9 hafta boyunca her Perşembe saat 18.30-20.30 saatleri arasında gerçekleştirilecek.
Doğuma Hazırlık Kursu’nda hamileliğin oluşumundan, hamilelik süresince dikkat edilmesi gereken hususlara, gebelikte vücudunuzda oluşacak değişiklikler doğum sürecine ve hamilelik sonrası anne-bebek sağlığına kadar bilinmesi gereken tüm konular, uzman hekimler tarafından anlatılacak.
Ayrıca, programda rahat bir hamilelik dönemi ve sonrasında rahat bir doğum için yapılabilecek fiziksel aktiviteler (egzersiz uygulamaları) fiziksel tıp ve rehabilatasyon uzmanı tarafından anlatılacak ve egzersizler fizyoterapist tarafından uygulamalı olarak gösterilecek.
Doğuma hazırlık kursunda anne adayları istediği takdirde programa eşleri ile katılabilecekler. Memorial Hastanesi Doğuma Hazırlık Kursu özellikle çalışan anne adayları için de şekillendirilip, kurs saatleri genel çalışma saatlerine göre ayarlanmıştır. Dokuz hafta sürecek olan doğuma hazırlık kursu katılımcıları kurs bitiminde konuyla ilgili sertifika alacaklar.
Hamilelik dönemi bayanların fiziksel ve psikolojik değişimler yaşadıkları zor bir dönemdir. Anne adaylarının gerek kendisi ve gerekse bebekle ilgili kaygıları,doğum ve sonrasında yetersizlik korkusu bazen hamilelik döneminin endişe ve sıkıntılarla dolu geçmesine neden olmaktadır.
Memorial Hastanesi Doğuma Hazırlık Kursu’nun amacı,hamilelik süreci, doğum ve bebek bakımı gibi konularda katılımcıları bilinçlendirerek kaygılardan uzak mutlu bir hamilelik ve sağlıklı bir doğum dönemi geçirmelerini sağlamaktır.
Kurs süresi: 9 Hafta
Kurs günü: Perşembe
Kurs saati: 18:30 -20:30
Bilgi ve kayıt için: 0212 210 66 66/3610-3615