1 den 3´e kadar. Toplam 3 Sayfa bulundu

Konu: çocukların anne babayla yatması

 1. #1

  Arrow çocukların anne babayla yatması  Anne ve babasıyla birlikte yatan çocukların ileriki yaşamlarında sanıldığı gibi psikolojik sorun yaşamadığı bildirildi.ABDde yapılan bir araştırma, birlikte uyumanın sağlıklı olduğunu ve çocuğun gelişimi üzerinde uzun süreli etkisi bulunmadığını ortaya koydu.

  California Üniversitesinden Dr. Paul Okami, öncelikle ailelerden çocuklarının uyku planını sunmalarını istediklerini, buna göre, ailelerin yüzde 35inin bebekleri 5 aylıkken aralıklı olarak kendileriyle uyumasına izin verirken, yüzde 9unun sürekli birlikte uyuduklarını söyledi.

  Okami, çocuklar 5 yaşına gelinceye kadar bu oranın yüzde 6ya düştüğünü, 6 yaşında ise sadece yüzde 3 olduğunu belirtti.

  YALNIZ UYUYANLARDAN HİÇ FARKLARI YOK

  Araştırmacılar, 5 aylık oluncaya kadar ailesiyle birlikte uyuyan çocukların 2 ya da 3 yaşına geldiğinde yalnız uyuyan çocuklardan hiç farkı olmadığını, birlikte uyumanın uyku bozukluğuna yol açmadığını saptadı.

  Aynı şekilde bu çocukların 6 yaşına geldiğinde duygusal farklılık ya da davranış farklılığı ortaya koymadığı belirlendi. Araştırmacılar, ayrıca bu çocukların, birlikte uyumaya karşı olanların ortaya attığı akıllarında aaaaten başka birşey olmuyor görüşünün yanlış olduğunu da kaydetti.

  VAROLAN ENDİŞELER YERSİZ

  Araştırmaya konu olan çocukların, 18 yaşına geldiklerinde yeniden incelendiğini ifade eden araştırmacılar, çocukların bu yaşta da yalnız uyuyan çocuklardan çok önemli bir farklılık göstermediğini belirtti. Her iki grubun da aileleriyle ve yetişkinlerle aynı şekilde ilişki kurabildiği kaydedildi.

  Doktorlar, araştırmada birlikte uyumayla tütün, alkol ve uyuşturucu kullanımı arasında bir bağ da bulamadı.

  Dr. Okami, Developmental and Behavioral Pediatricsde çıkan makalede araştırmaların birlikte uyumayla ilgli endişelerin yersiz olduğunu gösterdiğini söyledi.

 2. #2
  SyLVeSTeR
  Guest

  Standart

  Psikoljik bir sorun yok.. CocukLar anne veya babalarıyla yatabilir...

 3. #3

  Standart

  Tamamen yanlış bir aaa. Çocukların anne ve babaları ile yatmaları ilerde çok büyük sorunlara yol açmaktadır ve bu araştırılıp kanıtlanmış bir konudur. Bu yazı tamamen fiyasko.

Benzer Konular

 1. Anne Babayla Yatan Çocuklar
  By ABYSS in forum Çocuk Sağlığı Ve Beslenme
  Cevaplar: 2
  Bölüm Listesi: 02-16-2008, 02:50 PM
 2. Anne Babayla Yatan Çocuklar
  By EXiR in forum Anne, Çocuk ve Bebek
  Cevaplar: 0
  Bölüm Listesi: 04-25-2007, 10:45 PM

Beğenilen Sayfayı İşaretleyin

Beğenilen Sayfayı İşaretleyin

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • Eklenti Ekleyemezsiniz
 • You may not edit your posts
 •  
[Gizlilik Politikası]-[UslanmaM Kuralları]-[UslanmaM İletişim/Contact]