Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2968
beklenen Hz. MEHDİ (a.s.)aslında kimdir
Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu
1 den 10´e kadar. Toplam 15 Sayfa bulundu

Konu: beklenen Hz. MEHDİ (a.s.)aslında kimdir

 1. #1

  Standart beklenen Hz. MEHDİ (a.s.)aslında kimdir  DÜŞÜNCEDEN ÖTE BİR GERÇEK BEKLENEN KURTARICI
  Hz.MEHDİ (a.s)KİMDİR?

  Bilindiği üzere kıyamete yakın bir zamanda hz. Mehdi (a.s.) lakabıyla bizlere bildirilen büyük ve kutsal bir kurtarıcı zuhur edecektir. Bu olayın mutlak surette gerçekleşeceği büyük islam ulemalarınca sahihliği su götürmez derecede doğrulanmış hadisi şerifler delil gösterilerek ispatlanmıştır.

  ... ve artık burada bize düşen Hz. Mehdi (a.s.) zuhur edeceği o anı büyük bir heyecan ve şevk ile beklemektir.Evet, bize düşen Beklemektir diyorum çünki aynı islam ulemaları Hz. Mehdi (a.s.) günümüzde zuhur edeceği konusunda yine hadis kaynaklı güçlü delilleri ile hem fikirdirler...

  Birazdan bu konuyla alakalı gizli kalmış bir gerçeği sizlere açıklayacağım öyleki hemen hemen bir çok kişi az sonra söyleyeceklerimle kısmi bir şok yaşayacaklar ve söyleyeceklerime inanmakta zorlanacaklar.

  Günümüzde zuhur etmesi beklenen ve Hz. Mehdi aleyhisselam lakabıyla yeryüzüne zuhur edecek ve bu gelişiyle biz bekleyenlerini onurlandırıcak olan mübarek kurtarıcı aslında
  (sıkı durun)

  ''Son peygamber, 18.000 alemin efendi kibriyası resullullah Hz. Muhammed Mustafa (s.a.v) den başkası değildir.''

  Ve de asla olamaz.Evet, önceden söylediğim gibi bu anlattıklarıma inanmak herkes için çok zor hatta imkansız ve bir çoğunuz şu an belkide beni, bu adam çıldırmış,saçmalıyor sözleriyle itam etmektesiniz fakat bu yazdıklarımı ispatlayacak kuvvetli delillerim var. Ve bu delillerin kaynağıda kuran-ı kerim ve de hadislerdir.

  Deliller:
  beklenen Hz. Mehdi (a.s.) yani kurtarıcının taşıdığı mübarek ismi şerifleri anne ve babasının mübarek ismi şerifleri Peygamber efendimiz (s.a.v.) sahip oldukları ile aynı olacaktır. bazıları burada zaten resullullah efendimiz(s.a.v) bir benzerlik olacak şeklinde buyurmuşlardı diyerek hemen savunmaya geçilebilir ancak resullulahın (s.a.v)nin yapmış olduğu söylemiş olduğu herşeyde olmasada en azından ümmetini ve tüm insanlığı ilgilendirebilecek bazı kritik konularda mutlak gizli bir mana yüklüdürki ne olduğunu birazdan yine burada sizlere açıklayacağım

  Hz. Allah (c.c)kuran-ı kerim de buyuruyorlarki:''Kıyamete yakın mutlaka Nurumu tamamlayacağım.''

  Hz. Allah (c.c) kendi yüce varlığı istemedikten sonra seçmiş oldukları hariç asla ama asla yarattığı hiçbir varlığa(canlı yada cansız farketmez) görünmez.yani dolayısıyla hepimizin çok iyi bildiği gibi insanlarla arasındaki bağlantıyı yine insanlar arasından kendi belirlemiş olduğu resullerle (elçilerle) gerçekleştirmektedirki buradan küçücük bir çocuk dahi şu basit manayı çıkartabilir:kıyamet tecelli etmeden Nurunu tamamlayacağına dair söz veren Hz. Allah (c.c) bu sözünü yerine; bizzat kendisi araya girmeden yine göndermiş olduğu son peygamber olan resulullah (s.a.v) efendimizi son bir kez daha aracı kılarak getirecektir.
  Peygamber Efendimiz (s.a.v) kendisinin (gerçek manada tecelli etmemiş olan) dünyevi vefatından sonra bugüne kadar ümmetinin gerek kendi içlerindeki mezhep kavgaları (bilindiği üzere Hz. Mehdi aleyhisselam mezhepleri ortadan kaldıracak,hakkı batıldan ayıracak) ve akıl almaz iktidar(hilafet) mücadeleleri yetmiyormuş gibi dış dünyadada huzuru ve mutluluğu yakalayamamış tersine tam bir kaos yaşamış halende yaşamakta olan ve dünyanın dört bir tarafına dağılarak günümüzde büyük acılara maruz bırakılmış olan ve bir çok entrika ile katliamlarla yok edilmeye çalışılan ümmetini (islam alemini) toplayarak kendisine verilen bu son görevi yani Hz.Allah (c.c) Nurunu tamamlayacaktır.
  Resulullah (s.a.v) Hz. Allah'ın verdiği kutsal buyrukla yine Hz. Allah(c.c) Nurunu tamamlarken Hz.İsa (a.s) yeryüzüne inecek ve peygamber efendimizin getirdiği son hak dine girecek,ona biat edecek ve hatta Resulullah(s.a.v) sağ yanında yine onun 1400 küsür sene önce getirdiği hak dinin sancağını o güne kadar hiçbir sancaktara verilmemiş nasip olmamış sonsuz bir onur ve gururla taşıyacaktır.

  Zamanı geldiğinde bir tanesi açıklanacak olan iki sır neydi?

  Resullullah (s.a.v) sahabe-i ikram başta olmak üzere tüm ümmetinden iki şeyi bir sır gibi saklamıştı bunlardan birincisi kader mevzusuydu ki bu konu taki kıyamete değin bir sır olarak kalmaya devam edecek.

  İkinci sırrı ise zamanı geldiğinde tüm açıklığıyla gün ışığına kavuşacak olan bizzat kendisinin; tüm ümmetince bilinen adıyla Mehdi(kurtarıcı) olarak tekrardan bizleri onurlandıracağı gerçeğiydi. Sizlere Kur'an-ı kerim vede sahih hadis kaynaklı delillerimi sıralarken yapacağım dediğim açıklamayı şu an yapmak istiyorum:bilindiği üzere Resullullah (s.a.v) efendimiz yaşadığı süre boyunca geçmişte yaşanmış bir çok hatayı örnek göstererek ümmetinin bu hatalara hatta gafletlere düşmemesi için insanları yanlışlığa itecek ikiliğe düşürecek bir çok konu hakkında büyük bir çaba sarfederek bazı şeyleri yasaklamıştır.

  Bu yasaklanan şeylerin başındada resim çizmek vede heykel yontmak vardır.elbetteki peygamber efendimiz sanat düşmanı değildi ancak islamiyet gelmeden önceki arap toplumunun yaşam tarzlarını ve inançlarını göz önünde bulundurduğumuz vakit peygamber efendimizin nedenli haklı olduğunu anlayabiliriz.

  Bırakın islamiyet öncesi arap toplumunu bu zamanın hatta daha eskisi batı toplumlarındada durm pek farklı değildi bir dönem çok gelişmiş olduğuyla övünülen ve hatta modern bilimin temel taşlarının atılmasında öncülük yaptığı ileri sürülen yunan medeniyetinde dahi insanlar putlaştırılmaksuretiyleTanrılaştırılmaktayd ılar.

  Hal böyleyken inanç bazında zamanının en aşağı toplumlarından birisi konumundaki Araplar peygamber efendimiz Hz. Muhammed(s.a.v.)in büyük çabaları ve gayretleri doğrultusunda putperestliğin getirdiği gaflet uykusundan silkelenerek uyanan bir toplum olma yoluna girmişlerdi.Dini geçmişi putlardan ibaret olan bir toplumda resim ve heykel gibi sanatları serbest kılmak yine o topluma geçmişi hatırlatmak suretiyle yapılabilecek en büyük kötülüktü.bu olay tıpkı bir doktorun hastasına sigaranın zararlarından bahsederek vazgeçirmeye çalışması esnasında hasta tam bu yola doğru meyil etmek üzereyken doktorun hastasından müsaade isteyerek bir sigara yakmasıyla bir çuval inciri berbat etmesi gibi bir şeydir hani...

  İşte Resulullah (s.a.v) efendimizde geleceği daha o andan görmüş (elbetteki bu bir öngörüdür çünki gaybı yalnız Hz. Allah (c.c) bilir) ümmetini böyle bir gaflete düşürmemek için resim ve heykel sanatlarını yasaklamıştır.

  peygamber efendimiz (s.a.v) sahabe-i ikramın kendisine vermiş oldukları o çok büyük değerin farkındaydılar öyleki bu onu korkutmaktaydı çünki yakın bir gelecekte kendisinden sonra ümmetinin haşa Hz. Allah (c.c) unutup kendi adına yapılan resimlerine ve heykellerine tapınmaları hayatı boyunca çektiği tüm çile ve eziyetlerin manasını yok edecek bir duruma getirirdiki bu durum peygamber efendimiz (s.a.v) adına kabul edilemeyecek hata ve hatta bundan öte Hz. Allah (c.c) yüzüne bakılamayacak huzuruna çıkılamayacak bir utanç demekti.Resulullah (s.a.v) efendimiz yaratılan tüm kainat adına cehenneme girmeyi kabul ederdi ancak böyle bir durumu asla

  Hz. Allah (c.c) ortak gösterilmekmi? Hz.Allah (c.c) yazdıysa bozsun.

  İşte bu sebepten dolayı Resulullah efendimiz kendilerinin putlaştırılmasını önlemek maksatlı bu tür şeylere izin vermemiş ve yine kendilerini putperestliğe kadar götürecek büyük bir merak ile zuhur edeceği anı bekleyecek olan ümmetini böyle bir gaflete düşürmemek ve de bu sayede Hz. Allah (c.c)tapınmayı unutturmamak adına yeniden kıyamete yakın bir zamanda kendi değimiyle ahir zamanda aramıza gelerek bizleri onurların en büyüğüne, şereflerin en yücesine nail edeceğini büyük bir sabır örneği göstererek bizlerden yani ümmeti cemaatinden gizlemek zorunda kalmıştır.
  Hz.Allah (c.c.) ondan razı olsun cennetteki mekanı Makam-ı Mahmud olsun...

  ...Ama, artık bizlerin sabrı tükenmektedir büyük bir sabırsızlık ve heyecan içerisinde 18.000 alemin Efendi Kibriyasını (Hz. Mehdi Muhammed Mustafa (s.a.v.) )hasretle beklemekteyiz.
  Hz. Allah (c.c) selamı ve şefaati üzerine olsun ya! Hz.Mehdi Muhammed Mustafa (s.a.v)


  The fatalist

 2. #2

  Standart

  çok güzel bir paylaşım ama ççokk uzun D:

 3. #3

  Standart

  tövbe tövbe çok güzel olmuş arkadaslarrr

 4. #4

  Standart

  bilgilerinizi taktir ediyorum ve bu siteden gurur duyuyorum...

 5. #5

  Standart

  Allah Teala(C.c.) yardımcınız olsun

 6. #6

  Standart

  ben yeni okudum msjlarınızı verdiğiniz site açılmadı zirveli olan

 7. #7

  Standart

  Sacmalamis arkadaslar.
  Kendi capinda bisiler
  yeni seyler ortaya cikarmaya calismis
  ama fazla dusunursen iste boyle siyirirsin ))
  Mehdi, Hz Muhammed DEGIL !

 8. #8

  Standart

  Senin de AKP ile ne alip veremedigin var anlamis degilim ama
  Sende baya bi sacmalamissin. Derdin Deccal ve ordusuyla ugrasmak ise
  Once USA
  sonra Israil
  daha sonra da Avrupa hristiyan klubu ile ugras
  ki samimiyetine inanalim.

 9. #9

  Standart

  arkadaslar ne kadar buyuk bir sorumsuzlugun ve safsatanin icindesiniz hakkinda damla kadar bilgin olmadigi seyler hakkinda takva ehli bir insanmis gibi insanlari kendi yanlisiniza suruklemeye calisiyorsunuz tabiki size inananlarda ancak kus beyninin yuzde birine sahip olmasi lazim.inanmayan bir insan olabilirsin yanliz inananlari yanlisa suruklemek gibi bir hakkinda yok hz mehdiyi aldin siyasete soktun ordan alip peygamber ilan ettin allah da seni iyi etsin.bak arkadas bu yasadiginiz guzel ulkenin kiymetini bilin ben 14 yildan beri rusyadayim ve ulkemin degerlerini ve kiymetini cok iyi bilirim.heleki ulkemi ve insanlarini bukadar degerli kilan inancimizi senin gibi namkorlerin yazdigi anlamsiz ve degersiz makalelerinizle kirletme cabalarinizin bosa cikacagini ne zaman anlayip bu islerden vaz gececeksiniz.yapmayin yazik etmeyin kendinize.

 10. #10

  Standart

  arkadasım seninde konuya bu sekilde yaklasmanı anlıyorum ama gercek bu değil sen belki insanlara iyilik yapmak istiyorsun ama tersine bir durum söz konusu oluyor.insanları yanlıs bilgiler veriyorsun. sen bana inan fikrini değistir Adnan oktara herkes küfür ediyor ama söyledikleri bire bir doğru onu takip et.zararını görmezsin rahat ol.ben kefilim......................

Sayfa 1 Toplam 2 Sayfadan 12 SonuncuSonuncu

Benzer Konular

 1. Aslında Bir Ben Sevdim Seni
  By DJ ESRARENGİZ in forum Şiirler
  Cevaplar: 0
  Bölüm Listesi: 12-09-2006, 08:06 PM

Beğenilen Sayfayı İşaretleyin

Beğenilen Sayfayı İşaretleyin

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • Eklenti Ekleyemezsiniz
 • You may not edit your posts
 •  
[Gizlilik Politikası]-[UslanmaM Kuralları]-[UslanmaM İletişim/Contact]