1 den 4´e kadar. Toplam 4 Sayfa bulundu

Konu: Kro kimdir? Nedir? Neden Kro denir?

 1. #1

  Standart Kro kimdir? Nedir? Neden Kro denir?  Arkadaşlar bildiğiniz gibi halk arasında vardır bu tabir. Bazı insanlara "kro" deriz. Hepimizin kullandığı bu "kro" kelimesi nerden gelmektedir açıklayayım.

  Kro kelimesi aslında neandertallere benzeyen ve insanın evriminde bir zamanlar var olmuş ve sonra ortadan yok olmuş eski bir insan ırkı olan "Cro Magnon" dan gelmektedir. Şu açıklama daha aydınlatıcı olur:

  Cro-magnon sınıflaması, 30.000 yıl önceye kadar yaşadığı tahmin edilen bir ırktır. Kubbe şeklinde bir kafatasına, geniş bir alına sahiptir. 1600 cc.'lik kafatası hacmi, günümüz insanının ortalamasından fazladır. Kafatasında kalın kaş çıkıntıları vardır ve arka kısımda, Neandertal adamının ve Homo erectus'un karakteristik özelliği olan kemiksi çıkıntı bulunmaktadır.

  Avrupalı bir ırk olarak kabul edilmesine karşın, Cro-magnon kafatasının yapısı ve hacmi, günümüzde Afrika ve tropik iklimlerde yaşayan bazı ırklara fazlasıyla benzemektedir. Bu benzerliğe dayanarak, Cro-magnon'un Afrika kökenli eski bir ırk olduğu tahmin edilir. Diğer bazı paleoantropolojik bulgular, Cro-magnon ve Neandertal ırklarının birbirleri ile kaynaşarak, günümüzdeki bazı ırklara temel oluşturduklarını göstermektedir. Dahası günümüzde Cro-magnon ırkına benzer etnik grupların Afrika kıtasının farklı bölgelerinde ve Fransa'nın Salute ve Dordonya bölgelerinde hala yaşadığı kabul edilmektedir. Polonya ve Macaristan'da da aynı özelliklere sahip insanlara rastlanmıştır.

  Sonuç itibariyle, bu insanların hiçbiri "ilkel tür"ler değildir. Tarih içinde yaşamış veya diğer ırklara karışıp asimile olarak ya da soyları tükenip yok olarak tarih sahnesinden çekilmiş farklı insan ırklarıdır

 2. #2

  Standart

  Çok güzel olmuş yaa açıklama harikaydı bende diyodum bu kro kim diye hehehehehee ama kafama takılan bir soru daha var kroyum ama para bende lafı neyi çağrıştıyor acaba ???

 3. #3

 4. #4

  Standart

  1)evrimleşme diye bişe yoktu
  2)kro'nun ne olduğunu gerçekten bilmiyomussundur
  3)ronun anlamı o deil
  4)gerwksiz bir konu

Benzer Konular

 1. Cevaplar: 39
  Bölüm Listesi: 11-02-2009, 09:12 PM
 2. neden neden neden?buyrun bakalım nedenmiş
  By SuyunGizemi in forum Komik Yazılar
  Cevaplar: 3
  Bölüm Listesi: 05-05-2008, 01:57 PM

Beğenilen Sayfayı İşaretleyin

Beğenilen Sayfayı İşaretleyin

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • Eklenti Ekleyemezsiniz
 • You may not edit your posts
 •  
[Gizlilik Politikası]-[UslanmaM Kuralları]-[UslanmaM İletişim/Contact]