Yeni sezon abiye elbise modelleri denilince akla ilk olarak uzun ve ya allı pullu modeller gelmekte fakat moda sektörü son senelerde özellikle de bu sezon kuralları alt üst etmiş durumda . çıkarılan son sezon modeller ile artık kadınların dolapları dolmuş taşmış durumda sezonun güzellikleri bir yana artık istenilen her tarza ve zevke uygun modelleri bulmak oldukça kolay bir durum haline gelmiştir. Aynı zamanda farklı model sıralaması ile isteğe göre parça düzenlemeleri ile de oldukça kullanışlı parçalar piyasaya sürülmüştür.
Ancak bu abiye elbise modelleri seçerken dikkat etmeniz gereken oldukça önemli konular vardır. Bu konuları göz ardı etmeden tercihleriniz yaparken dikkat ederseniz çok daha olumlu sonuçlar elde ederek çok daha mutlu olabilirisiniz. Bilirisiniz abiyeler kadınların artık vazgeçilmezi haline gelmiştir. Özellikle de özel günlerde sürekli tercih edilmesinin sebebi ise her davete ve özel güne uygun olmasıdır. Fakat dediğimiz gibi seçim yaparken dikkat gerektiren konuları göz ardı etmemek gerekir. Bu konulara şöyle bir değinecek olursak ise ; öncellik olarak Vücut yapılarınızı oldukça iyi bilmeniz büyük önem taşır bun aksi bir durumda aldığınız abiyeyi çok beğenseniz de size yakışmayabilir.
Yeni sezon abiye elbise modelleri seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer konu ise sezonun renk seçeneklerine uygun olup olmamasıdır. Geçen sezona baktığımızda renk açısından oldukça ---- tonlar kullanılmıştır. Bu sezon yine ---- tonlar zirveyi elden bırakmasa da sezonun renk seçenekleri arasında canlı renk modelleri de oldukça sık kullanılmıştır. Aynı zamanda model açısından bakılacak olursa modellerde bu sezon geçen sezona nazaran daha sık işlenmiş iplikler ile çok daha farklı modeller görmekteyiz. Farklı olarak dar kesim kumaşlar bu sezon özel günlerde yine sıklıkla tercih edilmekte bir farklı model olarak ise şunu söyleyebiliriz ki bu sezon kadınları oldukça büyük şaşkınlıklara uğratacak türden fiyat konusuna değinecek olursak ise abiye elbise modelleri kumaşına kalitesine ve alınan mağazaya göre değişmektedir. Aynı zamanda sezonun ilerleyiş süresi de fiyat konusunda büyük rol oynamaktadır.