17 Mayıs 2000'de UEFA Kupası'nı müzesine götürerek Türk futbol tarihinin en büyük zaferine imza atan Galatasaray, yine şampiyonluk hedeflediği bu kupada Bayer Leverkusen önünde avantajlı bir skor arayacak. Ali Sami Yen Stadı'ndaki dev maç saat 19.45'te başlayacak ve D Spor'dan naklen yayınlanacak

Türk halkının kalbi bugün Ali Sami Yen Stadı'nda
atacak. Avrupa Fatihi Galatasarayımız, bu akşam UEFA Kupası 3. tur ilk maçında Almanya'nın Bayer Leverkusen takımı ile karşılaşacak. Ali Sami Yen Stadı'nda muhteşem taraftarının desteğini arkasına alacak olan Galatasarayımız, bugünkü maçtan net bir skorla ayrılıp rövanşa rahat çıkmayı hedefliyor. Saat 19.45'te başlayacak mücadeleyi D Spor naklen yayınlayacak.

Galatasaray'ın UEFA'ya sunduğu yeni listede yer alan Emre Güngör ve Hakan Balta, Feldkamp'ın görev vermesi halinde bugünkü maçta forma giyebilecek. Yarın İstanbul'a gelecek olan Barusso ile sakatlıkları bulunan Linderoth, Hasan Şaş ve Serkan Çalık karşılaşmada görev alamayacak. Haydi Cimbom haydi! Tam zamanı şimdi! Yen şu Bayer Leverkusen'i ve dök bizi mutluluktan sokaklara! Sana hep zafer yakışır Aslanım!