilmiş bir bilgisayar hilesi olduğu ortaya çıktı. Ancak, ortaya konulan bütün kanıtlara rağmen, dünya üzerindeki düzinelerce İslâmî içerikli site sözkonusu fotoğrafı -"gerçekliğini" inatla savunarak- yayımlamaya devam ediyor!  Fotoğrafın kaynağına ulaştık  İslâm âlemini ayağa kaldıran şaşırtıcı fotoğrafın tasarımcısı Kanadalı grafik sanatçısı Chris MacAskill, "Ben masumum, tek amacım bir photoshop yarışmasına katılmaktı" diyor. Askill'in bu ödüllü çalışması ondan habersiz biçimde kopyalanarak internet ortamında dağıtılmış.

  İslâm alemindeki tartışmalara kayıtsız kalamayan Türk medyasında da geçtiğimiz günlerde bu tartışmalı fotoğrafın bir "bilgisayar oyunu" olduğuna ilişkin bazı haberler yayımlanmasına karşılık, sözkonusu haberlerde hileye kaynaklık eden kişi ya da olayın kökeni hakkında herhangi bir aydınlatıcı bilgi yer almıyordu. Yeni Şafak, sanal alemde yaptığı ayrıntılı bir araştırmanın ardından, özellikle Ortadoğu ve Asya ülkelerinde büyük ilgi gören fotoğrafın hem orijinal kaynağına hem de bu fotomontaj çalışmayı üreten sanatçıya ulaştı.
  Normalden en az 20 kat daha büyük bir insana ait dev bir iskeletin arkeologlar tarafından toprak altından çıkarılışını gösteren bu sıradışı görüntü, gerçekte 16 Eylül 2000 tarihinde New York-Hyde Park'ta gerçekleştirilen bir sit alanı kazısında çekilmiş onlarca kareden yalnızca biriydi. Amerikalı arkeolog Steve Vestin'in dijital kamerayla çektiği fotoğrafta, bölgede bulunan bir "Mastodon" kalıntısının (mamuda benzeyen bir fil türü) koruma altına alınışı belgeleniyordu.
  Cornell Üniversitesi Yer Bilimleri Fakültesi'nin arşivi için çekilen bu fotoğraf, yaklaşık iki yıl sonra internet yoluyla Kanadalı grafik tasarım sanatçısı Chris MacAskill'in eline geçti. Üniversitenin resmî sitesinde yayımlanan fotoğrafı alıp "photoshop" programını kullanarak üzerinde bir dizi değişiklik yapan MacAskill, bu çalışmasıyla internetteki "www.worth1000.com" adlı grafik tasarım sitesinin yarışmasına katıldı. Halen Calgary kentinde yaşayan sanatçı, gerçekten de usta işi olan fotomontajıyla 2002 yılında "sıradışı arkeolojik bulgular" kategorisinde üçüncülük ödülünü alırken, beğeni toplayan çalışması da sitede uzunca bir süre boyunca ziyaretçilere teşhir edildi.

  Yine bir sivri akıllı, yine bir masal

  Geçtiğimiz aylarda ise meçhul bir kişi, o tarihten beri "www.worth1000.com" adlı sitede teşhirde olan bu çalışmayı görüp kopyaladı ve uydurduğu akıllara zarar bir öyküyle birlikte internet ortamında yaymaya başladı.
  Fotoğrafın beraberinde dolaşan öyküye göre, dev insan iskeleti dünyaca ünlü "Aramco" petrol şirketi tarafından bu yılın Nisan ayının başlarında Suudi Arabistan'ın "Rab-ûl Haali" çölünde ortaya çıkarılmıştı ve bölge olaydan sonra Suudi ordusu tarafından derhal çember içine alınmıştı. Aynı kaynak, iskeleti inceleyen Suudi ulemasının bunun ya Hz. Adem'e ya da Kur'an'da adları geçen "Hûd" kavminden bir kişiye ait olabileceğini söylediğini ileri sürerek olaya "fetvâ boyutu" da katıyordu. Yine iddia sahibine göre, halen çok sıkı koruma altında tutulan bölgeden dışarıya yalnızca bir tek kare fotoğraf sızdırılabilmişti ve o da bir askerî helikopterden çekilen bu görüntüydü.
  Ürettiği ödüllü çalışmayla, baştan aşağı yalan olan bu öyküye hiç istemeden bulaşan Chris MacAskill, internette dolanıp duran söylentilerden henüz çok kısa bir süre önce haberdar olduğunu belirtirken, "Bu fantastik fotomontaj, benim de en sevdiğim çalışmalarım arasındadır. İnandırıcılığının bu boyutta kabul görmesine doğrusu sevindim. Ancak İslâm dünyasında olup bitenlere ise biraz şaşırdım. İnsanların kent efsanelerine bu denli çabuk kanması oldukça düşündürücü. Böyle bir saygısızlığı yapan kişinin, sonuçta internetin de sınırları belli bir dünya olduğunu ve yalancıların mumunun burada da er geç söneceğini iyi hesap etmesi gerekiyordu" yorumunu yaptı.


  Not:Yenişafak'tan aldığım bu yazıyı brn91 isimli katılımcıya armağan ediyorum. brn91 İlgi alanına paleontoloji(fosil bilimi) yazdın diye kendini paleontolog sanmışsın anlaşılan.Neyse bir daha ki sefere araştırmadan sallamazsın olur biter.  Düzenleyen ohazer -

 3. #43
 4. #44

  Standart

  Paylaşım için teşekkürler .

 5. #45

 6. #46

  Standart

  yabancı olmuşum siteye (: öyle yazıyor profilimin altında ama ben eskiyim 2008de uye olmuştum

 7. #47

Sayfa 5 Toplam 5 Sayfadan BirinciBirinci ... 345

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 10
  Bölüm Listesi: 07-18-2009, 03:31 PM
 2. kim500 ytl ister oyunu
  By ABYSS in forum Demo Oyunlar
  Cevaplar: 1
  Bölüm Listesi: 02-15-2008, 10:47 PM

Beğenilen Sayfayı İşaretleyin

Beğenilen Sayfayı İşaretleyin

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • Eklenti Ekleyemezsiniz
 • You may not edit your posts
 •  
[Gizlilik Politikası]-[UslanmaM Kuralları]-[UslanmaM İletişim/Contact]