Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958

Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958
Dünyanin En Iyi Ve En Hizli Savaş Uçaklari
1 den 5´e kadar. Toplam 5 Sayfa bulundu

Konu: Dünyanin En Iyi Ve En Hizli Savaş Uçaklari

 1. #1

  Thumbs up Dünyanin En Iyi Ve En Hizli Savaş Uçaklari  F15E Strike Eagle

  f15e iki kişilik, iki motorlu ve ses hızını 2,5 kat aşabilen bir savaş uçağıdır. Strike Eagle'ın görevi hedefi bombalamaktır. Özellikle derin hücum görevi için tasarlanmış olup,düşman hattının çok ötesine geçmeyi başarabilir ve çeşitli cephaneler kullanabilir.
  .................................................. ......................................
  F-22(RAPTOR)
  Dünyanın en hızlı savaş Uçağı olan raptor teknolojik bir devrim olarak nitelendirilebilir.Düşük saptanabilme yeteneği, manevra kabiliyeti ve süpersonik(sesten hızlı) uçuş özelliklerini birleştiren raptor, düşmanlara karşı pilotlarına büyük avantaj sağlar.
  .................................................. ................................................

  SR-71
  Dünyanın en hızlı savaş uçağı yine Ruslara ait. (SR-71 daha hızlı demeyin;zira görevleri çok farklı ve SR 71in yakıtı bile özel). Üstelik 1964;de ilk uçuşunu yapan Mig 25 Foxbatin rekoru şu an bile kırılmış değil ve doğrusunu isterseniz, bir daha da kırılamayabilir. Bunun nedeni,savaş uçaklarının yakın bir gelecekte tamamen şekil değiştirebilecek olmasından kaynaklanıyor. Ufukta insansız uçaklar var.

  Mikoyan-Gurevich bürosu tarafından tasarlanan Mig 25, daha öncede bahsettiğim gibi eski bir uçak; ilk uçuşunu 1964 Mart ayında yapmış ve 1970 yılında hizmete girmiş. Uçağın potansiyeli, batıda büyük bir paniğe sebep olmuş; hatta F-15 Strike Eagleın, Mig 25e cevap olarak üretildiği söyleniyor. Öte yandan, günümüz standartlarında bir uçak olmasına rağmen, F-15 Strike Eagle, yinede hız ve irtifa bakımından Mig-25 Foxbat e yaklaşamıyor.

 2. #2

 3. #3

 4. #4
 5. #5

Benzer Konular

 1. DÜnyanin En Hizli PaylaŞim Programlarindan Bearshare Pro En Son SÜrÜm
  By BoDyGuArD in forum Orjinal Sitelerinden Programlar
  Cevaplar: 0
  Bölüm Listesi: 03-07-2007, 10:37 AM

Beğenilen Sayfayı İşaretleyin

Beğenilen Sayfayı İşaretleyin

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • Eklenti Ekleyemezsiniz
 • You may not edit your posts
 •  
[Gizlilik Politikası]-[UslanmaM Kuralları]-[UslanmaM İletişim/Contact]