Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958

Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2968
**""oNLArcA sÜPER kOmİK fIKRALAR""**..GÜLMEYEN OLURSA HABERİM OLSUN :)))
Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 30 Sayfa bulundu

Konu: **""oNLArcA sÜPER kOmİK fIKRALAR""**..GÜLMEYEN OLURSA HABERİM OLSUN :)))

 1. #1

  Standart **""oNLArcA sÜPER kOmİK fIKRALAR""**..GÜLMEYEN OLURSA HABERİM OLSUN :)))  Arkdaşlar elimd daha 100'lerce fıkra var bunlara yeterli ilgi verilirse diğerlerini de yayınlayacağım..bunlardan daha komik 100'lerce fıkra..


  Meraklı Deve
  Genç deve annesine sormuş
  -"Anne niye bizim ayaklarımız bu kadar büyük?"
  Anne cevap vermiş:
  -"Çölde kuma batmamak için."
  Genç deve tekrar sormuş:
  -"Peki kirpiklerimiz niye bu kadar gür.
  Anne tekrar cevap vermiş:
  -"Çölde kum fırtınalarında kum kaçmasın diye."
  Merakı yatışmamış olan genç deve bir soru daha sormuş:
  -"Bizim niye hörgüçlerimiz var."
  Anne deve sabırla yanıtlamış :
  -"Çölde çok uzun süre susuz idare edebilmek için suyu hörgüçlerimizde depolarız."
  Sonunda dayanamayan genç deve sormuş :
  -"Peki biz bu hayvanat bahçesinde ne işimiz var?"


  Kırşehirli Muavin
  Bir kamyonun şoförü Nevşehirli, muavini de Kırşehirliymiş. Bir gün kamyona 6 metre yüksekliğinde yük yükleyip yola çıkmışlar. Bir süre sonra yüksekliği 5 metre olan bir köprüden geçeceklermiş. Kırşehirli muavin sağa sola bakınmış, Nevşehirli şoföre "Trafik yok, geç abi" demiş.


  Oscar
  Atlas Okyanusu'nda giden geminin kaptanı gemide olan bütün herkesi güverteye çağırmış. Herkes gelince
  -Size bir iyi bir kötü haberim var.
  Önce hangisini söyliyeyim.
  Herkes: "İyi" demiş.
  -13 dalda oscar kazanacağız.


  Çılgın moruk
  Yaşlı bir amca parkta bir banka çökmüş etrafı seyrediyormuş....Derken yanına bir delikanlı gelmiş ki saçları yeşil, kırmızı, turuncu, mavi, sarı renk boyalı...
  Adam çocuğa bakakalmış....çocuk da küstah bir sesle:
  - "ne var moruk, sen hayatında hiç çılgınca bir şey yapmadın mı" demiş.. Adam gülümsemiş: "Yaptım.. bir seferinde çok sarhoştum ve bir papağanı becermiştim.. şimdi de yoksa bu çocuk benim oğlummu diye merak ediyorum..."


  İddia
  51. piyade alayında yüzbaşı jack diye bir subay varmış. Bu alayda bütün herkes bu yzb'dan illallah demiş. Çünkü her girdiği iddiayı kazanıyormuş. Alay komutanı sonunda dayanamayıp yzb. jackin tayinini çıkarmayı başarmış. Ve bizim yzb. 61. piyade alayına tayini çıkmış. 51. piyade alay komutanı, 61. piyade alay komutanına telefon ederek yüzbaşı için 'aman bu adama dikkat edin sakın kimseyle iddiaya girmesin. Aka kara der iddiayı yinede kazanır' diye uyarıda bulunmuş.
  61. piyade alay komutanı olur mu canım öyle şey diyip telefonu kapatmış. Neyse bizim yzb. 61. piyade alayına gelmiş ve alay komutanın karşına geçerek komutanım ben geldim' demiş. Alay komutanı:
  - Sen misin şu meşhur yzb. jack derken, yzb. alay komutanına
  - a a komutanım beni hatırladınız mı, demiş
  - hayır hatırlamadım
  - olur mu komutanım vietnam savaşında beraber mevzide idik siz o zaman yarbaydınız bende daha teğmendim.
  - yok canım ben o savaşa katılmadım
  - aa komutanım ben adım gibi hatırlıyorum sizin kıçınıza şaraplen parçası gelmişti. Kesin onun yara izi de kalmıştır.
  - olur mu canım sen manyak mısın ben ne o savaşa katıldım ne de kıçımda şaraplen yarası var.
  - komutanım 100$ iddiasına girerim ki sizin kıçınızda şaraplen yarası var demiş ve 100$ iddiasına girilmiş. Alay komutanı indirmiş pantalonu ve yaranın olmadığını göstermiş. yzb:
  - ah komutanım çok özür dilerim. yanılmışım buyurun 100$ ınızı demiş ve 100$ i vermiş.
  61. piyade alay komutanı sevine sevine 51. piyade alay komutanını telefonla arayarak
  - he he bu muydu her iddiayı kazanan adam.
  - ne oldu ki
  - iddiaya girdim ve kazandım
  - sakin ona kıçımı gösterdim deme!
  - nereden anladın kıçımı gösterdiğimi
  - ulan senin Allah belanı versin Allah seni kahretsin o adam senin kıçını görmek için bütün alayla iddiaya girmişti.


  Peri
  3 erkek çocuğu olan bir ailenin bir de inekleri var ve ineklerini çok seviyorlar, her şeyleri canları, ciğerleri o inek. Bir gün evin annesi ahıra gidip bakıyor ki inek ölmüş. O da hemen orda kriz geçirip ölüyor. Sonra en büyük oğlan ahıra gidiyor, bakıyor ki inek de anne de ölmüş buda intahar etmek için boğaz köprüsüne gidiyor. Tam atlayacak iken bir peri kızı geliyor. Oğlana benimle beş kere birlikte olursan hem ineği hem de annenizi diriltirim diyor. Tabii büyük oğlan hemen tamam diyor. Gelgelelim iki diyor üç diyor dördüncü de kalıyor... 5. yi yapamayıp kendini köprüden atıyor aşağı. Sonra ortanca oğlan geliyor ahıra bir bakıyor ki anne ve inek ölmüş. Oda gidiyor köprüye. Peri kızı yine geliyor bu sefer benimle on kez beraber olursan ineği de annenizi de abinizi de diriltirim diyor. Oğlan bir başlıyor o da en son 8 e kadar gelebiliyor. O da kendini atıyor köprüden. En son da küçük oğlan geliyor ahıra bir bakıyor ki anne ölmüş bu da gidiyor köprüye. Peri kızı geliyor yine... Bu seferde benimle 15 kere birlikte olursan 4 ünüde diriltirim diyor. Bunun üzerine küçük oğlan 18 olmaz mı diyor peri kızı olur diyor. Oğlan ya yirmi diyor tabbii o da olur diyor peri kızı.. Oğlan bu sefer 25 de olur mu diyor.. Tamam deyince peri kızı, oğlan gözleri parlayarak:
  - Bak sonra inek gibi ölmek yok ama..


  Hadım
  Eski bir devirde İngiliz, Fransız ve Türk arkadaşlar haremin camından içeriyi gözetlerken yakalanmışlar. olayı öğrenen Padişah çok sinirlenerek hepsinin mesleğine göre hadım edilmesine karar vermiş. İngilizce mesleğini sormuşlar;
  -Terziyim...
  -Kesin makasla,
  Fransıza sormuşlar;
  -Oduncuyum...
  -Kesin baltayla,
  Bu sırada Türk gülmekten katılıyormuş. merakla sormuşlar; -Ya neden gülüyorsun, biraz sonra hadım olacaksın...
  -ben dondurmacıyım, yalaya yalaya nasıl bitireceksiniz onu merak ediyorum...


  Ceset parası
  II. Dünya Savaşı sırasında Rus orduları geri çeliyorlar. Ve Rus generali durumu kurtarmak için askerleri teşvik etmeye karar vermiş. Her getirilen ölu Nazi için 10 ruble vaat etmiş. Askerler saldırdılar. Çatışmadan sonra kimi 1 kimi 3 ceset getiriyorlar ve paralarını anında alıyorlar. Bir ara bir Yahudi asker bir vagon sürükleyerek getirdi. Vagonun kapısını açtı, içerisi ceset doluydu. General bunu görünce şaşırdı ve askeri kenara çekerek şöyle dedi :
  -Asker, anlarsın ya bütçemiz zayıf, haydi ben sana 7.50 ruble ceset başı veriyim.
  Asker : -Olmaz, dedi, Zaten bana geliş fiyatı 8.30 ruble


  Ekmek ve Ördek
  Ördek bara girer ve barmen'e:
  - ekmek var mı
  - yok
  - ekmek var mı
  - yok
  - ekmek var mı
  - yok
  - ekmek var mı
  - yok dedik ya
  - ekmek var mı
  - eğer bir daha sorarsan seni duvara çivilerim
  - çivi var mı
  - yok
  - ekmek var mı


  Maymun
  Kadın bebeğiyle otobüse binerken otobüs şoförü kendini tutamayıp şöyle demiş:"- Aman tanrım ne kadar çirkin bir bebek..." Kadın sinirle biletini kutuya basmış, en arka tarafa geçmiş, bir adamın yanındaki boş yere oturmuş. Adam dönüş kadına;"- Özür dilerim. Acaba az önce şoförle aranızda ne geçti?"
  Kadın: - Büyük bir terbiyesizlik etti. Hakaret...
  Adam: - Bir kamu görevlisi insanlara hakaret edemez. Suç teşkil eder.
  Kadın: - Doğru. Gideyim de şunu bir azarlayayım.
  - Merak etmeyin, ben maymununuza gözkulak olurum...

  Öğrenci Yurdu
  Üniversitede dönemin ilk gününde Rektör yeni gelenleri toplamış, üniversite kurallarını anlatırken sıra yurt olayına gelmiş. Rektor demiş ki
  "- Kız yurtları erkek öğrenciler için yasak bölge. Erkek yurtları da kız öğrenciler için. Yasak bölgede yakalanan kişiye ilk seferinde 20 dolar ceza kesilecek. İkinci yakalanışında 60 dolar, üçüncü yakalanışında da 180 dolar ceza kesilecek. Sorusu olan var mı?"
  Arka taraftan bir erkek öğrenci sesi:
  - Sezonluk bilet ne kadar?


  Süpermen
  İki adam New York’taki Empire State binasının tepesindeki barda oturuyorlarmış. Biri diğerine dönmüş:
  - Biliyor musun geçen hafta şunu keşfettim; Bu binanın etrafında öyle kuvvetli rüzgarlar var ki, tepesinden atlıyorsun aşağı, 10. Kata kadar düşüyorsun, sonra rüzgar o kadar kuvvetleniyor ki seni döndürüp 10.Kat penceresinden içeri atıyor...Barmen bunu duyunca kafasını olumsuz bir şekilde sallamış. Öbür adam demiş ki:
  - Yahu sen deli misin olacak şey değil şu dediğin..
  - Yok kesinlikle oluyor denedim ben. İstersen şimdi göstereyim sana.
  Ve adam kalkmış bardan, gitmiş pencereye, yallah atlamış aşağı. 10.Kata yakınlaşınca birdenbire pencereden içeri doğru kayıvermiş. Sonra da asansöre binip yukarı, bara çıkmış. Öbür adam demiş ki:
  - Yahu gördüm ama bu bir sefer olacak bir şeydi bir daha olmaz
  - Olur olur bir daha göstereyim bak...
  Ve adam yine cumburlop aşağı atlamış. Yine 10. kat civarında rüzgar adamı pencereden içeri atıvermiş. Adam bara dönünce öteki adama deneyip görmesini söylemiş. Öbür adam:
  - Haydi bakalım. Hakkaten işe yarıyor demek. Bir deneyeyim...Demiş ve pencereden aşağı atlamış. Direk aşağı uçarken 11. katı geçmiş, 10.kat, 9.kat, 8.kat derkent taakk diye kaldırıma yapışmış. Yukarıda barda barmen birinci adama dönmüş ve:
  - Süpermen, içince eşşoğlueşşeğin teki oluyorsun...


  Ted Amca
  Amerika’da bir ilkokulda öğretmen çocuklara evde ders alınabilecek bir hikaye yaratmalarını, ertesi gün sınıfta okuyacaklarını söylemiş. Ertesi gün çocuklar hikayelerini anlatmaya başlamış. İlk sırada küçük Suzi varmış. Başlamış anlatmaya: Bizim çiftliğimiz var. Bir gün babamla yumurtaları topladık, bir sepete koyduk. Arabayla giderken bir tümsekten geçtik, sepet devrildi ve yumurtaların hepsi kırıldı." Öğretmen
  - Güzel. Peki bu hikayeden alınacak ders nedir?
  - Bütün yumurtaları aynı sepete koyma.
  - Aferin çok güzel. Lily sıra sende.
  Küçük Lily tahtaya kalkmış ve anlatmaya başlamış:
  - Bizim de bir çiftliğimiz var. Babam yumurtalardan civciv çıkması için onları kuluçka makinesine koyar geçen hafta 12 yumurta koydu. 12 civcivi olacağını sanıyordu, ama sadece 8inden civciv çıktı.
  - Eveeet. Peki buradan alınacak ders nedir?
  - Yumurtadan çıkmamış tavukları sayma
  - Aferim bu da çok güzel. Billy, sıra sende
  Küçük Billy tahtaya kalkmış ve anlatmaya başlamış:
  - Amcam Ted Vietnam Savaşına katılmıştı. Bir gün helikopterle bir göreve giderken helikopter vurulmuş. Ted Amcam helikopter düşmeden elinde bir makineli tüfek, bir kasatura ve bir şişe bira ile atlamayı başarmış. Paraşütüyle yere inerken yolda birayı içip bitirmiş. İnince mermisi bitene kadar makineli tüfeğiyle 70 kişiyi haklamış. Sonra kasatura kırılana dek onunla 20 kişiyi halletmiş. Sonra da son 10 kişiyi de silahsız bitirmiş.
  - Böyle korkunç bir hikayeden alınacak ne ders olabilir?
  - İçerken Ted Amcama bulaşmayın...


  İmamların maçı
  Trabzonlu imamlar kendi aralarında maç yaparlarmış ama ne hikmetse hep merkez imamlarının takımı maçı kaybedermiş. Bir gün merkezin hocalardan biri demiş ki: -Böyle olmayacak. En iyisi biz Trabzonspor'lu Hami'ye rica edelim gelsin takımda oynasın.Soran olursa merkez camii imamı Hami Hoca deriz demiş. Hami'den rica etmişler. Hami de kabul etmiş. Maç oynanmış ama merkezin imamları yine mağlup olmuşlar. Maç dönüşü merkez imamlarının arkadaşlarından biri sormuş:
  -Hoca bu hafta kazandık değil mi?
  -Maalesef 2-1 yenildik
  -Yapma ya nasıl olur Hami oynamadı mı?
  -Oynadı ve bizim golümüzü de o attı
  -Peki onların gollerini kim attı?
  -Roberto Carlos Hocayla, Ronaldo Hoca


  Posta
  Bir fakir Kırşehirli paraya çok sıkışmış. Her türlü çareye başvurmuş, yardım eden olmamış.
  Son çare olarak, 'Allah, sıkışan kuluna yardım eder' inancından hareketle, Allah'a mektup yazmaya karar vermiş. 'Cenab-ı Allah Yüksek Katına' diye başlamış ve 'Allah'ım ne olur bana bir yüz milyon lira gönder' diye bitirmiş. Zarfın üzerine de 'Esirgeyip bağışlayan Yüce Allah' diye yazıp postaya vermiş.
  Postacılar mektupları ayırırken, gitmesi mümkün olmayan adresi görünce açmışlar. Mektup sahibine acımışlar ve aralarında para toplayıp yardım etmeye karar vermişler. Ama, ancak 80 milyon lira toplayabilip, göndermişler. Parayı alan Kırşehirli, hemen Allah'a bir mektup daha yazmış.
  Postacılar, 'Allah' adresli ikinci mektubu açmışlar. Kırşehirli şöyle yazıyormuş:
  'Allah'ım gönderdiğin parayı aldım, teşekkür ederim. Ama, bundan sonra para gönderirken, Meleklerinle gönder, hırsız postacılar gönderdiğiniz paranın 20 milyon lirasını çalmışlar.'


  Paraşütçü
  Kırşehirli iki arkadaş askere gitmişler ikisi de paraşütçü olmuş. Belli bir eğitim gördükten sonra paraşütle deneme yapıyorlarmış. İkisi de uçaktan atlamışlar. Ellerinde yüksekliği gösteren bir alet varmış. Arkadaşlardan birisi alete bakarak sayıyormuş.'250,200,150,100,90,80,70,60,50,40,30,2 0 açmasak da olur. Geldik'

  İlk deneyim
  Bir gün iki erkek kedi iki dişi kediden konuşuyorlarmış. Erkek kediler, dişi kedilere
  -Akşam 11 de buluşup sevişelim demişler, dişi kediler de kabul etmişler. Bunu duyan bir yavru kedi de
  - Abilerim beni de götürün; sevişmek konusunda hala hiçbir şey bilmiyorum demiş. Erkek kedilerde tamam gel demiş demişler ve buluşma yerine gitmişler, dişi kedileri beklemeye başlamışlar ama saat 11 olmuş yoklar, 12 olmuş dişi kediler ortada yok, 1 olmuş hala yoklar.. Sonunda yavru kedi dayanamamış ve
  - Abi demiş ben biraz daha sevişirsem soğuktan ölecem demiş


  Yine kardayız
  Üçüncü Boğaz Köprüsü'nü Japon, Amerikan ve Türklerden oluşan bir konsorsiyum almış. Tam açılışın yapılacağı sırada kurdele kesilirken köprü büyük bir gürültüyle yıkılmış. Japon; 'gitti bütün emeklerim, mahvoldu kumlarım' diyerek harakiri yapmış.
  Amerikalı; 'gitti çeliklerim, tonlarca çelik yıkıldı' diyerek tabancasını çekip intihar etmiş.
  Tüm bunları izleyen Türk müteahhit de derin bir 'Oh!' çekerek yanındakilere dönmüş: '
  'İyi ki çimento koymamışım, yoksa bunlar gibi mahvolurdum'...'


  Savaş Gemisi
  Bir savaş gemisi karanlık ve sisli bir gecede yol alıyormuş. Derken kaptan köşkündeki komutan tam karşıda ve uzakta üzerlerine doğru gelen bir ışık farketmiş. Hemen karşı tarafa sinyal göndererek şu mesajı geçmiş: -"Derhal rotanızı 30 derece doğuya çeviriniz" Karşıdan anında cevap gelmiş:
  -"Sen rotanı 30 derece batıya çevir!" Komutan şaşırmış, biraz da sinirlenmiş, mesajı tekrarlamış:
  -"Rotanı derhal 30 derece doğuya çevir, emrediyorum!" Karşıdan cevap:
  -"Asıl sen rotanı 30 derece batıya çevireceksin!"
  Komutan öfkeden küplere binmiş, bir mesaj daha yollamış.
  -"Ben 30 yıllık kaptanım, sana son kez emrediyorum, rotanı 30 derece batıya çevir!"
  -"Sen 30 senelik kaptansan ben de 20 senelik denizciyim, sen rotanı 30 derece doğuya çevir."
  Komutan, o kadar sinirlenmiş ki, hemen mürettebata bütün topları ateşe hazır hale getirmelerini emretmiş ve son kez bir mesaj göndermiş: -"Burası bir savaş gemisi, derhal rotanı 30 derece batıya çevirmezsen ateşe başlayacağız."
  -"Burası da bir deniz feneri.. Sen rotanı bir an önce 30 derece doğuya çevirmezsen birazdan kayalara çarpacaksın"

 2. #2

  Standart

  Çok teşekkür ederim kendimi gülmekten tutamıyorum

 3. #3

 4. #4
  Yakşi
  Guest

  Standart

  Çılgın moruk
  Yaşlı bir amca parkta bir banka çökmüş etrafı seyrediyormuş....Derken yanına bir delikanlı gelmiş ki saçları yeşil, kırmızı, turuncu, mavi, sarı renk boyalı...
  Adam çocuğa bakakalmış....çocuk da küstah bir sesle:
  - "ne var moruk, sen hayatında hiç çılgınca bir şey yapmadın mı" demiş.. Adam gülümsemiş: "Yaptım.. bir seferinde çok sarhoştum ve bir papağanı becermiştim.. şimdi de yoksa bu çocuk benim oğlummu diye merak ediyorum..."

  Ne diyimki admin Sana töbe töbe kötü örnek teşkil ediyor abee

 5. #5

  Standart

  adminim gülmekten öldüm gerçekten gülmekten duramıyorum şimdi de yerlere yatıyorum

 6. #6
 7. #7

  Standart

  adminim konu için teşekkürler ÇOK GÜZELLER

 8. #8

  Standart

  Ekmek ve Ördek
  Ördek bara girer ve barmen'e:
  - ekmek var mı
  - yok
  - ekmek var mı
  - yok
  - ekmek var mı
  - yok
  - ekmek var mı
  - yok dedik ya
  - ekmek var mı
  - eğer bir daha sorarsan seni duvara çivilerim
  - çivi var mı
  - yok
  - ekmek var mı


  zuahahaha

 9. #9
 10. #10

Sayfa 1 Toplam 3 Sayfadan 123 SonuncuSonuncu

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 0
  Bölüm Listesi: 10-06-2006, 12:37 PM

Beğenilen Sayfayı İşaretleyin

Beğenilen Sayfayı İşaretleyin

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • Eklenti Ekleyemezsiniz
 • You may not edit your posts
 •  
[Gizlilik Politikası]-[UslanmaM Kuralları]-[UslanmaM İletişim/Contact]