Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958

Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958
İstanbul kuaförler ve manikürcüler derneği meslek sahibi yapıyor / 13 Haziran
1 den 2´e kadar. Toplam 2 Sayfa bulundu

Konu: İstanbul kuaförler ve manikürcüler derneği meslek sahibi yapıyor / 13 Haziran

 1. #1

  Standart İstanbul kuaförler ve manikürcüler derneği meslek sahibi yapıyor / 13 Haziran


  2002 yılında kuaförlerin bir arada olması için açılan İstanbul Kuaförler ve Manikürcüler Derneği meslek sahibi olmak isteyenlere iş kapıları açıyor.

  Yardımcı çırak eğitimleri, makyaj teknikleri, boya ve teknikleri, teknik kesim, salon yönetimi ve beden dili, manikürist eğitimi ve ürün eğitimlerinin verildigi dernekte eğitimlerini tamamlayanlara sertifika veriliyor. Dernek evde oturan ve meslek sahibi olmak isteyen kızlara yeni iş kapıları açarken, kuaförlere de kaliteli hizmet veren elemanlar yetiştiriyor. Makyaj teknikleri ünlü makyöz Corci tarafından verilirken, manikür eğitimleri de hiç bir ücret alınmadan uzman manikürcüler eşliginde öğreniliyor. İstanbul Kuaförler ve Manikürcüler Derneği Müdürü Kemal Aktaş, “Bir okul niteliğinde olan derneğimiz bir yandan meslek sahibi yaparken, diğer yandan öğrencilerine iş imkanı sağlıyor” dedi.

  CORCİ’DEN MAKYAJ EĞİTİMİ

  Ünlülerin makyözü Corci de, yılların deneyimini ve 25 yıldır geliştirdiği makyaj tekniklerini İstanbul Kuaförler ve Manikürcüler Derneği’nde kursiyerlerle paylaşıyor. Makyaj tekniklerinden, ürün seçimine, uygulamadan, renk seçimine kadar makyajla ilgili her türlü bilgi uygulamalı olarak anlatılıyor. Tv programları ve eğitim programlarında da yer alan Corci, 2008 yılında kendi adını taşıyan ürünleri piyasaya sürmeye hazırlanıyor. İsrail, isviçre, Almanya ve iran’dan bile öğrencileri olan makyaj ustasına, Meslek Bilim Dalı El Sanatları Enstitüsü’nden burslu öğrenci gönderiliyor. Çarşamba, perşembe ve cuma günleri verilen makyaj eğitimi yaklaşık bir ay sürerken, eğitimin sonunda katılımcılara sertifika veriliyor. İstanbul Kuaförler ve Manikürcüler Derneği, Kadıköy Altıyoldaki merkez binasında 2003 yılından beri faaliyet gösteriyor. Toplam 450 üyesi olan derneğin çalışmaları eğitim amaçlı olduğu için bir çok iş kapısını da açıyor. Manikür ve pedikür kurslarımız 6 kişilik profosyonel hocalar eşliğinde veriliyor. 4 yılda 200 asistan manikürist yetiştirdiğimiz manikür - pedikür kursları toplam 5 ay sürüyor. Kursun sonunda öğrencilerimiz sertifika alıyor. Mezun olan öğrencilerimize iş imkanı sağlarken, manikürist ihtiyacı olan kuaför salonlarına da kaliteli eleman yetiştiriyoruz.

  İŞİNİN UZMANLARIYLA ÇALIŞIYORUZ

  Derneğimizde verilen eğitimler, kendi alanlarında uzman olan kişiler tarafından veriliyor. Tanaçan firması kendi çalışanları ile derneğimiz bünyesinde, ortalama 170 kişiye ücretsiz olarak ağda eğitimi veriyor. Eğitim öncüsü Selective firması uzmanları da, müşteri ilişkileri, boya ve kesim teknikleri konularında kursiyerlerimize ücretsiz eğitim veriyor. Bütün firmaların ve meslek odalarının paylaşamadığı ünlü makyöz Corci tecrübelerini ve birikimlerini bu işe gönül verenlerle paylaşıyor. Özetlemek gerekirse 4 sene içerisinde derneğimizde ortalama 500 kişi eğitim aldı. Biz; iyi imkanlara sahip olan meslek odalarımızın yapamadığını, dernek olarak yapmaktan mutluluk ve gurur duyuyoruz. Yakında merkez binamızı daha büyük bir yere taşıyarak, Milli Eğitim Bakanlığı Çıraklık Eğitim Kursları’nı da derneğimiz bünyesinde vermeye başlayacağız. Başkan olarak her zaman Türk kuaförlerini ve bu mesleği nasıl daha ileri götürürüz düşüncesinde oldum. Yöneticilerimin ve üyelerimin de koşulsuz bir şekilde bu düşünceme samimi duygularıyla sahip çıkması, maddi ve manevi olarak desteklemeleri, beni en çok mutlu eden kazançlarımdan biri olmuştur.

 2. #2

  Standart

  selamlar CORCİ nin eğitimleri hakkında bilgi almak istiyorum

Beğenilen Sayfayı İşaretleyin

Beğenilen Sayfayı İşaretleyin

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • Eklenti Ekleyemezsiniz
 • You may not edit your posts
 •  
[Gizlilik Politikası]-[UslanmaM Kuralları]-[UslanmaM İletişim/Contact]