Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958
Kurtlar Vadİsİndekİ Şahislarin GerÇek YaŞamda Kİmlere Aİt Olduklarini Okuyun !!!
1 den 4´e kadar. Toplam 4 Sayfa bulundu

Konu: Kurtlar Vadİsİndekİ Şahislarin GerÇek YaŞamda Kİmlere Aİt Olduklarini Okuyun !!!

 1. #1

  Standart Kurtlar Vadİsİndekİ Şahislarin GerÇek YaŞamda Kİmlere Aİt Olduklarini Okuyun !!!  Susurluk'a göre Kurtlar Vadisi'nde kim kimdir? Kurtlar Vadisi'nde simgelenen şahsiyetlerin portresi Susurluk'ta ortaya çıkan ''Siyasetçi-Polis-Mafya'' üçgenine çağrışım yaptırdığı için bulmaca çözmek isteyenleri ekran başına topluyor. Polat Alemdar: ? Kimdir ?

  Show Tv'de yayımlanan, Türkiye’de son 10 yılın en çok izlenen ve sevilen dizisi ' Kurtlar Vadisi' ne neden bu kadar ilginin olduğu anlaşıldı. ATO'nun ' hayatımız mafya' araştırmasında çıkan sonuca göre, kayıtlarda olmayan 60 milyar doların getirisi, yani yaklaşık ekonominin yüzde 25'lik bölümü mafya babalarının cebinde; kısacası 'kayıtdışı ekonominin aslan payı' kasalarında dolaşıyor, dolaşacak.

  Milletimiz, 20'dan fazla alanda faaliyet gösteren ve 'bir gün lazım olur' düşüncesiyle başbakanlardan, bakanlara, büyük holdinglere, hatta mahalle bakkalına, küçük esnafa kadar herkesin uzak-yakın ilişkide olmaktan gurur ve azıcık korku duyduğu ' gizemli kara kurtarıcı'larını merak ediyor.

  Kurtarıcı diyoruz, çünkü pek çok konuda vatandaşımız hala uzun, sıkıcı mahkeme süreçlerine değil mafyaların adaletine güveniyor, onlara hakkını almak için bel bağlıyor. Adalet ve güvenlik sisteminiz güven telkin etmiyorsa elbette mafya, racon keser.

  Kurtlar Vadisi'nde simgelenen şahsiyetlerin portresi Susurluk'ta ortaya çıkan ''Siyasetçi-Polis-Mafya'' üçgenine çağrışım yaptırdığı için bulmaca çözmek isteyenleri ekran başına topluyor. Kesinlikle dizinin yapımcıları dizide geçen olayların tamamını aslına uygun kopyalamamışlar.

  Aksi taktirde dizinin devam etmesi ve RTÜK'den veto yememesi için ' Bu dizide geçen olayların Türkiye'de yaşayan veya yaşanmış kişi ve kurumlarla herhangi bir ilgisi yoktur' diyemezlerdi.

  Nitekim RTÜK, hemen herkesin sigara içtiği dizinin yayınını ancak bir haftalık gençlerin ruh sağlığını bozup, kötü örnek oldukları gerekçesiyle durdurabildi.

  ATO'nun araştırması, tamda ' derin devlet' diziye müdahale etmek istiyor' söylentilerinin ayyuka çıktığı bir sırada açıklandı.

  Mafyanın hayatımızda ne kadar yer kapladığını öğrenmemize yarayan bu araştırma, esasen Susurluk'un üstünü açmaya hizmet eden diziye karşı bir üstüörtülü saldırı niteliğinde.

  Sözüm ATO'dan dışarıü bu saldırı odağı, sırların- devlet sırrı dahil- üstünü örtmek isteyenlerin işi.

  Tam Susurluku unutturduk derken nereden çıktı bu dizi? Yasakçı zihniyete göre, Kurtlar Vadisi, daha fazla ifşaat yapmadan, halkı bilinçlendirmeden kökten yayını durdurulmalı.

  Kanaati acizemce dizide hayat hikayeleri geçmişe dönüp Susurluk'a bakacak olursanız yanlış gidiyor. Ana hedef zaten ' Godfather' gibi gerçek hayat hikayesini birebir aktarmak değil, anahtar ipuçları verilmesi sayesinde zaten seyirci bulmacadan anlayacağını anlıyor.

  Bakın neler anlamış anonim seyirciler: ( İsimler bu kaynağa, yorumlar şahsıma aittir. Bende dizinin fanlarındanım.)

  Polat Alemdar: Abdullah Çatlı. Polat, dizide Almanya'da estetik ameliyatıyla siması değiştirilmiş bir Dışişleri istihbarat elemanı, derin devletin operasyonel gücünü, yani bir nevi 007 James Bond'unu oynuyor. Çatlı ise, 21 Mart 1990'da İsviçre'nin Bostadel hapishanesinden MİT İsviçre Şubesi tarafından kaçırılmış, bir eski ülkücü lider. Tutuklanma sebebi uyuşturucu tacirliğiydi, kendiside kokain kullanıyordı. Ancak bu tarihten sonra gerek ASALA'nın bitirilmesi olarak dışta, gerekse mafyanın içinde devletin adamı olarak milletine çalıştığına inanan, bazılarına göre katil, kirli dünyada dizginlenemeyen, haddini zorlayan bir fedai görünümündeydi. Çatlı'ya yeşil pasport ve silahına kullanma ruhsatı veren Mehmet Ağardı. Tüm istihbarat teşkilatlarımızın güzide elemanı Yeşil kod adlı Mahmut Yıldırım'ın gizli olarak emrinde çalışıyordu. 3 Kasım 1996'da Susurluk kamyonunun altında kalarak öldü veya öldürüldü.Meral Çatlı'yla evliydi. Dizide yaşamayan biri yaşatılıyor. ( Kamyonun altında ölen Çatlı değil, kopyasıysa, mesele yok!)

  Süleyman Çakır: Alaaddin Çakıcı. Son 15 yılın en büyük mafya babası, gücünü büyük uyuşturucu mafya babası Dündar Kılıç'ın damadı olmasından alıyordu. O'da devletin hizmeti ve koruması altına girerek ticaretini dokunulmaz yapmayı başardı. Ancak mafya içinde yaşanan çatışmalardan dolayı yurtdışına kaçtı. Fransa'da yakalandığında cebinde MİT elemanı, o dönemde Çin Büyükelçiliğimizin Güvenlik Ataşesi Yavuz Ataç tarafından verilmiş yeşil pasaport vardı. Türkiye'ye iade edildi. Aynen dizideki Çakır gibi sürpriz biçimde beraat ettirildi. Çünkü bildikleri devlet sırrıydı, konuşmasından bazı çevreler korktu. Bir yanlışlik yapıldığı anlaşıldığı anda yakın günlerde Beşiktaş Futbol sorumlusu Sinan Engin'in yardımıyla yurtdışına kaçtı veya devlet yardımıyla kaçırıldı. Dizide ölen Çakır'ın hayatını oynadığına sert bir dille itiraz etti. Bu tepki sonucu dizide Çakır öldü. Çakır’ın ölmesi Çakıcı’nın ölmesini gerektirir.

  Arslan Akbey: Yeşil kod adlı Mahmut Yıldırım. 25 yıldır çalışmadığı istihbarat teşkilatı kalmadı. Doğu'da pek çok karanlık faili meçhul cinayete birlikte kalkıştığı, PKK'ya karşı gayrinizami harp yürüten Binbaşı Cem Ersever ve arkadaşlarını, fazla konuştukları için Çatlı ve Haluk Kırcı'ya çekinmeden öldürtecek kadar derin bir adam. Tüm devlet başkanları, başbakanlar, Genelkurmay, MİT ve Emniyet teşkilatında çok sevilmesede gözüpek işleri nedeniyle çok iyi tanınan, saygı duyulan Yeşil, kontragerilla çalışmalarıyla devletin düşmanlarını infaz eden, ettiren elikanlı bir istihbaratçı. Kosova'da UÇK'nın askeri eğitimi ve Kuzey Irak'ta gizli operasyonlar dahil pek çok yurtdışı kirli operasyonun organizatörü. Son yıllardaki görevi ülke içindeki mafya yapılanması ve yolsuzluğun kan damarlarına girmek. Kürt asıllı olmasına rağmen vatansever bir ülkücü, ulusalcı, Alevi Kürtlerin ve PKK'nın candüşmanı. İddia edildiği gibi ölmüş olsa bu dizide ne işi var?!

  Nesrin : Uğur Kılıç: Çakıcının eşi. Çakıcı tarafından Uludağ'da öldürüldüğü iddia edilsede asıl mesele Engin Civan ve Selim Edes olayından kaynaklandı. Semra Özal, Alaaddin Çakıcı'dan Emlakbank skandalı sırasında yardım istedi. Dündar Kılıç'ın kızı Uğur Çakıcı arada kurban oldu. Özallar Çakıcının adaletini beğenmedi. İntikam olarak Civangate skandalının ardından Uğur Çakıcı öldürülüp, Çakıcı'nın üstüne atıldı. Dizide kocasını kaybeden Nesrin'in gerçek hayatda ölmesi gerekirdi. Dizide siyasilerin ismi geçemediği için halen yaşıyor.

  Laz Ziya : Dündar Kılıç. Son 35 yılın en büyük mafya babasıydı. Sayısız öldürme ve yaralama vukuatı var. Gözaltı süreleri hariç, 21 yıl ömrünü hapiste geçirdi. Trabzon Sürmenelili. Dizide Baron, bir Sürmeneli esprisi yapınca portresi kesinleşti. Çakıcı ile araları uzun zaman bozuktu. Hatta Çakıcı'nın Yeşil'i kiralayarak onu öldürtmek istediği söylendi. Ağustos 1999'da kalp krizi sonucu öldü. Cenazesi, tüm mafya babalarının gövde gösterisine dönüştü. Dizide halen yaşamasına bakmayın, ölmesi gerekir.

  Tombalacı Mehmet: Ali Fevzi Bir. Öldürülen kumarhaneler kralı Ömer Lütfi Topal'ın sağkolu ve ortağıydı. Yurt içinde 20'ü yurtdışında 6 kumarhanesi bulunan Topal'ın tüm işlerini idare ediyordu. Dizideki rolün aksine Çatlı ile arası iyiydi. Zira Çakıcının haracını Çatlı'ya teslim ediyordu. Susurluk davasında 4 yıl mahkumiyet aldı. Halen yaşıyor. Dizideki gibi ölmedi.

  Hüsrev Ağa: Abuzer Uğurlu. Türkiye'nin en büyük uyuşturucu tacirlerinden. Defalarca içeride yattı. Emniyet ve yargıda bağladığı rüşvet ağı sayesinde hep yakayı kurtardı. Dündar Kılıç'ın en iyi arkadaşıydı; aynı dizideki gibi.

  İplikçi Nedim: Nesim Malki. Yahudi tefeci pek çok mafyanın kullandığı gizli bir kasaydı. Bursa'da 2000 yılında Çakıcı'nın emriyle öldürüldü. Azmettirici olarak Erol Evcil tutuklandı ve yakınlarda ömürboyu hapis cezası aldı. Ömer Hayyam Garipoğlu'nun yüklü miktardaki borcunu ödememek için Çakıcı'yla birlikte öldürttüğü Malkinin kaç milyar dolar olduğu hala bilinmeyen paraları da kayboldu. MOSSAD işin içine girerek kaybolan paraları tahsil etmeye başlayınca Garipoğlu, battı. Önce Romanya'da aldığı petrol rafinerisinin taksidini ödeyemedi, elinden çıktı; daha sonra özelleştirmeden aldığı Sümerbank'ın içini boşalttı. Evcil, MOSSAD'ın bastırması nedeniyle büyük ceza alan belkide tek mafya babası. Malki'nin paracıklarının çoğu hala kayıplarda. Dizide Çakır'ın ( Gerçekte Çakıcı'nın) kumarhane müdürü Korkmaz Yiğit'de Malki'nin paralarını kullananlardandı. Türkbank skandalı, eğer MOSSAD bilgileri sızdırmasa bu kadar açılıp saçılmazdı. Yılmaz hükümeti bu yüzden düştü. Çakıcı- Korkaz Yiğit telefon görüşmeleri, Mesut Yılmaz, Güneş Taner ve Eyüp Aşık üçlüsünün Çakıcı ile bağlantıları ve telefon kayıtları MOSSAD'ın medyamıza pazarladıklarından. Dizide halen yaşıyor, ancak eninde sonunda mutlaka öldürülecek.

  Önder Zülfü Koşal: Ömer Lütfü Topal. 26 kumarhanesi ile milyar dolarlık cirosu olan bir uyuşturucu tüccarı ve işlerini akladığı pek çok şirkete sahipti. Koruma kullanmazdı. Herkes ondan haraç alıyordu.PKK'ya zoraki haraç verdiği duyulunca haraç isteyen devletlünün sayısı artmıştı. Uyuşturucu işini bırakmak istiyordu. Beş vakit namazında sünni bir Kürttü. Suikasta kurban gideceği uyarısı Yeşil ve Çatlı tarafından kendisine iletilince çelik yelek almış ve ilk defa evine silah sokmuştu, ancak yine de bunları kullanmıyordu. Şoförlüğünü bile sekreteri iken iki çocuğunun annesi olan eşini boşayıp evlendiği genç karısı Hilal yapıyordu. 28 Temmuz 1998'de geceyarısı evine giderken öldürüldü. Ölümü ile iddialar bitmek bilmiyor. Silahtaki parmak izi Çatlı'yı ve Haluk Kırcı'yı işaret etmesine karşın komplo olduğu belliydi. Altın yumurtlayan kazı Çakıcı kesmezdi. İşlerini devam ettiren sağkolları Sami Hoştan ve Ali Fevzi Bir, başka şeyler ileri sürüyor. Ölümü ile ilgili üç derin polis suçlandı: Ayhan Çarkın, Ercan Ersoy ve Oğuz Yorulmaz. Olayla ilgisini itiraf eden bu polisler, devlet sırrı koruması altında Ağar'ın devreye girmesiyle bir şekilde beraat ettirildi. Ve bir süre sonra koruma olarak Bucak aşiretinin reisi Sedat Bucak'a Mehmet Ağar'ın talimatıyla verildiler. Topal'ın eşi Hilal hanımın suikastdan iki ay sonra Çatlı'nın diğer adıyla Mehmet Özbay'ın hesabına 535 bin dolar yatırması Topal'ın eski avukatı tarafından gündeme getirilince cinayet zaten fiilen ölü sayılan Çatlı'nın üzerine yıkıldı. Bir İsrailli ortağından 46 milyon dolarlık alacağı vardı. Eski ANAP'lı Yolsuzlukla Mücadele Derneği kurucusu Tevfik Diker'in iddiasına göre Çiller ailesine bir trilyon TL borcu olması nedeniyle Özer Çiller öldürtü. Bu iddia nedeniyle Çiller, Diker'i mahkemeye vermişti. Dizide Tombalacı Topal olmalıydı. Ancak nedense senoristler Topal ile Çakıcıyı düşman görmek istememiş...

  Memati: Muradi Güler.

  Şevko: İbrahim Telemen.

  Şevkonun ölmeden önce konuşmak istediği gazeteci: Uğur Mumcu.

  Deve -----y ( -----y Kantarcı): -----y Mataracı. Yahu bu adam 1980'li yıllardan beri içeride değil mi?

  Elif: Avukat Şeyda Yıldırım.

  Behiç Türkcan: Ermeni aslıllı uyuşturucu taciri Behçet Türkcan. Yeşil tarafından öldürüldü.

  Barış Buldan: Savaş Buldan.

  Testere Necmi: Yaşar Avni Musullulu.

  Hüsrev'in Yardımcısı Şeyhmuz: Şeyhmuz Daş.

  Laz Ziya'nın yardımcısı Orhan: Kadrosu MİT'de olan ve bir kenarda ölü bulunan Tarık Ümit. Çatlı'nın, Özel Tim'de görevli polis memuru Ziya Bandırmalıoğlu'nun oğlunun sünnet düğününde dönemin Özel Harekat Dairesi Başkan Vekili İbrahim Şahin ve polis memuru Ayhan Çarkın'la oynarken çekilmiş fotoğrafları da basında yer alması, Topal'ı Çarkınla birlikte öldürdükleri şeklinde yorumlandı.

  Oysa fotoğgraftaki Çatlı'ya çok benzeyen Azerbaycan'ın Tovuz rayonu eski emniyet müdürü Nazım beydi.

  Silivri'de otomobili terk halinde bulunan MİT eski görevlisi işadamı Tarık Ümit'in kaybolmasından da, bazı özel tim mensupları ve polis şefleri sorumlu tutulmuştu.

  Cerrahpaşalılar çetesi. Karagümrüklüler çetesi.

  Kılıç: Nihat Akgün.

  Ve Baron: -----y Özilhan veya Rahmi Koç. Dizide Baron, ' Bu ülke totalirizmle idare edilemez' diye bir ifade kullandığı için aynı cümleyi seslendiren -----y Özilhan tanıma daha çok uyuyor.

  Bu teori aynı zamanda ' Türkiye'de derin devletin başı, AKP gelene kadar Rahmi Koçtu, geçtiğimiz yıllarda -----y Özilhan'a devredildi' şeklindeki iddiaları da besliyor.

  Gerçek hayatdaki Koç ve Özilhanla tabii ki dizideki portre tam örtüşmüyor. Derin devletin bir konseyi olduğu muhakkak. Ancak buna sadece mafya babalarının üye olmadığı da çok bilinen fakat açıklanmayan gizemli bir sır.

  Kurtlar Vadisi, Türkiye'nin yeraltı dünyasının, hele derin devletin hepsine ışık tutmuyor, sadece bir fener tutuyor.

  Dizide mafya dünyası ile irtibatlı siyasiler ve derin devletle irtibatlı üst düzey askerler mecburi olarak sansürlenmiş. Bu haliyle köküne kibritsuyu dökmek isteyenler var iken, yapımcı Osman Sınav ve başsenaryo danışmanı, CNN Türk editörlerinden, 8 kitap sahibi eski Aydınlık muhabiri, MİT gazetecilerinden Soner Yalçın'dan daha fazlası beklenmemeli...

 2. #2

  Standart

  wayyy bee ne filmmiş baştan aşaği kurgu türkiyenın derin işleri way way way
  emeğine sağlık

 3. #3

  Standart

  çok uzun bir yazı paylaşım için teşekkurler kardeş

 4. #4

  Standart

  cok cok cok harık abır paylasım ben bunları bılmıyorduğum baktığım halde harıka olmus

Benzer Konular

 1. Gercek alevilik okuyun
  By ABYSS in forum Dini Bilgiler
  Cevaplar: 0
  Bölüm Listesi: 04-17-2007, 05:58 PM

Beğenilen Sayfayı İşaretleyin

Beğenilen Sayfayı İşaretleyin

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • Eklenti Ekleyemezsiniz
 • You may not edit your posts
 •  
[Gizlilik Politikası]-[UslanmaM Kuralları]-[UslanmaM İletişim/Contact]