Hayat Benim Hayatım

Adına yaşam dediğim ve yürüyüp de bitiremediğim, bitmezmiş gibi yolları olan insanlardanım ben. Bazen yokuş aşağı, bazen tepe takla, bazen deli bir dalga, asırlık dingin bir çağlayan gibi... Yürürken gözyaşları ile ıslattığım yağmur sokaklar, kulak yırtarcasına attığım kahkahaların yankılandığı en güzel köşe başı. Bazen, tepeden bakarken at kendini şu boşluğa dediğim, yarı deli yarı zeki ve çok deli... Ben...

Her hissettiğimi, ya dibe vurmuş gibi, ya kıyassız bir zirve gibi yaşarım ben. Ağlarken içimi parçalarım, yırtarım, fırlatırım kendimi dilsiz karanlıkların içine. Gülerim, gülmekten öte çığlık çığlığa, kendimden geçerim. Unuturum, sanki hiç olmamış gibi, hiç yaşamamışım gibi yada yaşayan ben değilmişim gibi.

Hayallerim gerçek gibidir, gerçektir. Burjuva prens olurum, tüylü başlıklar giyerim, kabarık kabarık elbiseler. Milli piyango dan bir trilyon kazanırım, gezerim Hindistan' ı, Mısır' ı, Çin'i. Gez gez bitiremem.Ama hiç piyango almam ve tarzımda değildir tüylü başlıklar, kabarık elbiseler. Hayallerim beni değil, aslında ben hayallerimi yaşarım en uç noktada.

Deli gibi tahammül ederim. Peygamber sabrı derler hani.... Ama, en uca varınca çivisi çıktı bunun der, tahammülüme bu kadar değer şeyi bir anda unutur, vazgeçerim, geri dönmeksizin. İnatlaşırım keçi gibi. Galip olurum. Severim beş bin senedir seviyor gibi, tam tamına aşk gibi.

Tüm bunlar karışık mı ? Belki öyle... Ama ben kendimi yaşıyorum aslında. Hayatı kullanıyorum bunun için, her haliyle. Her defasında yenileniyorum, yeniden doğuyorum. Nasır tutmasına izin vermiyorum yüreğimin. Sanki ilk defa yaşıyormuşum gibi, çaylak, tepkilerimi ayarlayamıyormuşum, anlayamıyormuşum gibi tutarsız...Ya dip ya zirve yapıyorum. Dedim ya yenileniyorum. Her şeyi yeniden keşfediyorum, yeniden anlıyorum ve hemen unutuyorum. Sihir bozulmuyor...Yeniden doğuyorum. Ve her defasında Bebek oluyorum yeniden büyüyorum.

Hayat benim hayatım, dilediğim gibi yaşarım. Buda benim oyunum. Kurallarım yok benim, prensiplerim. Kıstırmam hiç kimseyi köşeye, istemem her şeyi kendime. Alkışlamam yalama olmuş hiçbir şeyi. Gerek yok ki hiçbir hileye, benim işim kendimle...
Ud vurmuşum dünyanın her türlü işine
Hayat benim hayatım dedim ya
ben buyum böyle kabul edile...