Saç Ekiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kellik sorunu bazı kişilerde fazla önemsenmezken birçok kişide önemli bir eksiklik olarak görülmektedir. Saçların dökülme nedenleri incelendiğinde;

  • Bedensel yapıda oluşan hormon dengesizliği faktörleri
  • Kişilerin genetik yapılarından kaynaklana faktörler
  • Yaşam süresinde geçirilen değişik yapıdaki hastalık faktörleri
  • Stresten kaynaklı faktörler
  • Bayanlarda menopoz dönemindeki etkili faktörler
  • Saç kıran hastalığının etkileri
  • Kafa derisinde ve dokusunda oluşan faktörler
  • dökülmeye neden olan faktörler olarak gösterilebilir.
  • Bunun belirtilmesindeki sebep saç ekiminde dikkat edilmesi gerekenler göz önünde bulundurulurken öncelikle kelliğin nedenleri bilinmesi ve ona göre tedavi uygulanması gerektiğindendir.

Saç Ekimine Başlamadan Önce Yapılması Gerekenler

Ektirecek kişinin alkol kullanım alışkanlığı mevcut ise saçlarının daha düzenli çıkması tedavinin kısa sürede olumlu yanıt vermesi ve deri dokusunun canlanması için saç ekimi öncesi en az 3 günlük bir süre içerisinde alkolden ve alkollü içeceklerden uzak durması gerekmektedir.
Belirli rahatsızlıklardan dolayı aspirin ve muadili olan kan sulandırıcı ilaç kullananların saç ektirme faaliyetine başlamadan önce ilaç kullanımına bir hafta öncesinden ara vermiş olması gerekmektedir. Çünkü saç ekim sırasında enjektörün deri dokusuna batması ve kanamaların ortaya çıkması kanın sulandırılmış olması durumunda durdurulmasını zorlaştıracağından hapların kullanılmaması gerekmektedir.
Kellik sorununun yanında mevcut saçlarını bakım kremleri ve buna benzer losyonlarla yıkayanların operasyona başlamadan bu tür etkili madde kullanımında vazgeçmiş olmaları gerekir.
Ektirmek isteyenlerin sigara tiryakiliği varsa işleme başlamadan en az bir gün önce sigarayı terk etmiş olmaları gerekir.
Ekim İşleminden Sonra Yapılması Gerekenler Nelerdir?

Kellik sorunundan kurtulmak isteyenler saç ekiminde dikkat edilmesi gerekenler konusunda önceden bilgi sahibi olarak dikkatli davranışlar sergilemesi gerekir. Bunu için ekim işleminden önce ve sonra yapması gereken davranışları gerekli araştırmalar yaparak öğrenmiş olmalıdır. Burada belirtilmesi gereken kıl kökü ekilmesinde dikkat edilmesi gerekenler konusunda özellikle ekim işleminden sonra yapılacak davranış biçimleri;
Ekim işlemi sonrası en az üç gün geçtikten sonra saçlar dikkatli bir şekilde yıkanır. Bu işlemde doktorun uygun gördüğü şampuan ve losyon kullanılır.
Yıkama işlemi greft ekiminde dikkat edilmesi gerekenler konusuna özen gösterecek şekilde 2 haftalık sürede günde 1 veya 2 kez yapılır.
http://sacekimihakkinda.com/