Ege derbisi nefesleri kesti. Düelloya sahne olan maçta Karşıyaka, Manisa'yı 3-2'lik skorla devirdi, taraftarını sevindirdi. Tarzanlar, üst üste 3. kez yenildi, ilk 6 yarışında kan kaybetti.

Ege derbisinde bir tarafta ilk altı yarışındaki Manisaspor diğer yanda üst sıralara tırmanmak isteyen Karşıyaka vardı. Kaf Kaf, seyircisinin desteğini arkasına alarak maça başladı. İlk yarı dersine iyi çalışmış bir Manisaspor izledik. Kontrataklarla rakip kalede etkili olan Siyah-Beyazlılar, 21. dakikada golü buldu. Benjamin Fuchs'un ortasında Perovic kafa golünü attı. Buna karşılık ev sahibi ilk yarıda birkaç cılız atak haricinde tehlike üretemedi. İkinci 45'te Yusuf şimşek yerinde değişiklikler yaptı. Manisaspor da skoru korumak için defans yapıp, geriye çekilince Karşıyaka'nın ekmeğine yağ sürdü. 66'da Can Erdem skoru eşitledi. Skoru eşitleyen Karşıyaka baskılarını artırmaya başladı. 73'te Onur'un ortasında günün başarılı isimlerinden Ahmet Arı güzel bir vole vuruşu yaparak takımını öne geçirdi. Manisaspor'da sonradan oyuna giren golcü oyuncu Abdülkadir Özgen klasını konuşturdu. Güzel bir kafa vuruşu yaparak skoru eşitledi.

Değişikliklerin maçı!
Murat Gürbüzerol'un rakiplerini çalımlayıp, dışarı vurduğu şut gol olsaydı Kemal Özdeş'in öğrencileri zorlu deplasmandan 3 puanla dönebilirdi. Ancak olmadı. Son Sözü Karşıyaka'da oyuna giren Caner Ağca söyledi. Rıdvan'ın şık ortasında güzel bir gole imza attı. Genel olarak baktığımızda maçın kaderini oyuna sonradan dahil olan oyuncular belirledi. Manisaspor ilk 6 yolunda yara alsa da yarıştan kopmayacağı kesin. Karşıyaka ise Ege derbisinden 3 altın puan alarak iddiasını ortaya koydu. Mücadelenin göze batan oyuncuları Karşıyaka'da Burak Karaduman, Rıdvan şimşek ve Ahmet Arı'ydı. Manisasporda ise Perovic, Fuchs, Eray Ataseven ve Causic'ti. Karşıyaka seyircisini de desteklerinden ötürü kutlamak gerek.