Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958

Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958

Warning: preg_replace(): The /e modifier is deprecated, use preg_replace_callback instead in ..../includes/class_bbcode.php on line 2958
Avrupa Birliği Amblemi
1 den 9´e kadar. Toplam 9 Sayfa bulundu

Konu: Avrupa Birliği Amblemi

 1. #1

  Standart Avrupa Birliği Amblemi  GİRİŞ
  Bu belgenin amacı, Avrupa amblemini kullananların onu doğru bir biçimde çoğaltmalarına yardımcı olmaktır. Belge, amblemin oluşturulmasına ait temel kuralları ve kullanılacak standart renkleri içermektedir.
  SEMBOLİK TANIMLAMA
  Gök mavisi zemin üzerinde, oniki altın yıldız, Avrupa halklarının birliğini temsil edecek şekilde, bir daire oluşturur. Yıldızların sayısı değişmez. Oniki sayısı, mükemmelliğin ve bütünselliğin sembolüdür.
  GRAFİK TANIMLAMA
  Uçları birbirine değmeyen, beş köşeli oniki yıldızdan oluşan bir daire. Gök mavisi bir zemin üzerinde.
  GEOMETRİK TANIMLAMA
  Amblem, mavi bir dikdörtgen bayrak biçiminde olup bu bayrağın uzun kenarı, kısa kenarından bir buçuk kat daha uzundur. Eşit aralıklarda duran oniki altın yıldız, görünmez bir daire oluşturur. Bu dairenin merkezi, dikdörtgenin köşegenlerinin kesiştiği noktadır. Dairenin yarıçapı, kısa kenarın uzunluğunun üçte birine eşittir. Yıldızlardan her biri beş köşedir. Bu köşeler, görünmez bir dairenin çevresi üzerinde yer alırlar. Bu görünmez dairenin yarıçapı ise, dikdörtgenin kısa kenarının uzunluğunun onsekizde birine eşittir. Bütün yıldızlar dik dururlar - yani, bir nokta dikey ve iki nokta, bayrak direğine dik açılarda düz bir çizgi üzerinde.
  Daire, yıldızların bir duvar saatinin üzerindeki sayılar gibi durmasını sağlayacak şekilde düzenlenmiştir. Yıldızların sayısı değişmez.
  DÜZENLEME RENKLERİ
  Amblem, aşağıdaki renklerdedir:
  Dikdörtgenin yüzeyi için PANTONE REFLEX MAVİ; yıldızlar için PANTONE SARI
  Uluslararası PANTONE renk dizisi, yaygın şekilde bulunur ve profesyonel olmayanlar için bile kolayca ulaşılabilir.
  DÖRT RENKLİ SÜREÇ
  Eğer dört renkli süreç kullanılırsa, iki standart rengi kullanmak mümkün değildir. Dolayısıyla, dört renkli sürecin dört rengini kullanarak onları yeniden yaratmak gerekir. Pantone Sarı, % 100 "Süreç Sarı" kullanarak elde edilir. % 100 "Süreç Cyan" ve % 80 "Süreç Magenta" karıştırarak, Pantone Reflex Mavi'ye çok benzer bir renk elde edilebilir.
  TEK RENKLİ SÜREÇ
  Eğer sadece siyah mevcut ise, dikdörtgenin dış çizgilerini siyahla yapın ve yıldızları siyah ve beyaz renklerde basın. Mavinin tek mevcut renk olması halinde (elbette ki bu mavi Reflex Mavi olmalıdır), onu % 100 oranında kullanın. Yıldızları negatif beyazda kopye edin, zemin ise % 100 mavi olsun.

  RENKLİ ZEMİN ÜZERİNDE KOPYALAMA
  Amblem, beyaz bir zemin üzerinde kopye edilebilir. Farklı renklerden oluşan bir zemin ve, her durumda, maviyle uyumlu olmayan bir zemin kullanmaktan kaçının. Renkli bir zemine alternatif yoksa, dikdörtgenin etrafına beyaz bir sınır koyun. Bunun genişliği, dikdörtgenin 1/25'ine eşit olsun.

  ÜÇÜNCÜ ŞAHISLARCA KULLANIM

  Avrupa ambleminin kullanılabilmesi için:
  • amblemin kullanıcısının Avrupa Topluluğu ile veya Avrupa Konseyi ile karıştırılma ihtimali olmamalı; ve
  • amblem, Avrupa Topluluğu'nun veya Avrupa Konseyi'nin amaçları ve ilkeleri ile uyumlu olmayan hedefler veya faaliyetlerle bağlantılı biçimde kullanılmamalıdır.
  Avrupa amblemini kullanma izni, bu iznin verildiği kişilere, herhangi bir inhisari kullanım hakkı vermez veya tescil yoluyla veya başka bir yoldan amblemi veya benzer bir markayı veya logoyu sahiplenme müsaadesi vermez.
  Her durum, yukarıda verilen kriterler açısından münferit olarak incelenecektir. Ticari bir bağlamda, Avrupa amblemi,bir şirketin kendi logosu, adı veya markası ile birlikte kullanılıyorsa, kriterlerin karşılanmadığı düşünülmesi muhtemeldir.

 2. #2

  Standart

  ben şimdiden başlayayım çizmelere

 3. #3

  Standart

  paylaşımın için teşekkürler

 4. #4

 5. #5

  Standart

  pergelim yok yanımda öl çüler biraz kaymış olbilir sence
 6. #6

  Standart

  samanyolunu mu çizdin süper dans eden yıldızlar he he

 7. #7
 8. #8

  Standart

  ozaman biiiiiiir şaaaarkısın seeeeeeeeeeen

 9. #9

Benzer Konular

 1. avrupa birliği tarihçesi
  By MYTH in forum Avrupa Birliği Nedir
  Cevaplar: 4
  Bölüm Listesi: 09-07-2008, 04:40 PM
 2. Avrupa Birliği Politikaları
  By MYTH in forum Avrupa Birliği Nedir
  Cevaplar: 3
  Bölüm Listesi: 06-22-2008, 03:08 PM
 3. Avrupa Birliği Kurumları
  By MYTH in forum Avrupa Birliği Nedir
  Cevaplar: 4
  Bölüm Listesi: 06-22-2008, 03:02 PM
 4. Hitlerin Avrupa Birliği Projesi
  By ABYSS in forum Tarih
  Cevaplar: 0
  Bölüm Listesi: 12-20-2006, 05:18 AM
 5. Hitler'in 'Avrupa Birliği' Projesi
  By ABYSS in forum Tarih
  Cevaplar: 0
  Bölüm Listesi: 12-20-2006, 01:43 AM

Beğenilen Sayfayı İşaretleyin

Beğenilen Sayfayı İşaretleyin

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • Eklenti Ekleyemezsiniz
 • You may not edit your posts
 •  
[Gizlilik Politikası]-[UslanmaM Kuralları]-[UslanmaM İletişim/Contact]