Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2968
Surelerİn Fazİletlerİ Ve Sirlari - Sayfa 2
Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu
11 den 20´e kadar. Toplam 26 Sayfa bulundu

Konu: Surelerİn Fazİletlerİ Ve Sirlari

 1. #11

  Standart

  TEVBE SURE-İ ŞERİFESİNİN ESRARI:

  MAKSADINA ULAŞMAK İÇİN

  Bir kimse her gün 7 defa "Fe in tevellev fe kul hasbiyallahü la ilahe illa hu aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil aziym" Ayet-i kerimesini okumayı adet haline getirirse herhangi bir maksadına ulaşması için bu kafidir. Bu maksadı ister dünya işleri ile ilgili olsun istersede yalnış ve hayırsız iş her dilediğine kavuşur.

  SANCILAR İÇERİSİNDE KIVRANAN KİMSEYE

  Ayağı uyluk kısmından kırılmış bir kimseyi getirdiler sancılar içerisinde kıvranan ve feryat eden o kimseye Ebu Ma'şer : Elini yerine koy ve Tevbe sure-i şerifesinin sonu olan ( yukarıda yazdığımız ) Ayet-i kerimeyi oku der,

  Derhal sancısı kesilen kimsenin bir müddet sonra da kırılan uyluğu şifa bulur.

  SAYGI VE GÜVEN SAĞLAMAK İÇİN

  HIRSIZI VE KAÇAGI BULMAK İÇİN

  ÇEVRESİNDEN İLGİ GÖRMEK İÇİN

  Tevbe sure-i şerifesinin bazı ayet-i kerimelerinden usulüne uygun yazılarak bu ihtiyaçlar için de istifade edilebilir.

 2. #12

  Standart

  ENFAL SURE-İ ŞERİFESİNİN ESRARI:

  NİFAKTAN KURTULMAK İÇİN

  "Her kim ki, Enfal sure-i şerifesi ile Tevbe sure-i şerifesini okursa ben, o kimsenin münafıklıkla ilgisinin bulunmadığına şehadet ederim. O kimseyi şefatimle de ayırmam. O kimse için bu sure-i şerifelerin okunması karşılığında yer yüzünün münafık erkek ve münafık kadınlarının sayısınca sevap yazılır. Arş ve arş da bulunan bütün melekler o kimsenin günahlarını bağışlaması için Cenab-ı hakk'a istiğfar ederler. Bunu o kimse yaşadığı müddetce devam ettirirler" Buyuruyor efendimiz ( S.A.V. )

  MAKSADINA ULAŞMAK İÇİN

  Bir kimse her gün 7 defa "Fe in tevellev fe kul hasbiyallahü la ilahe illa hu aleyhi tevekkeltü ve hüve rabbül arşil aziym" Ayet-i kerimesini okumayı adet haline getirirse herhangi bir maksadına ulaşması için bu kafidir. Bu maksadı ister dünya işleri ile ilgili olsun istersede yalnış ve hayırsız iş her dilediğine kavuşur.

  SANCILAR İÇERİSİNDE KIVRANAN KİMSEYE

  Ayağı uyluk kısmından kırılmış bir kimseyi getirdiler sancılar içerisinde kıvranan ve feryat eden o kimseye Ebu Ma'şer : Elini yerine koy ve Tevbe sure-i şerifesinin sonu olan ( yukarıda yazdığımız ) Ayet-i kerimeyi oku der,

  Derhal sancısı kesilen kimsenin bir müddet sonra da kırılan uyluğu şifa bulur.

  NASİHAT DİNLEMESİ İÇİN

  HUZUR VE EMNİYET İÇİN

  MADDİ VE MANEVİ SIKINTILARDAN KURTULMAK İÇİN

  Enfal sure-i şerifesinden yukarıdaki ihtiyaçlar içinde istifade edilebilir.

 3. #13

  Standart

  A'RAF SURE-İ ŞERİFESİNİN ESRARI:

  FELÇ HASTALIĞINDAN KURTULMAK İÇİN

  Bir kimse yatağına yatmadan önçe a'raf sure-i şerifesinin bazı ayet-i kerimelerini okursa Allah teala o kimseyi her türlü kötülükten ve şeytanın desiselerinden korur ayrıca bu ayet-i kerimeleri okumaya devam etmek her hususta kuvvetli kalmak ve felç hastalığından kurtulmak için çok faydalıdır.

  ÇOK UYUMAKTAN ŞİKAYET EDENLER İÇİN:

  Kimki "İnne rabbekümullahüllezi..." ile başlayan ayet-i kerimeden "Ve la tüfsidu fil erdı..." ile başlayan ayet-i kerimede dahil olmak üzere okur ve bu okuyuşu ile uykusunun azalmasına niyet ederse uyku ihtiyacından kurtularak beklediğine ulaşır.

  MESKENLERİ KÖTÜLÜKTEN KORUMAK:

  Bir kimse yukarıda tarif edilen ayet-i kerimeleri, hırz ayetleri ve tevbe sure-i şerifesinin sonunda bulunan ve "E ve la yeravne ennehüm" diye başlayan ve sure sonuna kadar devam eden 4 ayetin sonuna kadar beraberce her hangi bir eve, daireye, bağa, bahceye, okursa Allahü teala o yeri her türlü fenalığa karşı koruyacağı gibi o yerde bulunan şeyler için de her hususta kafi gelir.

 4. #14

  Standart

  MAİDE SURE-İ ŞERİFESİNİN ESRARI:

  HER TÜRLÜ HASTALIK İÇİN

  Maide sure-i şerifesinin ayet-i kerimelerini bir kimse güneş doğmadan önce sağ elinin avucunun içerisine yazıp, bu yazıyı yalar ve tükürüğünü yutar. Ve bu şekilde hareket etmeye aralıksız 7 gün devam ederse, Cenab-ı hak o kimseye sağlığını kazandırır. Kanaat sahibi, sabırlı, ince duygulu, merhametli ve her türlü ırktan insanlara karşı şefkat ve sevgi dolu bir kimse yapar.

  FİTNE VE FESAT SAÇMAK İSTEYEN TOPLULUKLARI DAĞITMAK İÇİN:

  Maide sure-i şerifesinin bazı ayet-i kerimelerinden usulüne uygun kullanıldığında Allah teala'nın rızasına muhalif yollarda birleşip, fitne ve fesat saçmak isteyen toplulukları dağıtmak ve onların şerrinden muhafaza olmak ve mazlumları kurtarmak için faydalanılır.

  BOL RIZIK KAZANMAK İÇİN:

  Maide sure-i şerifesinin bazı ayet-i kerimeleri bol rızık kazanmak, kazandığında bereket hasıl etmek ve yediklerinin nefis ve şehvet olup sahibini azdırmaması ve yoldan çıkarmamasını temin etmek gayesi ile yazılır. ( Burada bahsi gecen ayet-i kerimeler ve yazılış usulü bilinçli olarak verilmemektedir. Çünkü bu tür işlemler ehil kişiler tarafından tam bir itikat ve temizlik ile kesinlikle usulüne uygun yapılmalıdır. )

 5. #15

  Standart

  NİSA SURE-İ ŞERİFESİNİN ESRARI:

  DÜŞMANLIK YAPMAK İSTEYEN KİMSENİN DÜŞMANLIĞINI BOŞA ÇIKARIR

  Nisa sure-i şerifesinin iki ayet-i kerimesi düşmanlık yapmak isteyen kimsenin düşmanlığını boşa çıkarır bunu için bir pazar günü oruç ve riyazat ile geçirilir daha sonra temiz bir deri parçasına ilk iki ayet-i kerime yazılarak yazan veya yazdıran kimse üzerinde taşır bu suretle de düşman güçsüzlüğe terk edilmiş perişanlığa düşürülmüş olur.

  GELİNİN GİTTİĞİ YERDE SEVİLİP DEĞER VERİLMESİ İÇİN:

  Bir gelinin gittigi yerde sevilip değer verilmesi için yukarıdaki tertip hazırlanır safran ve gül suyu ile deri üzerine yazılır yazılan bu deri gelinin başına yazmasının altına yerleştirilir başka bir eserdede bu derinin içi su dolu bir kabın içerisine konduktan sonra o sudan içilmesi sevilmesi ve itibar görmesi için tesirli denilmektedir

 6. #16

  Standart

  İNŞİKAK SURE-İ ŞERİFESİNİN ESRARI:

  DOĞUMDA MÜŞKİLAT ÇEKEN BİR KADIN İÇİN

  Bu sure-i şerife gül suyunda halledilmiş safran ile bir kağıt üzerine yazılıp doğum esnasında zorluk çeken bir kadının üzerine konulursa o zorluk zail olur ve kolaylıkla doğumunu yapar ve kurtulur biiznillahi teala

  HAYVANIN BOYNUNA ASILIRSA O HAYVAN HAYVANATA MAHSUS BÜTÜN AFETLERDEN EMİN OLUR

  İnşikak sure-i şerifesi bir kağıt üzerine usulüne uygun yazılıp bir hamail haline getirilerek bir meşin içine konularak bir ehli hayvanın boynuna asılırsa o hayvan hayvanata mahsus bütün afetlerden emin ve mahfuz olur yalnız köpek kedi gibi hayvanlara takmaktan kati suretle çekinmek lazımdır.

  AKREP VE ARI SOKMUŞ BİR KİMSEYE

  Akrep ve arı sokmuş bir kimse üzerine "inşikak" sure-i şerifesi okunursa duyduğu ağrı sakinleşir ve zail olur gider ( gerek okuyan gerekse okutan kimselerde tam bir itikad olması gereklidir ve öncelikle tıbbi yardım gereklidir )

  DUVARINA YAZILIRSA O HANEYE HAŞERAT GİRMEZ

  Bu sure-i şerife bir hanenin duvarı üzerine yazılırsa o haneye haşarat girmez bir kağıt üzerine yazıp duvara çivilemek ile de bu maksat temin edilebilir.

 7. #17

  Standart

  MÜRSELAT SURE-İ ŞERİFESİNİN ESRARI:

  MUHAKEMEYE GİDERSE DAVAYI KAZANIR

  Bir kimse sabah namazının müteakip bu sure-i şerifeyi 3 defa okuduktan sonra o gün bir muhasama veya muhakemeye giderse hasmına galip gelir davayı kazanır biizniilahi teala zafere ulaşır.

  TAŞIYAN KİMSE DÜŞMAN ŞERRİNDEN EMİN OLUR

  Mürselat sure-i şerifesini bir kağıt üzerine usulüne uygun yazıp üzerinde taşıyan kimse düşman şerrinden emin ve mahfuz olur kendisiyle muhasama eden her kim olursa olsun ona galip gelir ve hasmını kahretmeye muvaffak olur.

  ÇIBAN VE SİVİLCELERE KARŞI

  Her kim vücudunda çıban ve sivilceler cıkarsa bu sure-i şerifeyi safran ile bir kağıda yazıp üzerine 391 defa Ya şafi dedikten sonra bir muşambaya sarıp üzerinde taşırsa sıhhat kazanır o cıban ve sivilceler zail olur gider biiznillahi teala.

  CİLD HASTALIKLARI İÇİN

  Bu sure-i şerifeyi bir kağıt üzerine usulüne uygun yazıp su içine koyarak o su ile cild hastalıkları olan kimse itikad-ı tamme ile 3 gün gusül ederse biiznillahi teala şifa ve afiyet bulur.

 8. #18

  Standart

  RUM SURE-İ ŞERİFESİNİN ESRARI:

  AĞZI DAR BİR ŞİŞEYE KOYUP DÜŞMANIN HANESİNE KOYARSAN

  Bu sure-i şerifeyi bir kağıt üzerine usulüne uygun yazarak onu ağzı dar bir şişeye koyup azap görmesini zahmet ve meşakkat çekmesini istediğin müstehak olan bir düşmanın hanesine koyarsan o hanede bulunanların hepsi hasta olurlar ve hane sahiblerinden hariç kim girerse onlarında sıhhati bozulur.

  KİM İÇERSE İÇSİN HASTA OLUR

  "Rum" Sure-i şerifesi bir kağıda usulüne uygun yazılıp bir toprak testiye konularak üzerine yağmur suyu doldurulur bu sudan kim içerse içsin hasta olur sıhhati bozulur ve ızdıraba düşer.

  SURE-İ ŞERİFEYLE BİR DÜŞMAN YÜZÜ YIKATILIRSA GÖZLERİ KÖR OLUR:

  Bu sure-i şerife bir kağıda usulüne uygun yazılıp bir toprak testi içine konulur ve yağmur suyu doldurulup bir düşman yüzü yıkatılırsa gözlerine ağrı ve kendine hastalık arız olur.

  Gözleri kör olma ihtimali bulunduğundan Allah'dan ittika ile düşünülmesi lazımdır.

  BAĞIN VEYA BOSTANIN MAHSULÜ KURUR VE BOZULUR

  Bu sure-i şerife bir kağıda usulüne uygun yazılıp bir toprak çanak içerisinde suya konulur ve bu sudan bir tarlaya bağa veya bir bostana serpilirse oranın mahsulü kurur ve bozulur.

 9. #19

  Standart

  NEML SURE-İ ŞERİFESİNİN ESRARI:

  KAHRU TEDMİR VE DÜŞMANA ZARAR İÇİN

  Bu sure-i şerife de sure-i nahl gibi, onun havassını haizdir kahru tedmir ve düşmana zarar verdirmek hususunda tesiri mücerrebdir

 10. #20

  Standart

  NAHL SURE-İ ŞERİFESİNİN ESRARI
  İNATCI BİR CEBBARI KAHRU TEDMİR İÇİN:
  Bir müstahak olan zalim ve cebbarı kahru tedmir arzu edildiği zaman usulüne uygun okunursa biizniilahi telala zalim helak olur başına bela ve afat gelir.

  BİR BAHCE VEYA BOSTANA KONULURSA:

  "Nahl" sure-i şerifesi bir kağıt üzerine usulüne uygun yazılıp bir bahçe veya bir bostana konulursa ağaçlarındaki çiçek ve meyvelerin tamamı dökülür, bir şey kalmaz mahsulü mahvolur.

  Bu hususda cenab-ı hak vacibü'l-vücud hazretlerinden korkmayı cekinmeyi ve müstehak olmayan şahıslar hakkında böyle şeyler yapmamayı tavsiye ederiz. Çünkü günahı çok büyüktür ve tehlikesi de o derecede fazladır.

Sayfa 2 Toplam 3 Sayfadan BirinciBirinci 123 SonuncuSonuncu

Benzer Konular

 1. PiRAMiTLER ve SIRLARI
  By ABYSS in forum İlginç Bilgiler
  Cevaplar: 1
  Bölüm Listesi: 04-28-2007, 08:18 PM
 2. Abdestİn Sirlari
  By HeLiN in forum Dini Bilgiler
  Cevaplar: 0
  Bölüm Listesi: 04-04-2007, 06:59 PM
 3. ŞAŞIRTICI GÜZELLiK SIRLARI
  By helin84 in forum Güzellik & Diyet
  Cevaplar: 0
  Bölüm Listesi: 01-12-2007, 01:11 AM
 4. Abdestİn Fazİletlerİ
  By DJ ESRARENGİZ in forum Dua, Ayet, Hadis
  Cevaplar: 1
  Bölüm Listesi: 01-08-2007, 11:40 AM
 5. Alişveriş Sirlari
  By ABYSS in forum Güzellik & Diyet
  Cevaplar: 0
  Bölüm Listesi: 09-24-2006, 01:46 PM

Beğenilen Sayfayı İşaretleyin

Beğenilen Sayfayı İşaretleyin

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • Eklenti Ekleyemezsiniz
 • You may not edit your posts
 •  
[Gizlilik Politikası]-[UslanmaM Kuralları]-[UslanmaM İletişim/Contact]