1 den 2´e kadar. Toplam 2 Sayfa bulundu

Konu: Hamilelikte nane çayı içmeyin

 1. #1

  Exclamation Hamilelikte nane çayı içmeyin  Uzmanlar, anne adaylarının gebelikte ya da doğum sonrasında alacağı kontrolsüz ilaç ve bitkisel besinlerin bebeğe ve anneye zarar verebileceği uyarısında bulundu


  Zübeydehanım Doğumevi Başhekim Yardımcısı Op. Dr. Özer Kutlu, özellikle gebeliğin erken döneminde herhangi bir kimyasal madde, ilaç, vitamin, bitkisel çay, besin katlı maddesi kullanmadan önce mutlaka bir uzmana danışılması gerektiğini belirtti. Dr. Kutlu şöyle konuştu: "Daha önceden bazı hastalıklarınız varsa, kullandığınız ilaçları gebe kalmadan önce doktorunuza danışın. Bunların değiştirilmesi veya tamamen kesilmesi gerekebilir. Bazen reçetesiz satılan ilaçların bile gebelikte kullanımı riskli olabilir. Doğumdan hemen sonra aspirin içilmesi de bebekte ve annede ciddi kanamalara yol açabilir. Bitkisel kaynaklı besin katkıları veya içeçeklerin de gebelikte kullanılması sakıncalı olabilir. Fazla nane çayı içilmesi rahimde kasılmalara yol açar. Bu da tehlikeli olabilir."
  DOKTORA DANIŞIN Dr. Özel Kutlu'nun anne adaylarına tavsiyeleri ise şöyle: "Yasa dışı ilaçlardan kesinlikle uzak durun. Asla bir başkası için yazılmış ilaçları kullanmayın. Doktorunuza danışmadan reçetesiz satılan ilaçları bile almayın. Gebelik öncesi kullandığınız ilaçları doktorunuza bildirin. Bitkisel kaynaklı çaylar veya besin katkılarından da uzak durun. Devam eden herhangi bir tedaviyi kendi başınıza terk etmeyin.

 2. #2

Benzer Konular

 1. Nane Şekeri
  By DJ ESRARENGİZ in forum Fıkralar
  Cevaplar: 0
  Bölüm Listesi: 12-31-2006, 01:16 PM
 2. Demlikte Kalan Çayı Atmayın
  By ABYSS in forum Bakım ve Makyaj
  Cevaplar: 0
  Bölüm Listesi: 08-24-2006, 10:57 PM

Beğenilen Sayfayı İşaretleyin

Beğenilen Sayfayı İşaretleyin

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • Eklenti Ekleyemezsiniz
 • You may not edit your posts
 •  
[Gizlilik Politikası]-[UslanmaM Kuralları]-[UslanmaM İletişim/Contact]