Özellikle elektrik kesintilerinde hayatımızı kurtaran ışıldakların en büyük problemi şarj edildikten sonra yanma sürelerinin kısa olmasıdır. Zayıf pilli ışıldaklar, elektrik kesintisi sırasında, kurtarıcıdan çok sorun olmaktadır.

Piyasada bulunan bir çok ışıldağa göre daha fazla süre ile yandığı noter tarafından tasdiklenen ışıldağın içersinde 18W bir adet flüoresan lamba kullanılıyor. Tüketicinin yanılmaya müsait olduğu bir başka konu da Işıldak armatürlerin yalnızca acil durumda (elektrik kesildiğinde); yada hem acilde hem enerjide yanıp yanmadığı konusudur. Pelsan Işıldak sadece elektrik kesildiğinde devreye girmez, istenildiği takdirde elektrik varken (AC/DC) de kullanılabilir. Pelsan Işıldak bu özelliği ile özellikle deprem gerçeği kaçınılmaz olan ülkemizde bir gereksinim olmuştur.

Pelsan Işıldak portatiftir, kolay taşınabilir, duvara kolay monte edilebilir. Kutu içindeki kullanma kılavuzunda ürünü pil ömrünü kısaltmadan nasıl uzun yıllar kullanabileceği kullanıcılara detaylı şekilde anlatılmıştır. Apartman ve sitelerin, restoran, kafe ve barların, hastane, ofis ve alışveriş merkezlerinin ortak kullanım alanlarında ve evlerimizde rahatlıkla kullanılabilir. Pelsan Işıldak, romantik mum devrinin, dayanıklı, kullanımı kolay, uzun ömürlü ışıldak devrine dönüşmesine sebep olmuştur.

Kaynak: Pelsan