Süper Lig'e birlikte veda eden iki takım geri dönüş yolunda kapıştı. Zirveyi yakından ilgilendiren maç 2-2 eşitlikle sonuçlandı. Mersin ilk 2 yarışında yara aldı. Belediye ise lider Ankara'nın 2 puan gerisine düştü

Sonucu merakla beklenen maçta Mersin İdmanyurdu ile İstanbul Belediye kozlarını paylaştı. 90 dakika 2-2 tamamlandı, sonuç iki takıma da yaramadı. 6. dakikada ev sahibi ceza alanı içinde oluşan karambolde üstünlüğü sağladı. Anıl Karaer kaleci Oğuzhan’ı avlayan isimdi: 1-0. Konuk ekibin cevabı gecikmedi. 11’de Mersin savunması 18 içinde topu uzaklaştıramayınca Mehmet Batdal tabelaya denge getirdi: 1-1. Erken gelen karşılıklı goller tempoyu düşürdü. Ama ikinci devrede galibiyet için savaşan iki ekip vardı. 59’da Belediye kontrasında İbrahim Yılmaz ağları sarstı: 1-2. Skoru lehine çeviren Cihat Arslan’ın takımı, konrolü eline almak istedi. Ancak Mersin pes etmedi. 68’de ceza alanı önündeki serbest vuruşta topun başına ilk golün sahibi Anıl geçti. Tecrübeli sol bek enfes bir vuruşla çatalı gördü, taraftarını güldürdü.

Krediler tükendi

87’de Mersinli Mahmut rakibine sert girdi, hakem kırmızıyı gösterdi. Mücadelenin hakkı beraberlikti. Son düdük çaldığında da eşitlik değişmedi. Maddi açıdan sıkıntılı bir sezon geçiren Mersin’in bu kadar tecrübeli ismi elde tutabilmesi ve bütçe olarak kendisinden kat ve kat daha güçlü takımlarla zirve yarışı içine girmesi takdiri hak ediyor. Ancak Belediye için aynı şeyleri söylemek mümkün değil. Tartışmasız bu ligin en geniş ve en kaliteli kadrosuna sahip; uzak ara farkla Süper Lig’e geri dönmesi gereken Belediye’nin sezonun ikinci yarısındaki 6 maçta 9 puan kaybetmesi kredisini tükettiğini gösteriyor.