Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958
Kenz'ül-arş Ve Kadeh Duasi
1 den 2´e kadar. Toplam 2 Sayfa bulundu

Konu: Kenz'ül-arş Ve Kadeh Duasi

 1. #1

  Standart Kenz'ül-arş Ve Kadeh Duasi  Peygamberimiz Hz.Muhammed (Sallallahü Aleyhi ve Sellem) den rivayet edilmiştir. Şöyle buyuruyor :
  - Cebrail bana dedi ki :
  " Ey Muhammed, kim ömründe bir kere bu duayı okursa, Allah'ü Teala onu, kıyamet gününde yüzü ayın ondördü gibi parlak olarak haşreder. Hatta bütün insanlar onu, bir peygamber veya melek sanırlar. Ben ve sen onun kabrinin üzerinde dururuz. Ona hesapsız ve azapsız, üzerine binip Cennete girmesi için Cennetten bir Burak getirilir. Sırat köprüsünden şimşek gibi geçer. Onun günahı denizlerin suyundan, yağmurların damlasından, ağaçların yapraklarından, kumların adedinden, taşlardan daha fazla olsa bile, kendisine kabul olunmuş (nafile) hac ve bin umre sevabı yazılır.
  Korkan kimse okursa, Allah onu korktuğundan emin kılar. Susayan kimse okursa, Allah onun susuzluğunu giderir. Aç kalan okursa, giyindirir, hasta okursa şifa verir, hastanın üzerine okunursa, hastalığından kurtulur, dünya veyahut ahiret ihtiyaçlarından birisi için okursa Allah istediğini verir. Bir düşmandan veya sultandan korktuğu için okursa, Allah onların şerlerinden korur ve Allah'ın mahlukatından gelecek olan tüm zarar ve eziyetleri kendisine ulaşmaktan meneder.
  Borçlu olan okursa, Allah onu, borcunu ödemeye muvaffak kılar, hiçbir kimseye muhtaç olmaz. Eğer onu hasta olan yazıp üzerinde taşırsa iyileşir. Kadın taşırsa kocası ona ikram eder. Kayıp ise ailesine sağ, salim kavuşur. Bu duayı okuyan için cin, melek istiğfar ederler. Ömrü bereketli olur.
  Kim beş defa bu duayı okursa Peygamber Aleyhisselam'ı rü'yasında görür.
  Ebu Bekir Sıddık :
  " Gece olsun gündüz olsun bu duayı okudum, Peygamber Aleyhisselam'ı rü'yamda gördüm." buyurur. Hz.Ömer de şöyle buyurur:
  - Hiçbir hacetim olmadı ki onun için bu duayı okuyayım da giderilmesin.
  Hz.Osman (R.A) diyor ki :
  " Ben Kur'an-ı Kerim'i ezberleyemezdim. Resul-u Ekrem' e bu hususu şikayet ettim. Bana bu duayı öğretti. Onu okuduğumda Kur'an-ı Kerim'i ezberlemeyi başardım.
  Hz.Ali buyuruyor ki :
  - Ben bu duayı okuduğum vakit düşmanıma galebe çalardım. Kim ki Fatihayı, İhlas suresini, Kafirun ve Felak ve Nas suresini üç kere okuyup sonra bu duayı okursa Allah onu karşılaştığı bütün varlıkların şerrinden korur ve her türlü hastalıktan, her zalimin şerrinden onu emin kılar ve bütün isteklerini verir.
  Kim ki okuduğu gibi onu yazıp üzerinde taşırsa ve kim ki başının altına koyup uyursa Allah'ü Teala o kimsenin malından çalınanı ve evinden kaçanı geri iade eder. Akan suya okursa su durur, yahut yanan ateşe okursa ateş söner. Dağ üzerine okunda dağ paramparça olur.
  Kim ki iki rekat namaz kılıp her rekatında Fatiha ve bir de İhlas okuyup selam verdikten sonra bu duayı okursa dünya ve ahirete ait ne isterse tüm istediklerine nail olur. Bu duanın fazileti sayılamayacak kadar çoktur; burada kısa olarak zikredilmiştir. (Nevadir'i Kaylubi'den alındı)
  Dua budur :

 2. #2

Benzer Konular

 1. Tesbİh Duasi
  By SuyunGizemi in forum Dua, Ayet, Hadis
  Cevaplar: 0
  Bölüm Listesi: 02-08-2007, 02:17 AM
 2. Selam Duasi
  By SuyunGizemi in forum Dua, Ayet, Hadis
  Cevaplar: 0
  Bölüm Listesi: 02-08-2007, 02:16 AM
 3. Aşk Duasi
  By helin84 in forum Aşk Hikayeleri
  Cevaplar: 0
  Bölüm Listesi: 12-29-2006, 12:08 AM
 4. Nazar Duasi
  By ABYSS in forum Dini Programlar
  Cevaplar: 0
  Bölüm Listesi: 11-17-2006, 03:55 AM
 5. Meksikalı juan, bi kadeh içki, Düştüm..
  By ABYSS in forum Fıkralar
  Cevaplar: 0
  Bölüm Listesi: 09-19-2006, 03:51 PM

Beğenilen Sayfayı İşaretleyin

Beğenilen Sayfayı İşaretleyin

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • Eklenti Ekleyemezsiniz
 • You may not edit your posts
 •  
[Gizlilik Politikası]-[UslanmaM Kuralları]-[UslanmaM İletişim/Contact]