1 den 8´e kadar. Toplam 8 Sayfa bulundu

Konu: Cinsel İlişkide Hamile Kalma riski

 1. #1
  Emektar Üye
  EXiR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Standart Cinsel İlişkide Hamile Kalma riski  Eğer tam birleşme olmadan temas olursa (penis vagina içine girmeden,dışarıdan temasla) gebelik olur mu?

  Erkek cinsel organının vagina içine girmeden dışarıdan sürtünme ile temas olması şeklidir.Tam bir birleşme olmadan ve penisin vagina içine girmeden gerçekleşen ilişki sırasında , dışarıya boşalacak spermin vagina ağzı ile teması sonucu ile gebelik olabilmektedir.

  Bu şekilde temas gebeliğe karşı tam koruma sağlamadığı gibi HPV ve benzeri cinsel ilişki ile geçen hastalıklara karşı da korumamaktadır.Bu soru daha çok bekar genç çiftler tarafından sorulmaktadır.

  Cinsel birleşme sırasında çok kısa bir süre için vajina içine penisin girmesi ile gebelik oluşur mu?

  Vajina ve penisin temasının bulunduğu tüm durumlarda gebe kalma riski vardır. Eğer bu temas sırasında sperm boşalması (ejekulasyon ) oluşmuş ise gebelik ihtimali yüksektir. Bu birleşme şekli de cinsel temasla bulaşan hastalıklara karşı koruma sağlamamaktadır.

  Tam bir birleşme sırasında vajina içine sperm boşalmamış ise de kadının gebe kalma ihtimali var mıdır?

  Bir çok erkekte sperm boşalması (ejekulasyon) olmadan önce az miktarda salgı gelebilmektedir. Erkekler genellikle bu salgıyı fark etmezler. Bu salgı sperm içerebilmektedir ve içinde olabilecek az sayıda sperm dahi bir gebelik için yeterli olmaktadır. Bu şekilde gebelik daha çok dışarıya boşalma (geri çekme) yöntemini kullanan çiftlerde olmaktadır. Geri çekme yönteminin de güvenirliliğinin düşük olmasının başlıca sebebi bu sperm boşalması (ejekülasyon) öncesi gelen sıvının sperm ihtiva etmesidir.

  Eğer kadın orgazm olmaz ise gebelik de oluşmaz mı?

  Maalesef çok yanlış ve yaygın bir inanış.Orgazm ile gebe kalmanın doğrudan belirleyici bir etkisi yoktur. Orgazm olmamak gebe kalma ihtimalini ne belirgin bir şekilde azaltır ne de belirgin bir şekilde arttırır. Gebe kalmak için bazen birkaç adet sperm dahi yeterli olmaktadır. Önemli olan yumurtlamanın olması ve spermin bunu dölleme yeteneğinde olmasıdır.

  Dışarıdan temasta sperm iç çamaşırı geçip gebelik oluşturabilir mi ?

  Dışarıdan temasta tam birleşme olmadan ve sperm boşalmasının (ejekulasyon) kadın iç çamaşırı üzerine olması durumunda çiftler bazen oluşabilecek bir gebelik için endişe duyarlar. Eğer iç çamaşırı tamamen sperm ile bulaşmış ve ıslanmış ise , bu ıslaklık vagina girişi ile temas halinde ise düşük bir ihtimal olsa da gebelik ihtimali mevcuttur.

  Su içinde olan cinsel birleşmede gebelik ihtimali azalır mı ?

  Cinsel ilişki banyo,küvet , havuz veya deniz gibi suyun içinde olduğunda da sperm doğrudan vagina içine boşaldığı için gebe kalmak mümkündür. Sperm doğrudan vagina ve rahim ağzı ile temasta olduğundan spermlerin döllenme yeteneği devam etmektedir.

  Girilen suyun içinde daha önceden kalan sperm var ise gebe kalmak mümkün müdür ?

  Toplumumuzda �Hamamdan Gebe Kalmak�� diye bir yıllardır kulaktan kulağa söylenen bir inanış ,efsane vardır. � Banyo , havuz veya içine girilen su daha önce sperm ile bulaşmış ise gebe kalabilirmiyim ?� diye kadınlarda yanlış inanış ve tereddütler bulunmaktadır. Spermin suyun içinden vaginaya girip yumurtayı dölleme yeteneğinde olması mümkün değildir. Sperm boşalması (ejekulasyon) temiz ve ılık suyun içinde olmuş ise sperm en çok 2-3 dakika yaşayabilmektedir. Eğer sperm sıcak,içinde kimyasal maddeler bulunan (havuz kimyasalları , klor vb.) bir suyun içine boşalmış ise 2-3 saniyede ölmektedir.Bu şekilde gebe kalmak tıp mantığı ve gerçekleri ile mümkün değildir.

  Anal :-):-):-) (ters ilişki) ile gebe kalmak mümkün mü?

  Eğer anal :-):-):-) sırasında sperm boşalması (ejekulasyon ) perine bölgesi dediğimiz anüs (makat) ve vagina girişinin olduğu bölüme olmaz ise bu şekilde olan birliktelik ile gebe kalmak mümkün değildir. Fakat unutmamak gerekir ki ,anüsün (makat) dış kısmının sperm ile bulaşması , vagina ağzının bu bölgeye yakın olmasından dolayı gebe kalma riski taşımaktadır.

  Daha önce sperm ile bulaşmış eşyalar ile temas olur ise gebelik riski var mıdır?

  Daha önceden sperm ile bulaşıp spermin üzerinde kuruduğu eşyalar ile (iç çamaşırı , çarşaf ,klozet kapağı , diğer eşyalar vb.) direkt temas olduğu zaman gebe kalmak mümkün değildir. Spermler dış ortamda en çok 3-5 dakika canlı kalabilmektedirler. Ancak kadın rahmi gibi uygun ortam ,nem ve sıcaklıkta 3-6 gün yaşamaları mümkün olabilmektedir.

 2. #2
  BirdaHaMı asLa
  Guest

  Standart

  teşekkürLer

 3. #3
  ShiirBaz
  Guest

  Standart

  Alıntı BirdaHaMı asLa´isimli üyeden Alıntı Mesajı göster
  teşekkürLer

 4. #4
  meLanKoLia_brc
  Guest

  Standart


 5. #5
  Yeni Üye

  Standart

  Komik ama enteresant...

 6. #6
  Yeni Üye

  Standart korkuyorun

  Merhaba,
  kız arkadaşımın adet sorunları oldugu için doğum kontrol hapı kullanıyordu.haplar bittikten 1 ay sonra anal ilişki yaşadık ve sanki bir damla sperm makat üzerine gitti gibi oldu.yaklaşık bir hafta sonra adet dönemi geldi ve 4 gün süren bir adet dönemi geçirdi ve bu ay adeti gecikti ve belirtileri de yok.1 aydan beri tatilde oldugu için olabilir mi yoksa bir riskimiz var mı?yorgunluk oldugunu söylüyor ve belinin ağrıgını söylüyor.bu bir tatil göstergesimidir yoksa hamile mi?
  çokk çabuk cvp yazarsanız sevinirim tşk ederim

 7. #7
  Teğmen
  aqw418 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

  Standart

  Allah Allah bu nasıl konu adminim bide mesajlarımda

 8. #8

Benzer Konular

 1. Kolay Hamile Kalma Monitörü
  By EXiR in forum Anne, Çocuk ve Bebek
  Cevaplar: 0
  Bölüm Listesi: 04-29-2007, 08:19 PM
 2. Uzayda kalma rekoru 748 gün
  By ByemonaR in forum Bilim ve Teknik
  Cevaplar: 0
  Bölüm Listesi: 03-15-2007, 11:43 PM
 3. Senden...Eskilerden Kalma..
  By SiyaH in forum Amatör Aşk Şiirleri
  Cevaplar: 0
  Bölüm Listesi: 03-10-2007, 03:52 PM
 4. Cinsel Işlev Bozukluğu / Cinsel Istek Kaybi
  By ABYSS in forum Sağlık ve Yaşam
  Cevaplar: 0
  Bölüm Listesi: 02-04-2007, 10:33 PM
 5. Cevaplar: 0
  Bölüm Listesi: 01-03-2007, 02:25 AM

Beğenilen Sayfayı İşaretleyin

Beğenilen Sayfayı İşaretleyin

Yetkileriniz

 • You may not post new threads
 • You may not post replies
 • Eklenti Ekleyemezsiniz
 • You may not edit your posts
 •  
[Gizlilik Politikası]-[UslanmaM Kuralları]-[UslanmaM İletişim/Contact]