Kısa abiye modelleri her geçen gün farklı çeşitlerde piyasaya sürülmektedir. Sürekli değişmekte olan moda akımları sayesinde artık giyim sektörü her dakika giyim üzerinde değişiklikler yapmakta. Bu durum çoğu kadının hoşuna gitse de çoğu kadın da bu durumdan oldukça şikayetçi ancak bu moda akımlarına uyan bir çok kadın vardır. Kısa abiye modellerine değinecek olursak ise genel olarak düğün , nişan mezuniyet ve buna benzer bir çok özel günlerde kullanılan bir modeldir. Ancak bu modelin kullanımına oldukça dikkat etmek gerekir aksi takdirde istenmeyen sonuçlar ortaya çıkar.
Aynı zamanda modellere ve renklere ayrılan kısa abiye modelleri çoğu zaman gece davetlerinde de kullanılır. Geçen sezonun moda akımına bakılacak olursa çoğunlukla ---- renkler tercih edilse de bu sezon nar çiçeği ve ya buna benzer çok daha canlı renkler kullanılmıştır. Çoğu kadın böylesine özel günlerde daha canlı durmak ister işte bu neden ile bu sezon kullanılmayan renkler tekrar kullanılmaya başlamıştır. Ve bu da çoğu kadının gözleri tekrardan üzerine çekmeyi başarabilmiştir. Fakat siz siz olun kısa abiye modelleri seçerken çok dikkatli olun öncellik olarak vücut ölçülerinize göre hareket etmeniz oldukça önemlidir. Sonra size yakışacak en uygun modeli bulup almanız da oldukça önemlidir.
Geçen sezonun trendlerinde file tarzı abiye modelleri oldukça yaygınıdır fakat bu sezon kullanımına son verilen bu model artık çok daha farklı çeşit ve modellerle piyasada sıkça karşımıza çıkmaktadır. Kısa bir model seçecekseniz öncellik olarak önceden kullanmış olmanız önemli bir konudur. Aynı zamanda kaliteli ürünler seçip almanızı öneririm aksi takdirde o gün içinde bazı olumsuzluklar ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Fiyat konusuna değinecek olursak ise kısa abiye fiyatları alacağınız yere kalite farkına kumaşına hatta modeline göre bile büyük farklılıklar gösterebilmektedir. Ancak bazı yerlerde sıkça indirim günleri olduğundan böyle indirimleri takip ederek uygun fiyatlı ürünle ile alışveriş yapabilirisiniz.